Мистецтво перемагати!

Мистецтво перемагати!

/ Актуальні статті / П'ятниця, 15 грудня 2023 09:32

Французька компанія KUHN отримала нову нагороду Agritechnica та показала, куди мають рухатися сучасні технології в рослинництві та тваринництві

На стенді KUHN у Ганновері традиційно було людно, що не дивно, адже впродовж останніх чотирьох років менеджмент компанії не сидів без діла. Французький виробник має, мабуть, чи не найширшу лінійку сільськогосподарської техніки у світі. Відповідно, новинки було представлено у багатьох сегментах обладнання для рослинництва та тваринництва. З тим новинки справді цікаві, що інтегрували в собі весь багатющий спектр інноваційних рішень KUHN.

З одного боку, ми активно розвиваємо напрям технологій, які будуть запитувати вже недалекого майбутнього. Яскравий приклад — наш автономний польовий робот KARL, який невдовзі буде готовий до промислового застосування. З іншого боку, в портфелі компанії KUHN є велика кількість перевірених рішень, що довели свою високу ефективність. Ми постійно вдосконалюємо їх і бачимо, що фермери в багатьох країнах світу радо їх застосовують, бо ці рішення забезпечують відмінні результати роботи, — розповідає керівник компанії «Кун-Україна» Асад Лапш.

21 22 508 509 66 2

Асад Лапш

 

Пан Лапш нам порадив звернути увагу передусім на ті рішення, що будуть актуальними для українських аграріїв уже найближчим часом. Сюди входять як знайомі розробки, такі як, скажімо, оновлена високоефективна борона OPTIMER XL, так і цілковито нові технології, зокрема лаповий прополювач TINELINER чи міжрядний культиватор ROWLINER. Ось із них і розпочнемо знайомити наших читачів із представленими в Ганновері новаціями KUHN.

Останніми роками назріває очевидна проблема з гербіцидним захистом рослин. Ці препарати постійно дорожчають і, на жаль, не гарантують ефективного результату. Причини тут різні — несприятливі ґрунтові умови, щоб подіяв гербіцид, посилення резистентності в рослин тощо. До того ж потужний гербіцид на посівах — це завжди стрес для культурних рослин, що негативно позначається, зрештою, на врожайності.

 

_______________________

Особливої актуальності набувають механічні рішення боротьби з бур’янами та падалицею культури-попередника

_______________________

 

Тому особливої актуальності набувають механічні рішення боротьби з бур’янами та падалицею культури-попередника. Інженери KUHN не лишилися осторонь цієї проблеми, представивши відразу два ефективних рішення.

По-перше, це спеціалізований прополювач TINELINER, який пропонують з робочою шириною 6, 9 і 12 м. Зокрема, представлена в Ганновері найбільша модель TINELINER 1200 має 8 секцій по 1,5 м. На кожній секції розташовано по 48 тоненьких лапок із проміжком 31,25 мм. Самі секції встановлено на тримачі вилкового валу, що в поєднанні із задньою поворотною віссю забезпечує гарантовано точне дотримання робочої глибини. До того ж кут атаки робочих органів регулюється гідравлічно з кабіни трактора. За допомогою тоненьких лап завдовжки 45 см фермер може ретельно вичистити верхній шар ґрунту від бур’янів, вириваючи їх із корінцями. Водночас руйнується кірка на поверхні ґрунту й розпушується посівний горизонт, що позитивно впливає на проростання насіння.

По-друге, це інноваційний просапний культиватор ROWLINER, призначений для ретельного прополювання міжрядь. Це дуже актуально в сучасному рослинництві й за певних умов дає змогу обійтися без унесення страхового гербіциду. Новинка може мати від 6 до 8 рядів із шириною міжрядь 75 та 80 см, а також пропонується у 12-рядному варіанті з міжряддями 45 та 50 см. Тобто ROWLINER можна застосовувати для широкого спектра сільгоспкультур, включно з цукровими буряками та картоплею. Зазначимо, що робочі органи тут розташовано на довгому паралелограмі, що забезпечує ідеально точне копіювання поверхні ґрунту. На кожному ряду можна встановити від 3 до 5 вібрувальних лап. У разі потреби новинку можна додатково оснастити спеціальними захисними елементами, пальцевими прополювачами та різними типами лап.

