Осіння презентація

/ Подія / Середа, 17 листопада 2010 00:00

 

Вітчизняне аграрне виробництво розвивається та має майбутнє. У цьому щоразу переконуєшся, коли, попри по-справжньому гарячу пору для аграріїв, вони активно відвідують різні заходи, знайомляться з новими технологіями, переймають досвід колег. День Поля, організований компанією «Мактешим-АганУкраїна», який нещодавно відбувся у с. Чутове, що на Полтавщині, є яскравим прикладом цьому.
Сонячна погода, гарний настрій відвідувачів, незвичайна атмосфера сприяли успішному проведенню заходу. З перших хвилин перебування тут одразу сформувалося враження: видовище буде цікаве та захоплююче. Цьому сприяли значна кількість компаній, які представляли свою продукцію, неймовірно велика чисельність відвідувачів, які з’їхалися з усієї України, аби почерпнути для себе щось нове.
Пікантності заходу додавало і саме місце проведення: Чутівський кінний завод, на базі якого діє дивовижний міні-зоопарк. Словом, організатори підійшли до Дня поля професійно.

 

Теоретична частина програми включала виступ представників усіх компаній, присутніх на заході. А це переважно виробники насіння зі світовим ім’ям, які завойовують ринок України.  
Компанію «Піонер» аграріям представляв маркетинг-менеджер Олег КЛИМЕНКО, який коротко розповів про діяльність компанії, окремо зупинився на перевагах гібридів соняшнику піонерівського виробництва, повідав про будівництво насіннєвого заводу у Полтавській області протягом найближчих трьох років.
Компанія «ЄВРАЛІС Семанс», яка утворилася внаслідок злиття торгових марок «Рустіка» та «Черліс», теж брала участь у Дні поля. Товарообіг компанії становить 1,3 млрд євро, з них 13% спрямовані на генетику, виведення нових гібридів. «ЄВРАЛІС Семанс» виробляє насіння трьох основних культур у Європі: кукурудзу, соняшник, ріпак, сою та сорго. У 2007 році придбала насіннєвий завод у Черкаській області, де виробляє насіння, що повністю відповідає як європейським, так і українським стандартам.
Одним із учасників Дня поля була насіннєва компанія «КВС», яка займається селекцією та продажем ріпаку, польових проміжних культур, кукурудзи, зернових, картоплі, цукрових буряків, соняшнику тощо. 15% її валового доходу становлять селекційні дослідження. Як зазначив представник компанії Андрій НОВАК, розвивається напрям олійних культур, а бізнес цукрових буряків взагалі є візитною карткою компанії у світі. До речі, працює «КВС» напряму з кінцевими споживачами, аби якнайкраще задовольнити потреби своїх клієнтів.
Переконували у найкращій якості своєї продукції і представники компаній CaussadeSemens, LG, MAISADOUR, RAGT, ADOB, «Долина».
Сергій АДАМЕНКО, директор з питань науки та АХ сервісу компанії «Нутрітех Україна» у своїй доповіді зупинився на природних регуляторах росту, значенні полісахаридів та амінокислот, мінеральному та позакореневому живленні озимої пшениці. Цікавою виявилася презентація програми мінерального живлення ріпаку озимого. 
З-поміж усіх компаній, присутніх на заході, вирізнялася лише одна, напрям діяльності якої дещо інший: засоби захисту рослин. «Мактешим-Аган», така назва компанії, представлена в Україні своєю продукцією протягом 15 років. Тривалий час її розповсюджували ряд відомих фірм. Проте з 2008 року свої препарати «Мактешим-Аган Україна» реалізує самостійно, адже саме тоді було утворено представництво у нашій країні.
У світі це один із лідерів виробників та дистрибуції засобів захисту рослин, який надзвичайно динамічно розвивається. Про це свідчить структура компанії у світовому масштабі, динаміка наповнення новими препаратами, якість яких говорить сама за себе.
