«Ропа-Україна» зустрічала гостей

/ Подія / Понеділок, 12 липня 2010 16:07

Олена СТЕПАНЮК, журналіст «АБС»

Вирощування цукрових буряків – справа не легка та давно уже не прибуткова. Але якщо підходити до неї правильно, то можна досягти хороших результатів. У цьому переконані організатори та гості Дня Поля, який відбувся 24 червня у с. Полковничі на Київщині.

Віталій ОРЛОВСЬКИЙ, директор компанії «Ропа Україна»

Останнім часом тема цукрового виробництва у суспільстві знову набула актуальності. Це пов’язано з різними факторами: дефіцитом цукру в державі, підвищенням його вартості, державними програмами з підтримки сільгоспвиробників тощо. Аграрії потроху починають повертатися до дещо призабутої справи.  Про це свідчить і цьогорічна статистика: посіви з цукровим буряком збільшилися. А відтак, перспектива повернення галузі на рівень, коли вона була пріоритетною в державі, є. У цьому впевнене керівництво компанії «Ропа-Україна», на базі якої і відбувся захід, а також їхні партнери - STEFES, Shtrube, Horsh, CLAAS, присутні на Дні Поля.
У своїх виступах перед аграріями, які з’їхалися з різних регіонів України, представники іноземних компаній наголошували на використанні новітніх технологій, без яких сьогодні нормальний та перспективний розвиток не можливий. А оскільки наша держава має усі необхідні для цього передумови, ми повинні скористатися закордонним досвідом та розвивати власне виробництво.
Вітаючи присутніх у залі, засновник фірми «Ропа» Герман ПАІНТНЕР, наголосив на важливості подібних заходів, оскільки вони сприяють зародженню довіри потенційних клієнтів, обміну досвідом, новим знайомствам.
- Бізнес клієнта - успіх нашої компанії,  наголосив пан Паінтнер - Тому ми намагаємося максимально сприяти вам у розвитку, пропонуючи свою техніку, яка у світі давно користується неабияким попитом і використовується у європейських країнах місцевими фермерами.
Компанія «Ропа» випускає бурякозбиральну техніку: комбайни, навантажувачі та очищувачі коренеплодів цукрових буряків. В Україні вона представлена з 2003 року. На сьогодні в країні працює більш ніж 150 машин. Крім того, одним із напрямів діяльності є сервісне обслуговування, продаж запасних частин, яких на сьогодні на центральному складі є на суму 1 млн євро. Як зауважив директор «Ропа-Україна» Віталій ОРЛОВСЬКИЙ, це допомагає передбачувати різні непорозуміння й бути корисним клієнтам у потрібний час.
- Останнім часом люди мало інвестували коштів у нашу техніку, - розповідає пан Орловський. Це пов’язано як із фінансовою кризою, так із занепадом цукрової галузі в цілому. Проте робота з нашими постійними клієнтами не припинялася і продовжується далі. Цьогоріч за рахунок зростання ціни на цукор у сільгоспвиробників з’являється інтерес у нових інвестиціях. Відповідно приємно констатувати той факт, що продаж нашої техніки збільшився: 25 машин проти трьох у минулому році.
Співпрацюючи з компанією «Укртехпостач», «Ропа-Україна» забезпечує потреби аграріїв всієї України. Тісний зв’язок зі своїми клієнтами дає право оптимістично дивитися у майбутнє. На запитання, чи не лякає компанію тенденція імпорту цукрової тростини, що відповідно позначиться на виробництві власного цукру з цукрових буряків, а в кінцевому результаті на динаміці продажу машин, директор «Ропа-Україна» відповів:
- Обсяг споживання цукру в Україні становить 1,8-2 млн т на рік. Це восьма частина від потреби. Згідно з умовами СОТ ми зобов’язані ввозити 260 тис т цукру-сирцю. Проте, як на мене, це не сильно може вплинути на виробництво цукру. Звичайно, було б краще, якби ми самостійно забезпечували свої потреби. Але оскільки така ситуація є, її потрібно враховувати. 
Більш детально про техніку ROPA розповів директор з продажу німецької компанії Вернер БАУЕРЕЙЗЕН. Зокрема, він зауважив, що це високопродуктивні машини, які відповідають світовим вимогам. Вони надійні, економічно вигідні, бережно викорчовують коренеплоди, забезпечують очищення найкращим чином. За рахунок об’ємного бункера можна обробляти великі площі. Легкі у керуванні, комфортні у використанні. Крім того, вони відрізняються високою маневреністю. Все це полегшує роботу аграріям та сприяє ефективності виробничого процесу.