Важливо, що кліренс рами досягає майже 70 см, що дає змогу працювати з посівами досить великої висоти. А отже, заходити в посіви просапних культур двічі чи тричі, якщо того потребує ситуація. Унікальною особливістю конструкції ROWLINER є система автоматичного керування боковим зсувом ROWLINK. Камера з високою точністю спрямовує робочі органи вздовж посівів за допомогою рами з бічним зсувом, яка має зсув на 25 см з кожного боку. Це дає змогу працювати дуже близько до рослин на високій швидкості, не пошкоджуючи їх.

21 22 508 509 67 1

Обов’язково слід згадати й про такий популярний серед вітчизняних аграріїв агрегат, як коротка дискова борона OPTIMER, представлена в Ганновері у варіанті XL 7500. Це незамінне рішення для осіннього обробітку стерні соняшнику й кукурудзи, особливо на важких ґрунтах. Борона здатна провадити енергоощадний обробіток ґрунту на глибині від 8 до 18 см, виявляючи завдяки цьому високу універсальність застосування. Особливістю її роботи є те, що вона не лише якісно подрібнює стерню, ретельно перемішуючи її з ґрунтом, а й у разі потреби може здійснювати мульчувальний ефект, лишаючи частину подрібнених пожнивних решток на поверхні поля, щоб зберегти вологу.

Варто звернути увагу на високу продуктивність роботи агрегата, беручи до уваги, що працює він на швидкості до 17 км/год. Як робочі органи тут виступають диски типу «ромашка» діаметром 620 мм і завтовшки 6 мм. Цікаво, що кожну стійку закріплено чотирма амортизаційними елементами з поліуретану, який є стійкішим за гуму. Раму розташовано на висоті 91 см, що унеможливлює закорковування конструкції. Просто кажучи, OPTIMER працює собі, якісно виконуючи своє завдання, і працює швидко.

Ще одна цікавинка від KUHN, тепер уже у фірмових кольорах — практичний самохідний обприскувач ARTEC F40 EVO, який, до речі, вже був свого часу представлений українським аграріям. Відтепер KUHN випускає ці машини під своїм брендом, інтегрувавши до них чимало корисних новацій. Зазначимо місткі варіанти бака — 5000 і 6000 л, що на сьогодні є обов’язковою вимогою для самохідних обприскувачів. Тут можна вибирати з-поміж трьох типів систем розпилення. Звісно, що в ARTEC F40 EVO доступне пофорсункове вимкнення, точне дотримання норми виливу незалежно від розворотів і навантаження та інші передові системи. Важливо, що обприскувач розраховано на ефективну роботу як у денний, так і в нічний час. Це добротний сучасний обприскувач із двигуном Volvo об’ємом 7,8 л.

Звернімо тепер увагу на технології, пов’язані з тваринницьким напрямом агробізнесу, у якому KUHN традиційно посідає провідні позиції у світі. Так, косарка-плющилка FC 13460 RA здобула звання «Машина року 2024» у своєму сегменті. Нічого дивного, бо у цьому сегменті сільгосптехніки за якістю у французів фактично немає конкурентів.

