BERTHOUD: широкий «Спектр» і «снайперські» технології

BERTHOUD: широкий «Спектр» і «снайперські» технології

/ Актуальні статті / Четвер, 14 грудня 2023 09:22

Французький виробник машин для захисту рослин очікувано потужно виступив на Agritechnica 2023, запропонувавши кілька абсолютних новинок класу екстра

Схоже, що команді французької компанії BERTHOUD до вподоби конструювати й представляти аграрному загалу нові самохідні обприскувачі. Здавалося б, ще не так давно нам показали та запустили на ринок таку цікаву новинку, як самохідний обприскувач BRUIN, і ось вже маєте ще одного блискучого дебютанта — BERTHOUD SPECTRE.

Звісно, що ми всі чули про цю машину, знали, що у французів є така новинка, але одна справа — прочитати кілька рядків про неї, а зовсім інша — опинитися віч-на-віч з абсолютно новим блискучим чорним красенем-обприскувачем.

Лінійка обприскувачів BERTHOUD зростає, і ми представляємо нашу нову машину, розраховану на точну високопродуктивну роботу на полях різної площі, різної форми, як і з рівним, так і зі складним рельєфом. Ми всі знаємо, як підвищуються вимоги українських аграріїв до самого обприскування. Аномально низькі ціни на зерно супроводжуються високою вартістю ЗЗР. І до того ж нікуди не поділися власне погодні й агрономічні виклики, які можуть у рази знизити рентабельність вирощування врожаю. Тому ми пропонуємо тільки ті обприскувачі, що дають змогу своєчасно та максимально ощадливо обробляти посіви — і максимальною точністю внесення, — пояснює керівник представництва BERTHOUD в Україні Єлена Пельтек.

Перше, на що звертаєш увагу в конструкції нового BERTHOUD SPECTRE, — це фірмова кабіна-ліфт, яка зручно опускається, щоб до неї зайшов оператор.

 

21 22 508 509 68 2

Єлена Пельтек

 

Коли ми маємо висококліренсний обприскувач, то оператор користується драбиною, щоб потрапити в кабіну. А скільки разів за робочу зміну оператор це робить? І скільки часу на ці підіймання-опускання витрачає? Так от, у BERTHOUD порахували, що за добу втрачається одна година для доступу в кабіну та з кабіни, а за годину самохідний обприскувач зі штангою 30 м може обробити до 60 га!

Кабіна SPECTRE — як трап до борту літака: застрибнув і поїхав, ніяких перешкод для доступу, ніяких драбин...

Нібито дрібничка, але дуже комфортна і приємна дрібничка. І таких тут — безліч! Додамо, що кабіна SPECTRE амортизована азотними акумуляторами, тому супутні коливання під час роботи фактично не відчуваються, що істотно покращує відчуття оператора, знижуючи його втомлюваність.

 

________________________

Ще одна фірмова технологія BERTHOUD — можливість швидкої гідравлічної зміни кліренсу в положення 125 та 180 см.

________________________

 

Тут усе також зручно і зрозуміло. Потрібно підживити, скажімо, озимину КАСом — спокійне ідете собі зі 125-сантиметровим кліренсом. Заходимо в кукурудзу чи соняшник із фунгіцидом або ж десикантом — підіймаємо конструкцію до 180 см і не переймаємося, що пообламуємо кошики або вершечки рослин. Це, без перебільшення, — геніально проста штука і навіть дивно, що змінний кліренс і досі не став масовим явищем у світовому виробництві самохідних обприскувачів. Мабуть-таки сконструювати його та втілити в серійному виконанні його дуже непросто!

Про гідравлічну зміну колії з 220 до 320 см ми навіть не говоримо — BERTHOUD тут запропонувала всі можливі варіації, щоб можна було спокійно працювати, незалежно від технологічних колій, форми країв поля та інших нюансів.

