Väderstad у Ганновері: як завжди — у центрі уваги!

Väderstad у Ганновері: як завжди — у центрі уваги!

/ Актуальні статті / Середа, 13 грудня 2023 09:40

У світі сільгоспмашин насправді існує не дуже багато компаній-виробників, до продукції яких завжди гарантована щира зацікавленість із боку фермерів. І якраз Väderstad входить до лав обраних брендів, чиї нові розробляння визначають майбутнє усього світового агробізнесу

Не стала винятком і цьогорічна «Агрітехніка-2023» у Ганновері, яку не проводили через відомі причини цілих чотири роки. Шведський виробник відмінно підготувався до цього масштабного заходу, приготувавши не просто цікаві, а й по-справжньому ефективні та практичні інновації.

Приємно, що традиційно Väderstad привіз на «Агрітехніку» когорту фахівців з України, бо наш ринок входить до переліку найбільш пріоритетних для керівництва шведської компанії. Адже в Ганновер вдалося вибратися, попри обмеження, багатьом українським аграріям, і саме стенд Väderstad був для них пріоритетним місцем відвідування.

Що я можу сказати: ми працюємо, ми розвиваємося і не полишаємо жодного проєкту підтримання українських агровиробників! Фактично всі наші новації, наші машини, наші нові технології виготовлено з прицілом, зокрема, і на ринок України. Вітчизняні фермери гостро потребують технологій, що дають змогу реально підвищити рентабельність агровиробництва, і ми їх маємо, — розповідає керівник представництва Väderstad в Україні Віталій Філатов.

До речі, нагадаємо, що саме Väderstad є однією з найбільших закордонних компаній-донорів, які фінансово та організаційно підтримують цивільну інфраструктуру України. Годі вже порахувати, скільки сотень і тисяч генераторів, металевих пічок, засобів освітлення, скільки харчових продуктів та іншого спорядження зібрали й передали шведи до нашої держави! Тому ми розповімо про новинки в лінійці Väderstad з особливою приємністю та вдячністю!

21 22 508 509 62 2

І розпочнемо ми з престижної нагороди — премії Farm Machine 2024, якою було відзначено технологію обробітку ґрунту за картами завдання та програмного забезпечення E-Services для налаштування культиваторів TopDown і Opus. Саме так — дисково-лаповий культиватор Väderstad TopDown з E-services став переможцем премії Farm Machine 2024 у категорії «Обробіток ґрунту»! Переможця обирало журі з 16 сільськогосподарських журналів з усієї Європи.

Як працює ця технологія? Упровадження електронних засобів керування на культиваторах TopDown 400-700 та Opus 400-700 дозволяє машинам використовувати карти завдання на навігації трактора, щоб автоматично контролювати налаштування машини на ходу. Це означає, що аграрій, перш ніж вийти в поле, може запрограмувати окремі робочі елементи, такі як, наприклад диски, лапи, вирівнювачі й коток. Відповідно, вони спрацьовують згідно із заданими налаштуваннями в конкретних точках поля, виходячи, наприклад, із типу ґрунту або характеристик поля. Для полегшення роботи в полі можна використовувати чотири попередньо встановлені завдання кнопками для зберігання різних конфігурацій машини.

21 22 508 509 62 3

Це означає на практиці, зокрема, точніший обробіток поля. Там, де потрібно, скажімо, спрацювати на глибину 10 см — буде саме 10 см, а буквально за кілька метрів — на глибину 15 чи 20 см. Якщо ми говоримо про такі потужні агрегати, як TopDown 400-700 та Opus 400-700, це означає вельми серйозну економію пального, часу та ресурсу трактора й самих агрегатів. Наразі це — те, чого особливо потребують українські аграрії, беручи до уваги як кліматичні виклики (істотне скорочення оптимальних погодних вікон для польових операцій), так і економічні, бо пальне, на жаль, має тенденцію тільки дорожчати.

Це все буде дуже до речі, беручи до уваги, що на «Агрітехніка-2023» шведський виробник представив новинки 2024 року — нове покоління культиваторів TopDown та Opus. І в них якраз окрім оновленого дизайну та інших вдосконалень упроваджується система керування Väderstad E-Control на базі планшета iPad, а також буде можливість застосування карт завдання поля по обробітку ґрунту через ISOBUS Task Control трактора.

21 22 508 509 63 1

Потурбувався Väderstad і про те, щоб аграрії могли істотно знизити норми внесення гербіцидів на своїх полях, а отже, не лише заощадити на їх придбанні, а й знизити супутню фітотоксичність на посіви культурних рослин. На «Агрітехніці-2023» уперше продемонстрували широкому загалу унікальний міжрядний культиватор Extract, над розробкою якого велась ретельна робота протягом останніх 4–5 років.

Наразі до лінійки Extract входять дві моделі: напівпричіпна Extract L 16-48 та навісна Extract V 8-36, які можуть працювати з міжряддями на 225, 250, 450, 500, 700 і 750 мм. Тобто закривати практично повний перелік культур, що вирощують в Україні, зокрема навіть пшеницю та ріпак. Новинка має високу раму та зручне гідравлічне підіймання окремих секцій, щоб не травмувати рослини в рядках. Причому таке конструктивне рішення дає змогу запускати Extract в поле не один чи два рази, а саме стільки разів, скільки буде потрібно, щоб тримати міжряддя чистими.