21 22 508 509 67 2

FC 13460 RA — це машина з робочою шириною 13,4 м, що вже само собою натякає на надзвичайну продуктивність. У її конструкції пасовий конвеєр формує валок за один прохід, що дає змогу використовувати весь потенціал кормозбирального комбайна. А отже, істотно заощаджувати час, значно оптимізувавши робочий процес. Переможець «Машина року — 2024» інтегрував у собі всі передові рішення KUHN, зокрема унікальні косильні бруси OPTIDISC ELITE та плющильні механізми, що приводяться в рух інноваційним важільним редуктором. Додамо, що особлива кінематика підвіски захищає ґрунт від ущільнення, як і розумне розподілення навантаження та інші моменти. Завдяки ширині скошування 13,4 м косарка-плющилка FC 13460 RA перевищує ширину косіння більшості навісних потрійних комбінацій на 25–30%. Широкі конвеєри з регульованою швидкістю дозволяють групувати корм у валок завширшки від 1,8 до 3 м.

До того ж усі елементи конструкції FC 13460 RA забезпечують істотну довговічність експлуатації. Цікаво, що цю косарку-плющилку оснащено ножами Triple 5 і дисковими накладками, строк експлуатації яких значно перевищує стандартні показники. Коротко кажучи, це абсолютно інноваційна та надійна машина, яку заслужено була відзначена журі конкурсу «Машина року».

Не менш цікавим для українських фермерів буде і новий зі змінною пресувальною камерою рулонний прес-підбирач VB 32-ї серії. Взагалі нова лінійка рулонних прес-підбирачів KUHN містить одразу чотири моделі. А саме: VB 3255 та VB 3285 — легка серія для заготівлі сіна, соломи та частково сінажу, а також VB 3260 та VB 3290 важкої серії — в основному для заготівлі сінажу та силосу. VB 3255 та VB 3260 формують рулони діаметром від 80 до 160 см, а VB 3285 та VB 3290 — від 80 до 185 см. У їх конструкції слід передусім зазначити нову функцію підвищення продуктивності пресування на 10% завдяки важкому вальцю та пружинним граблинам, які попередньо стискають рослинну масу в компактний шар. Завдяки збільшеній швидкості роботи кожен рулон вивантажується буквально за шість секунд.

21 22 508 509 67 3

Ще одна інноваційна функція забезпечує досягнення на 10% вищої щільності під час роботи із сухою рослинною масою. Зазначимо також подовжений строк експлуатації всіх ланцюгів і підшипників у конструкції VB 3260, а також інтегрований ротор для оптимізації приймальної здатності, систему активного розтягування сітки й інші прогресивні новації. Доступний у двох варіантах розміру рулонів від 80 до 160 см і від 80 до 185 см.

І, нарешті, слід розповісти про самохідний кормозмішувач SPW POWER, поява якого може розглядатися як іще один якісний крок у розвитку тваринництва. Це машини з доступними варіантами бункера 18, 19, 21 та 22 м³, до того ж кріплення транспортера адаптоване до висоти бункера, що забезпечує 100-відсоткове використання корму. Потужність фрезерної секції досягає 120 к. с. SPW POWER — це високоманеврові й компактні кормозмішувачі, якими зручно користуватися як надворі, так і всередині навіть невеликих приміщень. Усі процеси тут автоматизовано, контролюються за допомогою монітора з комфортної кабіни Visiospace. Швидкість завантаження кукурудзи — на рівні 2400 кг/хв, а всередині розташовано два потужних вертикальних шнеки. Додамо, що за одне роздавання SPW POWER здатен нагодувати до 170 корів!

Завершуючи нашу коротку розповідь про новинки компанії KUHN на виставці Agritechnica 2023, зазначимо, що повний перелік новацій є у рази більшим. Тому ми порадимо тим, хто не зміг приїхати в Ганновер, поцікавитися детальною інформацією про них у представників бренду — там є дуже і дуже цікаві речі. Ми ж наголосимо на тому, що навіть у розробленні свого унікального гусеничного автономного робота KARL французький виробник наголошує на якості виконання операції причіпним агрегатом.

Тобто на першому місці в KUHN завжди основа основ — якість обробітку ґрунту, якість висіву насіння, обприскування, внесення добрив, заготівля кормів, адже саме від цього залежить ефективність роботи аграрія.

 18 квітня 2024
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
18 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.