В Україні дебютує обприскувач Massey Ferguson 535R

В Україні дебютує обприскувач Massey Ferguson 535R

/ Актуальні статті / Понеділок, 08 липня 2024 09:08

Чому в ПРАТ ПК «Поділля» зробили ставку на п’ять новеньких самохідних обприскувачів MASSEY FERGUSON 535R

ПРАТ ПК «Поділля», що в Крижопільському районі на Вінниччині, є однією з найвідоміших буряківницьких агрокомпаній України. Підприємство входить до складу аграрного холдингу «Укрпромінвест-Агро», що спеціалізується на вирощуванні сільгосппродукції, виробництві цукру і борошна, а також тваринництві.

Безпосередньо ПРАТ ПК «Поділля» вирощує цукрові буряки, озиму пшеницю, кукурудзу, сою та соняшник. Проте кожен агроном чудово знає, яким складним і відповідальним є технологія захисту вирощуваних культур — не менше як шість тільки фунгіцидних обробок!

І під такі завдання потрібно мати справді найкращі обприскувачі — високопродуктивні, з рівномірним покриттям посівів, точним дотриманням норми внесення та із солідним запасом надійності.

Раніше ми мали в господарстві дуже хороші самохідні обприскувачі відомого американського виробника. Однак технології не стоять на місці, і ми прагнули отримати ще більш технологічні та зручніші в роботі машини, конструкція яких містила б найновіші світові розроблення», — розповідає провідний інженер-механік Групи ПРАТ ПК «Поділля» Олександр Сташенко.

Олександр Анатолійович каже, що торік компанія масштабно оновила парк техніки, придбавши, зокрема, 10 нових тракторів, кормозбиральний комбайн, навантажувач та 5 самохідних обприскувачів.

11 12 522 523 42 2

Загалом аграрний холдинг «Укрпромінвест-Агро» в рамках оновлення технічного парку придбав 10 обприскувачів Massey Ferguson 535 R, п’ять з яких на ПРАТ ПК «Поділля» відвантажив офіційний дистриб’ютор бренду Massey Ferguson в Україні — компанія IN FORCE GROUP. Ці обприскувачі вперше завезли в Україну, чому ж ставку було зроблено саме на них?

Потрібно рухатися вперед і використовувати найсучаснішу техніку! Хотілося, щоб це був водночас універсальний обприскувач, аби однаково ефективно працювати і на цукрових буряках, і на інших культурах. Утім, основним критерієм вибору було оптимальне співвідношення ціни та якості машини. Також — рівномірне розподілення робочого розчину, точне внесення, вимкнення секцій, якісна електроніка — все, що нагально потрібно. І за результатами тендеру ми знайшли оптимальний варіант — самохідний обприскувач MASSEY FERGUSON 535R із 3500-літровим баком та штангою завдовжки 30,5 метра. Усі п’ять нових машин відпрацювали в нас уже десь по 600 мотогодин, і ми переконалися, що зробили правильний вибір», — зазначає Олександр Сташенко.

Справді, на момент нашої розмови новенькі «масеї» інтенсивно працювали на полях ПРАТ ПК «Поділля» третій місяць поспіль, тому інженери та механізатори компанії вже встигли оцінити новинки.

11 12 522 523 43 1

Його колега, також провідний інженер-механік компанії, розповідає, що відпрацював у ПРАТ ПК «Поділля» 14 років, фактично із самого моменту заснування компанії, тому може порівняти ці машини з тими обприскувачами, які застосовували раніше.

Безумовно, кращих обприскувачів у нас ще не було, і це — факт. До того ж раніше в нас також були хороші машини, але MASSEY FERGUSON 535R — це вже якісно новий рівень обприскування. Набагато краща стабілізація штанги, захід на лінію, зручність і простота в роботі, освітлення, прохідність — взагалі все краще, що не візьми. Наші механізатори дуже задоволені, і це — один із найоб’єктивніших критеріїв якості цих машин. Коли дилер розпочав навчання операторів MASSEY FERGUSON 535R, знаєте, я трохи побоювався: думав, хлопці працювали на простіших машин, раптом тут десь не розберуться… Виявилося, навпаки — в нових обприскувачах усі налаштування й керування здійснюються набагато простіше і зручніше! Фактично систему можна запустити в роботу у два кліки на моніторі, не треба нікуди залазити й шукати. Взагалі деякі функції керування машиною тут унікальні — в інших обприскувачах я такого не бачив. Скажімо, він сам підтримує число обертів під час роботи», — розповідає оператор обприскувача.