Звернімо краще увагу на обсяг бака на рівні 5200 л і на довжину штанги від 30 до 36 м. Доходимо висновку, що це водночас компактна й високопродуктивна машина, спроможна спокійно зробити до 1000 га за добу на рівному полі, й до того ж упевнено почуваючись на схилах. Що не кажіть, а 48-метрова штанга знадобиться далеко не кожному фермеру і не на кожному полі. Це — ризик і людський чинник. А от 36 м із баком підвищеної місткості (не 3200, не 4200, а відразу 5200 л) обіцяють дуже багато пройдених гектарів із мінімальними проблемами під час руху.

21 22 508 509 69 1

Утім, це ми говорили про габарити, однак справжні родзинки конструкції BERTHOUD SPECTRE полягають дещо в іншому.

Так, на цей обприскувач установлено відразу дві системи контролю, що дають змогу повністю автоматизувати складні для людської реакції речі й максимально підвищити точність і продуктивність роботи.

Передусім це система автоматичного керування висотою штанги, що в безперервному режимі точно визначає та регулює положення штанги до поверхні поля або культури завдяки ультразвуковим датчикам і гідравлічному обладнанню.

І водночас BERTHOUD SPECTRE, як і всі нові обприскувачі французького виробника, оснащено унікальною системою ультраточного локального обприскування SNIPER, про яку варто поговорити докладніше.

SNIPER — це технологія точкового обприскування, що виявляє бур’яни з-поміж культурних рослин за допомогою гіперспектрального аналізу зображення з камер, установлених на штанзі та штучного інтелекту. Завдяки цьому здійснюється ультралокальне внесення препаратів у потрібних нормах. Говорячи простою мовою — гербіцид із форсунки спрямовується тільки на бур’янину, оминаючи культурні рослини та голий ґрунт. Немає бур’янів — немає виливу.

 

________________________

SNIPER — це технологія точкового обприскування, що виявляє бур’яни з-поміж культурних рослин за допомогою гіперспектрального аналізу зображення з камер, установлених на штанзі та штучного інтелекту

________________________

 

Що це дає для власника машини — пояснювати зайве. Це істотна економія коштів, витрачених на пестициди, а також, що вкрай важливо, — відчутність хімічних стресів у культурних рослин. Річ у тім, що яким би «м’яким» і чудовим не був би спеціалізований гербіцид, але рослинка, яку він покликаний захищати від бур’янів, не вельми тішиться, коли отримує дозу вбивчої «хімії» нарівні з конкурентами. Ось власне технологія SNIPER і унеможливлює такі ситуації, заразом заощаджуючи робочий розчин.

Додамо, що, згідно з результатами досліджень компанії BERTHOUD, технологія SNIPER дає змогу заощадити від 40 до 80% гербіциду, на 80% знижує стрес для рослин і зберігає до 15–30% урожаю.

Ну, і, нарешті, зазначимо, що керування всіма функціями BERTHOUD SPECTRE здійснюється максимально автоматизовано та зручно навіть для недосвідченого оператора. Тут є автоматичне ведення машини, вимкнення форсунок, робота за картами полів і всі інші реально корисні речі. Тут доступна низка опцій Isobus, починаючи від консолі Trimble GFX 1060 і включно до системи автоматичного керування.

Заправляння машини пестицидами й водою тут повністю автоматизовано, що, звісно ж, заощаджує час і зусилля людини, а також дає змогу потурбуватися про її здоров’я, щоб вона не дихала хімікатами.

Утім, було б несправедливо обмежитися розповіддю про самий лишень SPECTRE, розповідаючи про стенд французького виробника у Ганновері, хоча він того і вартий. Однак не менш цікавим для українських агровиробників може виявитися навісний обприскувач Heracles Evo.

21 22 508 509 69 2

Так, ми не помилилися — саме навісний обприскувач, хоча за нашими мірками навісні обприскувачі — це ледь не іграшкові машинки через свою невисоку продуктивність роботи. Мовляв, на скільки ж того мініатюрного бака вистачить, якщо потрібно швидко обробити гектарів принаймні 200–300?