- Багаторядкові комбайни серії XL існують давно і користуються попитом серед виробників, - говорить директор ROPA. - Нещодавно ми випустили 8 і 9-рядкові машини. Власне, коли вони ще розроблялися, виникло серйозне питання зниження собівартості збирання коренеплодів цукрових буряків та збільшення продуктивності на великих площах роботи. У 2006 році вони вперше з’явилися на ринку. І приємно відзначити, що агрегати виправдали всі наші сподівання. Ми досить часто влаштовуємо демонстраційні тури. Торік такий захід відбувся у Росії. Тоді змагалося кілька машин, і агрегат ROPA переміг. У роботі ми орієнтуємося не на швидкість, а на викопування коренеплодів з мінімальними витратами. Адже економія пального, зауважте, не останній фактор, який відіграє роль при виборі техніки. Взагалі я переконаний, що демонстрація машини в роботі є доброю нагодою показати клієнту всі її переваги. Цього року ми продали 35 таких агрегатів, з них три - в Україну. І все це за рахунок високої продуктивності техніки. Тільки уявіть: за 20 год. роботи викопується 46 т солодких коренів з потужністю 2,3 га/год. при витраті палива у 30,8 л/га. Хіба не вражає?
Продовжуючи тему, Міхель ХОРШ, директор німецької фірми HORSCH, дилерами якої є «Ропа-Україна», у своєму виступі повідав нові технології вирощування цукрових буряків, кукурудзи, ріпаку. Він наголосив на кількох факторах, які позначаються на врожайності цих культур. Зокрема, це стосується точного розподілу міндобрив у ґрунт. Прогнозуючи зростання вартості добрив протягом наступного десятиліття, особливо фосфору, пан Хорш зауважив, що необхідно шукати нові рішення, які були б не менш результативними, і при цьому збільшували врожайність, спрощували процеси, робили їх надійними та більш ефективними.
Компанія HORSCH є виробником ґрунтообробної, посівної техніки і за останні 20 років стала провідною серед європейських аналогів. Інноваційні ідеї та більш ніж 30-літній досвід роботи є основною концепцією агрегатів, які відповідають сучасним вимогам якості, надійності та довговічності.
Логічним продовженням став виступ Герберта ШТЕФЕСА, директора німецької компанії STEFES, яка на сьогодні є однією з найбільш успішних на ринку пестицидів та регуляторів росту рослин. У своєму виступі пан Штефес зупинився на коригуванні норм внесення препаратів залежно від погодних польових умов:
- Засоби захисту рослин - це страхування всіх ваших вкладів у вирощування тієї чи іншої культури. Аби воно було ефективним, ви повинні враховувати різні фактори. Цей рік надзвичайно відрізняється від попередніх своєю надмірною вологістю ґрунту, тому питання внесення пестицидів стояло гостро. І від того, наскільки правильно ви «спрацювали», залежатиме ваш урожай. Крім того, важливо слідкувати за температурою повітря, і виходячи з цього, регулювати норму внесення засобів захисту рослин. Якщо, наприклад, протягом останніх 48 год. вологість ґрунту надто висока, відповідно восковий захист цукрових буряків низький і восени є ймовірність ураження фітотоксичністю, тому норму внесення краще знижувати на 20%. Якщо, навпаки, дуже сухо, забур’яненість підвищується, восковий захист буряків зростає, внаслідок чого вони менше піддаються впливу дії гербіцидів, у такому випадку норму внесення краще збільшити.  
Окрім високоякісних пестицидів, важливу роль в агрономії відіграє і насіння. Свою продукцію аграріям пропонує німецька компанія SHTRUBE, історія якої почалася у 1877 році та є сімейною справою у п’ятому поколінні. Це успішний виробник насіння цукрових буряків та злакових культур на міжнародному рівні та другий - на німецькому ринку. У своїй діяльності застосовує цілісний, багатовимірний підхід до насіння та культур, розробляє інноваційні продукти, досліджує якість насіння. На сьогодні SHTRUBE займає 20% ринку цукрових буряків.
Завершилася теоретична частина Дня поля виступом регіонального менеджера з маркетингу CLAAS Харольда КАТЦЕНДОРНА, який коротко повідав присутнім про діяльність компанії в Європі та в Україні. Найбільшою гордістю CLAAS є зернозбиральний комбайн різних моделей, який у Європі займає майже 40% ринку. Широкий спектр кормозаготівельної, зернозбиральної техніки, косарок-подрібнювачів, тракторів, телескопічних навантажувачів, ворушилок, валковачів, прес-підбирачів дає змогу компанії посідати місце провідного виробника у світі. Крім того, CLAAS є системним постачальником запчастин для автомобіле-, тепловозо- та вагонобудування, а також випускає для цих фірм технологічне обладнання, зокрема механічні роботи. 
З 2003 року CLAAS є власником дочірнього підприємства «Рено», яке спеціалізується на виготовленні тракторів. У новий проект компанія інвестувала більш ніж 200 млн євро. Успіх не забарився: виробництво тракторів збільшилося вдвічі, попри світову економічну кризу.
По закінченні семінару учасники Дня поля мали нагоду побачити результати дії гербіцидів компанії STEFES на цукрових буряках, вирощуваних на дослідних ділянках «Ропа-Україна», а також техніку ROPA в роботі.