Це компанія №1 з виготовлення пост-патентних продуктів захисту рослин. Вона має найширший портфель синтезуючих продуктів: 100 активних інгредієнтів та 720 формуляцій; більш ніж 4000 регістрацій у 125 країнах. Крім того, вирізняється інноваційним підходом у створенні препаратів з існуючими та новими діючими речовинами.
Виробництво продукції здійснюється на 17 заводах світу. Це Ізраїль (3 заводи), Північна Америка, Бразилія, Греція, Польща, Іспанія тощо. Щороку реєструються нові підприємства у різних куточках світу.
Про надійність компанії «Мактешим-Аган» свідчить і її товарообіг, який у 1993 році становив $700 тис., а у 2010 -- $2,5 млрд.
Презентуючи діяльність компанії, Сергій НАГОРНИЙ, комерційний директор, визначив основну відмінність «Мактешим-Аган» від конкурентів:
-- Ми вузькопрофільна компанія: 83% бізнесу становить система засобів захисту рослин, і лише 17% -- барвники, арома-, технічна хімія. «Мактешим-Аган» пропонує повну лінійку захисту кукурудзи, ріпаку, плодових насаджень, соняшнику, сої, картоплі; маємо найширший асортимент препаратів для створення різних систем захисту посівів цукрових буряків залежно від умов вирощування та наявності шкодочинних об’єктів; на наступний рік очікуємо вдалі поєднання препаратів із розширеним спектром дії і мінімальним гербіцидним впливом на культуру та не матимуть післядії. Це гербіциди, інсектициди, фунгіциди, ретарданти та препарати для обробки насіння. Говорячи про динаміку розвитку компанії, слід зауважити, що починали ми діяльність із 35 препаратів, а на наступний рік кількість сягне 70.
Важливим фактором є співвідношення «ціна-якість»: високоякісні препарати за відповідно доступною ціною для споживача.
Власне, щоб не бути голослівним, компанія продемонструвала ефективність своїх препаратів на закладених дослідних ділянках кукурудзи та соняшнику, представлених на Дні поля. Всі присутні мали змогу переконатися в якості продукції, побачивши на власні очі чисті від бур’янів посіви та неушкоджені ані шкідниками, ані хворобами рослини.
Як розповів директор по продуктах та агротехнологіях «Мактешим-Аган Україна» Сергій БАБ’ЯК, на площах під кукурудзою працювали за однією технологією: спочатку осіння оранка, весною під другу культивацію було внесено 100 кг аміачної селітри, 12 травня -- посів. Для захисту після посіву кукурудзи на другий день був застосований препарат Аценіт, діюча речовина якого є ацетохлор та антидот АД 67, один із кращих антидотів у світі.   
Порівнюючи препарати з антидотом і без нього, бачимо, що у складних екстремальних умовах (зниження температури повітря, надмірна кількість вологи) різниця надзвичайно відчутна. Якщо культура виростає у стресових умовах, то вона довгий час перебуває у гербіцидному екрані і поглинає значну кількість ацетохлору. У цьому випадку антидот допомагає культурній рослині розчепити цю діючу речовину. Це чітко помітно до фази 3-5 листків. Наприкінці вегетації рослина візуально доганяє, і різниці не помітно, проте за врожайністю вона може становити до 50%. 
Якщо порівняти застосування страхових та грунтових гербіцидів, то різниця сягає 12% на користь останніх.
На дослідних площах було використано максимальну дозу Ациніту 3 л/га. Але навіть при стресових погодних умовах пригнічення від препарату не спостерігалось.
Для захисту соняшнику використовували суміш Ацетоган 1,8 л/га та Рейсер 1,8 л/га. Щодо останнього, то варто зауважити, що такої діючої речовини, як флурохлорідон, немає жодна з компаній-виробників, він абсолютно толерантний до соняшнику, досить довгий час тримає карантинний бур’ян -- амброзію і вважається препаратом №1 у боротьбі з ним.  
Власне, в ефективності дії цих препаратів аграрії мали можливість переконатися на Дні поля, організованому представленими компаніями.
 