Розрахункове напрацювання на один самохідний обприскувач в ПРАТ ПК «Поділля» становить у середньому 3000 га. Утім, ці машини можуть зробити в рази більше, до того ж — якісно.

Як відомо, продуктивність роботи обприскувача прямо залежить від логістичних моментів — підвезення води, переїздів між полями тощо. Ми зараз без поспіху робимо по 300–400 гектарів на добу кожною машиною, але, щиро кажучи, щодо продуктивності роботи можливості MASSEY FERGUSON 535R є набагато вищими. Буквально вчора розмовляв із механізатором. Він каже, що тут такими безпроблемними є система стабілізації штанги й навігація, що, нарешті, можна спокійно зосередитися тільки на обприскуванні, а не крутити головою туди-сюди. Це стосується і обслуговування обприскувача, зокрема, заливання води в бак. Усе продумано і просто реалізовано: можна заправляти і збоку, і ззаду — набагато швидше, ніж в інших обприскувачах. У бічній частині машини розташовано кнопки керування, і не потрібно ганяти вгору й униз», — стверджує провідний інженер-механік компанії.

11 12 522 523 43 2

Щире захоплення інженерів і механізаторів ПРАТ ПК «Поділля» експлуатаційними перевагами самохідних обприскувачів MASSEY FERGUSON 535R пояснюється передусім вдалою конструкцією цієї моделі, у якій поєднано надійність, простоту й найкращі світові технології.

Модель MASSEY FERGUSON 535R із 165-сантиметровим кліренсом — уже п’яте покоління самохідних обприскувачів цієї лінійки. Якщо пригадуєте, раніше в Україні працювали такі висококласні обприскувачі, як Challenger Rogator, і MASSEY FERGUSON 535R певним чином є їхнім нащадком — істотно покращеним та ще більш просунутим технологічно. До речі, літера R у назві нашої моделі — не випадкова, бо означає «революційний», символізуючи справжній технологічний прорив у захисті рослин», — каже продакт-спеціаліст із ґрунтообробної техніки Massey Ferguson корпорації AGCO Борис Онищенко.

Борис Онищенко розповідає, що машини MASSEY FERGUSON 535R мають високий попит на ринках Північної та Південної Америки, Африки, Азії та Австралії. Достатньо сказати, що щороку продається понад півтори тисячі одиниць цих високопродуктивних самохідних обприскувачів.

Можна привітати команду ПРАТ ПК «Поділля» з тим, що в них з’явилися такі висококласні обприскувачі та ще й у максимальній комплектації. Так, тут покращена трансмісія SmartDrive, яка контролює оберти кожного колеса. Якщо котресь із коліс починає пробуксовувати, трансмісія знижує потік оливи до нього, миттєво долаючи цю проблему. Окрім підвищеної прохідності таке інноваційне рішення забезпечує економію пального до 15%. Середнє значення витрати пального в MASSEY FERGUSON 535R становить усього 11,5 літрів на годину роботи. Також SmartDrive дає змогу машині спокійно працювати на схилах до 36 градусів», — пояснює фахівець.

Самохідні обприскувачі MASSEY FERGUSON 535R приводить у рух надійний та економічний 200-сильний двигун AGCO Power об’ємом 6,6 л. Це — один із найкращих двигунів у своєму класі, про що, зокрема, свідчить те, що його широко застосовують у тракторах і комбайнах провідних світових виробників.

11 12 522 523 44 1

У конструкції MASSEY FERGUSON 535R слід також виокремити гібридну систему вимкнення секцій: де потрібно — по одній або ж по дві форсунки, що дає змогу відчутно заощаджувати робочий розчин. І справжньою родзинкою цієї моделі є система LiquidLogic, що змішує рідину як у баку, так і в штанзі, за потреби за допомогою системи відновлення продукту, повертаючи її в бак. Тобто це гарантує, що ми вносимо однорідний ефективний робочий розчин на рослини й водночас не потрібно виливати його залишки, використовуючи їх за призначенням на іншому полі. Також ми можемо автоматично начисто промити саму штангу та продути її повітрям», — розповідає Борис Онищенко.

Фахівець радить звернути увагу на унікальну трирівневу систему стабілізації штанги в конструкції MASSEY FERGUSON 535R.