 

_____________________

В міжряддях проростає до 80–90% усіх бур’янів і падалиці на полі, тому за розумного застосування міжрядного культиватора Extract фермер має змогу більш ніж суттєво заощадити на гербіцидах і запобігти хімічним стресам у рослин

_____________________

 

Своєю чергою, наголосимо на тому, що в міжряддях проростає до 80–90% усіх бур’янів і падалиці на полі, тому за розумного застосування міжрядного культиватора Extract фермер має змогу більш ніж суттєво заощадити на гербіцидах і запобігти хімічним стресам у рослин. До того ж кожен прохід міжрядного культиватора — це знищена поверхнева кірка та розпушений ґрунт, що додатково покращує умови для вегетації посівів, збереження та накопичення вологи після опадів.

21 22 508 509 63 2

Лаври унікальної новинки у Ганновері разом із міжрядним культиватором Extract розділила концептуальна сівалка Proceed V, яку також можна буде замовляти вже восени 2024 році. Справдешньою родзинкою Proceed V є її універсальність — гарантований точний висів насіння найширшого спектра культур, починаючи від дрібнонасінного ріпаку, зернових і включно до сої, кукурудзи та соняшнику. До того ж ця точність вимірюється десятими частинами міліметра!

Як продемонстрували численні польові випробування, Proceed V здатна допомогти вдвічі (!) знизити норму висіву насіння пшениці, зберігаючи ту саму врожайність. Річ у тім, що рослини, висіяні новою сівалкою Väderstad, сходять і розвиваються сильнішими завдяки меншій конкуренції з іншими рослинами. А також покращеному доступу до сонячного світла, поживних речовин і вологи. Причому це відбувається рівномірно на всіх стадіях росту впродовж усього вегетаційного періоду кожної окремої рослини. І це не просто для красного слівця — ми маємо точні результати випробувань: збільшення біомаси рослин на 102%, біомаси коренів — на 72% і на 62% більше продуктивних стебел на одну рослину!

21 22 508 509 63 3

Ну, і не забуваймо про істотну економію насіння, протруювачів, логістику перевезення тощо. Мова ж не лише про пшеницю, а й про дорогі гібриди ріпаку, про сою, посівний матеріал яких коштує нині дуже і дуже дорого. Ось вам і реальне зниження собівартості вирощування з одночасним підвищенням врожайності сільгоспкультур!

Як пояснили нам на стенді Väderstad, унікальність Proceed V, що й власне забезпечує такі дивовижні результати, полягає, зокрема, у високоточних висівних пристроях, які використовують технологію Väderstad PowerShoot, що чітко супроводжує кожну насінину під тиском повітря аж до самого посівного ложа. Плюс додатково весь процес контролює електроніка, яка відмінно працює у парі з механікою. Гадаємо, найліпше буде, коли нову сівалку Proceed V привезуть, сподіваємося, наступного року до України й цю всю справу можна буде побачити та перевірити на власні очі. Це буде справді цікаво!

21 22 508 509 64 1

Не обійшлося без нових удосконалень і в конструкції суперпопулярної в Україні сівалки з бездоганною багаторічною репутацією. Звісно ж, що мова про сівалку точного висіву Tempo, а точніше — про лінійку Tempo L 8-24. Відтепер на них можна замовляти заводське встановлення пластикового бака для рідких добрив місткістю 2000 л. Їх можна вносити в рядок з насінням чи біля рядка за допомогою сошників для внесення добрив із нормою від 30 до 250 л/га за робочої швидкості 15 км/год.

До того ж ця новація органічно інтегрована до славнозвісної системи точного висіву від Väderstad. Технологію повністю інтегровано в систему керування Väderstad E-Control на базі планшета iPad, де водій отримує повний контроль над сівбою в полі. Як і дозування насіння, рідкі добрива вносять у рядки з можливістю посекційного вимкнення.

Тобто так само, як висівні пристрої акуратно і безпомилково кластимуть кожну насінину в належну їй точку на полі, з такою самою бездоганною точністю подаватиметься норма рідких добрив. А отже, рослини розвиватимуться якнайкраще, і фермер матиме змогу реально заощадити істотну частку дорогих добрив.

21 22 508 509 64 2

І, продовжуючи розмову про Väderstad Tempo, згадаємо, що у Ганновері широкому загалу представили ще одну новацію — електронну систему WSX з безщітковими двигунами та покращеними характеристиками кабелів, котра реально підвищила точність висіву насіння.

Зокрема, впроваджене автоматичне відсікання двійників насіння та контроль за пропусками, щоб завжди забезпечувати точний поштучний висів насіння без ручного налаштування.

Також запроваджено активне гідравлічне притискне зусилля секцій, щоб завжди забезпечувати точну глибину висіву незалежно від стану ґрунту. Активне гідравлічне притискне зусилля дозволяє оператору встановити оптимальне притискне зусилля на секції, яке підтримується автоматично.

І, нарешті, з’явилася система компенсації повороту, що забезпечує постійну норму висіву по всій ширині сівалки під час маневру. Гіроскопічні датчики визначають, коли машина повертає, і регулюють швидкість дозатора для кожного рядка, щоб завжди забезпечувати задану норму висіву по всій ширині сівалки.

21 22 508 509 64 3

Відверто кажучи, описати в одній короткій розповіді повний перелік інновацій від Väderstad, представлених на «Агрітехніка-2023», вочевидь, неможливо. Зазначимо, лишень, що життя після Ганновера не закінчується, а, навпаки, повинно забуяти новими, привабливими для аграрія барвами. Все в нас буде добре, і буде весна, буде Перемога, і будуть високі врожаї зерна, яке в нас купуватимуть за світовими цінами! І такі компанії, як Väderstad зі своїми справді ефективними розробками та людським ставленням до своїх клієнтів та усіх мешканців України, на ділі допомагають нам наблизити цей момент.

Усе буде добре!

 18 квітня 2024
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
18 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.