Серед такого розмаїття компаній, які виробляють засоби захисту рослин, на Дні поля була представлена продукція «Мактешим-Аган». Чому було обрано саме цю компанію?
Своїми думками ділиться Сергій Баб’як:
«Насіннєві компанії побачили, що при застосуванні наших препаратів вони отримують максимальний потенціал розвитку культури. При помірних затратах продукція високої якості гарантує результат навіть у стресових умовах. Якщо говорити про ціну, то якісний продукт дешевим не може бути, оскільки складне виробництво окремих діючих речовин, це складні сполуки (Агіл, Тортус, Оріус -- максимальне насичення прилипачів різного виду). Компанія намагається якомога менше впливати на забруднення навколишнього середовища, і при цьому зняти шкодочинний об’єкт. Проте ми гарантуємо високу якість.
Ми пропонуємо рентабельне землеробство».
 
Петро Горобець,
директор ПСП «ХТЗ», на полях якого були закладені дослідні ділянки
 
«В обробітку нашого господарства є 1700 га землі. Висіваємо переважно зернові, соняшник та кукурудзу. Здебільшого відаємо перевагу останній, оскільки на сьогодні це одна із рентабельних культур. Крім того, закладаємо дослідні ділянки, проводимо дослідження, визначаємо, де який сорт насіння, гібрид кукурудзи дає кращий результат у цій зоні при наших технологіях. Звичайно, цьогоріч взагалі важко судити, позаяк погодні умови були просто нещадними до культур. Якщо у попередні роки ми отримували 85-90 ц/га, то нинішнього -- 43 і 75. Як бачите, різниця помітна.
Щодо добрив, то на одному полі внесли не в 2-3 етапи, як рекомендують, а в один. І саме та площа у цих умовах показала найкращий урожай.
Співпраця нашого господарства з представленими сьогодні компаніями почалася три роки тому. Розмістивши тут дослідні ділянки, вони висівали за своєю технологією, а ми забезпечували технічну сторону. Відповідно кожна ділянка молотиться окремо, зважується, все записується для порівняння. На сьогодні закладено ділянки на площі 26 га. Проте на наступний рік плануємо призупинити цей напрям роботи, оскільки потрібно дотримуватися сівозміни.
А що стосується компаній-виробників засобів захисту рослин, то хочеться відзначити серйозний підхід до справи «Мактешим-Аган», яка цього року працювала на дослідних ділянках, їхню високу якість препаратів та багату лінійку системи захисту посівів. Ми задоволені співпрацею».
 
 

  

Олена СТЕПАНЮК, журналіст «АБС»

 

 

 21 квітня 2024
У селищі Біляївка, що на Одещині, будують великий комплекс плівкових тунелів, призначений для вирощування ягід.
У селищі Біляївка, що на Одещині, будують великий комплекс плівкових тунелів, призначений для вирощування ягід.
21 квітня 2024
 20 квітня 2024
Команда шеф-кухаря та ідеолога проєкту Cult Food Євгена Клопотенка презентувала оновлений збірник рекомендованих рецептур для харчування дітей у закладах освіти, який розроблено на підтримку Стратегії реформи системи шкільного харчування, яка реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Команда шеф-кухаря та ідеолога проєкту Cult Food Євгена Клопотенка презентувала оновлений збірник рекомендованих рецептур для харчування дітей у закладах освіти, який розроблено на підтримку Стратегії реформи системи шкільного харчування, яка реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
20 квітня 2024
 19 квітня 2024
Станом на 19 квітня ціни на какао встановили новий рекорд, сягнувши історичного максимуму в понад 11 тисяч доларів США за тонну.
Станом на 19 квітня ціни на какао встановили новий рекорд, сягнувши історичного максимуму в понад 11 тисяч доларів США за тонну.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
На поточному тижні на ринок України надійшли перші партії тепличного томату з місцевих комбінатів.
На поточному тижні на ринок України надійшли перші партії тепличного томату з місцевих комбінатів.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
Асоціація портів України «Укрпорт» звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо ситуації з перевезенням вантажів Дунаєм.
Асоціація портів України «Укрпорт» звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо ситуації з перевезенням вантажів Дунаєм.
19 квітня 2024
 19 квітня 2024
Станом на 19 квітня на контрольованій Україною території вже засіяно 2 млн 053,4 тис. га зернових та зернобобових культур.
Станом на 19 квітня на контрольованій Україною території вже засіяно 2 млн 053,4 тис. га зернових та зернобобових культур.
19 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.