По-перше, це встановлені на самій штанзі п’ять ультразвукових датчиків стабілізації, що дає змогу чітко утримувати задану висоту без участі оператора. По-друге — потужні азотні акумулятори. І, нарешті, по-третє — унікальна пневматична підвіска, наявна, до речі, вже у базовому оснащенні. Будь-які ямки, схили та перепади — три рівні стабілізації утримують усе, і, що головне — це дає змогу обприскувати посіви на швидкості до 25–30 км/год, забезпечуючи унікальну продуктивність роботи», — наголошує Бори Онищенко.

11 12 522 523 44 2

Зазначимо також, що в конструкції MASSEY FERGUSON 535R передбачено автоматичну зміну ширини колії від 2,8 до 3,45 м буквально на ходу, щоб можна було точно потрапляти в міжряддя на 45 та 70 см. За потреби на колеса одягають спеціальні щитки, що унеможливлює пошкодження рослин у рядках.

І нарешті слід сказати, що вже в базовому оснащенні тут є бортова метеостанція та розблокована GPS-антена Trimble. Ви бачите температуру повітря, силу та напрямок вітру, точку роси, відносну вологість — тобто всі ті дані, на підставі яких можна вибрати оптимальний час для початку роботи. Практично всі робочі показники можна відстежувати на моніторі та віддалено — на сервері завдяки телеметрії, яка також є в базовій комплектації MASSEY FERGUSON 535R», — розповідає Борис Онищенко.

А ми додамо, що ці без перебільшення — революційні самохідні машини для захисту посівів послуговуються в Україні високоякісним сервісним супроводом, який здійснює компанія In Force Group. Компанія надає абсолютно повний пакет послуг для клієнтів, починаючи з етапу вибору комплектації машини під конкретні потреби господарства та передпродажної підготовки й закінчуючи технічною та консультаційною підтримкою в режимі 24/7. Для цього In Force Group має все — висококваліфікований штат інженерів, сучасні ремонтні потужності й базу, місткі склади запчастин і виїзні бригади оперативного реагування. Все як має бути: для найкращих машин — тільки найкращий сервіс. По іншому сьогодні працювати не можна.

 24 липня 2024
Експорт агропродовольчої продукції у січні-червні 2024 року збільшився проти минулорічних показників за відповідний період у 11847 млн дол. США на 5% і склав 12451 млн дол. США.
Експорт агропродовольчої продукції у січні-червні 2024 року збільшився проти минулорічних показників за відповідний період у 11847 млн дол. США на 5% і склав 12451 млн дол. США.
24 липня 2024
 24 липня 2024
За шість місяців 2024 року виробництво пива в Україні досягло 67,9 млн дал, що становить 104,2% до виробництва за аналогічний період минулого року.
За шість місяців 2024 року виробництво пива в Україні досягло 67,9 млн дал, що становить 104,2% до виробництва за аналогічний період минулого року.
24 липня 2024
 24 липня 2024
У червні 2024 року волинська компанія «Шанс Вік» офіційно презентувала власний бренд органічного чаю Travka. До того компанія 10 років займалася заготівлею та експортом дикорослих трав і ягід.
У червні 2024 року волинська компанія «Шанс Вік» офіційно презентувала власний бренд органічного чаю Travka. До того компанія 10 років займалася заготівлею та експортом дикорослих трав і ягід.
24 липня 2024
 23 липня 2024
Закупівельні ціни на ріпак в Україні протягом тижня виросли на 1000-1300 грн/т до 23000-23500 грн/т або 485-500 $/т з доставкою до портів Чорного моря на тлі стримування продажів виробниками та низької урожайності, що може скоротити експорт в новому сезоні.
Закупівельні ціни на ріпак в Україні протягом тижня виросли на 1000-1300 грн/т до 23000-23500 грн/т або 485-500 $/т з доставкою до портів Чорного моря на тлі стримування продажів виробниками та низької урожайності, що може скоротити експорт в новому сезоні.
23 липня 2024
 23 липня 2024
У податковому комітеті Верховної Ради України створено робочу групу, яка має розробити законопроєкт щодо зниження акцизів на пальне для сільгосптехніки.
У податковому комітеті Верховної Ради України створено робочу групу, яка має розробити законопроєкт щодо зниження акцизів на пальне для сільгосптехніки.
23 липня 2024
 23 липня 2024
З 24 липня 2024 року набирає чинності наказ Мінагрополітики від 15.02.2024 № 431, відповідно до якого в Україні буде діяти новий Порядок державної реєстрації потужностей.
З 24 липня 2024 року набирає чинності наказ Мінагрополітики від 15.02.2024 № 431, відповідно до якого в Україні буде діяти новий Порядок державної реєстрації потужностей.
23 липня 2024

Please publish modules in offcanvas position.