А ось і — ні, тому що компанія BERTHOUD елегантно переглянула саму концепцію експлуатації навісних обприскувачів, запропонувавши нетрадиційне й дуже перспективне рішення.

Уявімо собі сучасний навісний обприскувач із баком на 1500 л, розташований на задній навісці трактора. А тепер чіпляємо ще один бак на 2000 л спереду машини! Разом виходить вже 3500 л робочого розчину, тобто більше, ніж у багатьох популярних причіпних та самохідних машин. І навішуємо штангу завдовжки від 20 до 30 м.

Оце і є новий HERACLES EVO, що, до того ж як й інші новинки BERTHOUD, оснащено широким спектром розумних автоматизованих рішень, включно з уже згадуваною технологією точкового обприскування SNIPER. Фактично ми отримуємо навісний обприскувач, який за продуктивністю нічим не поступається причіпному, але немає подвійного сліду комбінації, і на ґрунт тиснуть усього чотири колеса трактора. Немає проблем із маневреністю і схилами, не потрібно переживати, що причіпна машина обламає верхівки рослин — справді розумно та зручно.

Ясна річ, що краще за самохідний обприскувач, та ще й такий як SPECTRE, щось вигадати важко, але такі конструкції, як HERACLES EVO, мають також вкрай великий попит у вітчизняному агросекторі. Це може стати оптимальним вибором для господарств площею до 1000 га полів чи окремих підрозділів великих компаній.

Також HERACLES EVO може чудово підстраховувати основний самохідний обприскувач у межах одного господарства, провадячи аналогічне ощадливе точкове обприскування. Гадаємо, ці машини отримають багатьох шанувальників на вимогливому ринку України.

Тому щиро дякуємо всій команді BERTHOUD за чудовий настрій під час відвідання її гостинного стенда в Ганновері й побажаємо усіляких гараздів, а заразом і всім нам. Нехай буде Перемога!

 

Ігор Павлюк

 21 квітня 2024
У селищі Біляївка, що на Одещині, будують великий комплекс плівкових тунелів, призначений для вирощування ягід.
У селищі Біляївка, що на Одещині, будують великий комплекс плівкових тунелів, призначений для вирощування ягід.
21 квітня 2024
 20 квітня 2024
Команда шеф-кухаря та ідеолога проєкту Cult Food Євгена Клопотенка презентувала оновлений збірник рекомендованих рецептур для харчування дітей у закладах освіти, який розроблено на підтримку Стратегії реформи системи шкільного харчування, яка реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Команда шеф-кухаря та ідеолога проєкту Cult Food Євгена Клопотенка презентувала оновлений збірник рекомендованих рецептур для харчування дітей у закладах освіти, який розроблено на підтримку Стратегії реформи системи шкільного харчування, яка реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
20 квітня 2024
 19 квітня 2024
Станом на 19 квітня ціни на какао встановили новий рекорд, сягнувши історичного максимуму в понад 11 тисяч доларів США за тонну.
Станом на 19 квітня ціни на какао встановили новий рекорд, сягнувши історичного максимуму в понад 11 тисяч доларів США за тонну.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
На поточному тижні на ринок України надійшли перші партії тепличного томату з місцевих комбінатів.
На поточному тижні на ринок України надійшли перші партії тепличного томату з місцевих комбінатів.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
Асоціація портів України «Укрпорт» звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо ситуації з перевезенням вантажів Дунаєм.
Асоціація портів України «Укрпорт» звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо ситуації з перевезенням вантажів Дунаєм.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
Станом на 19 квітня на контрольованій Україною території вже засіяно 2 млн 053,4 тис. га зернових та зернобобових культур.
Станом на 19 квітня на контрольованій Україною території вже засіяно 2 млн 053,4 тис. га зернових та зернобобових культур.
19 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.