Міхаель ХОРШ, директор фірми HORSCH
«Україна посідає провідне місце з-поміж найбільших сільськогосподарських ринків світу. Протягом останніх 15 років я спостерігаю тенденцію «розвитку-падіння» внаслідок різних факторів: несприятливі погодні умови, фінансова криза, політична нестабільність тощо, які творили своєрідну криву розвитку. Проте після кожного спаду відбувається дивовижна річ: сільгоспвиробники стають сильнішими, мудрішими та заможнішими. Приємно відзначити професійний рівень аграріїв, які цікавляться новітніми технологіями, беруть активну участь у подібних заходах. З цього напрошується висновок: криза - це добре явище, яке завжди збільшує конкурентоспроможність агроформувань.
В Україні ми співпрацюємо зі своїми дилерами - «Ропа-Україна» «Астра», «Політехніка». Проте надалі плануємо розширювати і штат працівників, і дилерську систему. Ми шукаємо партнерів, які не ставлять собі за мету швидко та багато заробити грошей, а розраховують на довгострокову перспективу. Хоча дуже багато клієнтів висловлюють побажання, щоб ми працювали з ними напряму.
Що стосується цукрової галузі в Україні, то, на моє переконання, однією з проблем є мала кількість цукрових заводів. Якщо будуть сучасні високоефективні підприємства, модернізована, конкурентоспроможна система, прямий зв'язок між виробниками цукрових буряків, переробниками та споживачами, тоді матимемо ринок, який рівномірно буде розвиватися. Приміром, досвід Франції та Німеччини яскраво демонструють цю модель розвитку».

 

 20 квітня 2024
Команда шеф-кухаря та ідеолога проєкту Cult Food Євгена Клопотенка презентувала оновлений збірник рекомендованих рецептур для харчування дітей у закладах освіти, який розроблено на підтримку Стратегії реформи системи шкільного харчування, яка реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Команда шеф-кухаря та ідеолога проєкту Cult Food Євгена Клопотенка презентувала оновлений збірник рекомендованих рецептур для харчування дітей у закладах освіти, який розроблено на підтримку Стратегії реформи системи шкільного харчування, яка реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
20 квітня 2024
 19 квітня 2024
Станом на 19 квітня ціни на какао встановили новий рекорд, сягнувши історичного максимуму в понад 11 тисяч доларів США за тонну.
Станом на 19 квітня ціни на какао встановили новий рекорд, сягнувши історичного максимуму в понад 11 тисяч доларів США за тонну.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
На поточному тижні на ринок України надійшли перші партії тепличного томату з місцевих комбінатів.
На поточному тижні на ринок України надійшли перші партії тепличного томату з місцевих комбінатів.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
Асоціація портів України «Укрпорт» звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо ситуації з перевезенням вантажів Дунаєм.
Асоціація портів України «Укрпорт» звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо ситуації з перевезенням вантажів Дунаєм.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
Станом на 19 квітня на контрольованій Україною території вже засіяно 2 млн 053,4 тис. га зернових та зернобобових культур.
Станом на 19 квітня на контрольованій Україною території вже засіяно 2 млн 053,4 тис. га зернових та зернобобових культур.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
Оскільки повномасштабна війна в Україні триває, сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України впроваджує ініціативу з перевірки ґрунтів у постраждалих регіонах країни на наявність токсичних металів в наслідок бомбових, ракетних або артилерійських вибухів.
Оскільки повномасштабна війна в Україні триває, сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України впроваджує ініціативу з перевірки ґрунтів у постраждалих регіонах країни на наявність токсичних металів в наслідок бомбових, ракетних або артилерійських вибухів.
19 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.