ІV аграрна конференція «Логістика та склад-2019»

ІV аграрна конференція «Логістика та склад-2019»

/ Подія / Середа, 08 травня 2019 10:43

24 квітня у Київському Гольф Центрі пройшла ІV аграрна конференція «Логістика та склад-2019», організаторами якої є група компаній «ПроАгро».

Учасниками заходу стали представники провідних транспортних компаній, експедитори, працівники логістичних департаментів аграрних компаній, експерти з питань транспорту, профільних асоціацій та інші учасники, яких турбує ситуація на ринку перевезень.

Конференцію розпочали з питань майбутніх перспектив та змін, яких Україна зазнає на шляху євроінтеграції. Зокрема, від експертів хотілося почути, що нададуть учасникам ринку перевезень директиви, які Україні необхідно імплементувати відповідно до Угоди про Асоціацію.

nov 08 05 2019 logistika 5

Олександра Клітіна, незалежний експерт із питань транспорту, координатор ініціативи розвитку річки Дніпро, розповіла про гранти та проекти, які на шляху євроінтеграції та в процесі реалізації «Транспортної стратегії» Україна має можливість отримати та реалізувати. Також обговорили тарифну політику, портові збори та їх вплив на контейнерні перевезення. Зокрема, вона зазначила, що збори і тарифи високі, а рівень сервісу недостатній, із чим погодились у подальших дискусіях учасники конференції. Також Олександра Клітіна дуже докладно у відеоролику презентувала європейську модель залізничних перевезень, а саме те, як вона виглядає.

Ярина Скороход, координатор комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації, продовжила знайомити учасників ринку перевезень із викликами на шляху української агрологістики. Серед головних вона виділила: вартість логістики, зростання експорту, прозорість ведення бізнесу, безпека на автошляхах та залізниці, ефективність, що є головним показником діяльності державних підприємств та центральних органів влади.

nov 08 05 2019 logistika 4

В сукупності, коли все працює і взаємодіє, бізнес-середовище стає сприятливим для іноземних інвесторів. Щодо рішень питань агрологістики, Ярина виділила наступні: запуск приватної тяги, оптимізацію інфраструктури та тарифну політику, вирішення проблеми протиправної розукомплектації, збереження вантажів та збірні маршрути, прийняття закону про внутрішні водні шляхи, вирішення питання нестачі автодозволів та збереження вантажу, питання державно-приватного партнерства, подальше зниження ставок портових зборів, зниження норми відрахування чистого прибутку до держбюджету, цільове використання портових зборів. Не менш важливим є розроблення методики розрахунку ставок портових зборів та порядок компенсації інвестицій в інфраструктуру порту. Окрім того, координатор комітету з логістики зазначила, що покращення умов ведення бізнесу в Україні є місією Європейської Бізнес Асоціації.

Вадим Бікулов, виконавчий директор, засновник JIT PLUS, поділився з учасниками конференції світовою практикою автотранспортних перевезень. Зокрема, він відмітив, що головними проблемами на ринку перевезень є поганий стан інфраструктурних об’єктів, водійський склад неналежної професійності, погане планування та простої транспорту. У сукупності всі ці проблеми знижують ефективність автоперевезень, що й намагаються, зрештою, покращити за рахунок перевантаження автомобілів. Також доповідач розповів поетапно про можливості та переваги діджиталізації, які дозволяють управляти ефективністю вантажопотоків на термінал, за рахунок об’єднання усіх учасників логістичного процесу в одну систему.

nov 08 05 2019 logistika 3

Наприкінці першої панелі дійшли висновку, що зміни в інфраструктурі необхідні, і Україна, хоч і повільно, та все ж рухається у правильному напрямку. Змін потрібно багато, адже варто надолужувати те, на що роками не звертали уваги, не інвестували в розвиток.

Під час другої панелі обговорювали нові можливості та ризики зберігання, експедирування та перевезення. Логістика починається з поля, а далі на елеватор на зберігання. Ми запросили директора одного з елеваторів ГК «Прометей» Дмитра Максименка розповісти про нові можливості, які компанія впроваджує на елеваторах. До речі, відповідно до інформації сайту Elevatorist.com, який склав рейтинг найбільших елеваторів за потужностями зберігання за показниками 2018 року, ГК «Прометей» зайняла 8 місце в рейтингу, що є досить високим показником. Отже, Дмитро Максименко зазначив, що елеватори групи компаній сучасні, модернізовані, надають повний цикл послуг та обладнані акредитованими лабораторіями. Крім того, до усіх елеваторів підведені залізничні колії та збільшена кількість автомобільних під’їздів для навантаження.

Генеральний директор асоціації «Зовніштранс» Світлана Найденко розповіла про переваги членства в FIATA, головною метою діяльності якої є: об'єднання світової експедиторської галузі; підтримка і захист інтересів експедиторської галузі в міжнародних органах і організаціях; популяризація експедиторських послуг серед цільової аудиторії (вантажовласників і вантажоодержувачів); підвищення якості послуг, впровадження електронного обміну інформацією; сприяння у професійному навчанні та підвищенні кваліфікації експедиторів. Також вона окремо продемонструвала переваги роботи «Єдиного вікна», інформаційного порталу.

nov 08 05 2019 logistika 2

Генеральний директор асоціації Міжнародних експедиторів України Віктор Берестенко дуже професійно розповів про міжнародні мультимодальні перевезення (перевезення вантажів щонайменше двома різними видами транспорту на основі договору змішаного перевезення з однієї країни в іншу) в цифрах, деталях.
Більш докладно про ризики контейнерних перевезень розповіла Карина Горова, старший юрист компанії INTERLEGAL. «Ключова роль у процесі виконання торгового контракту приділяється питанню транспортування і доставки товару покупцеві. Саме залежно від умов транспортування товару - від того, хто номінує перевізника і здійснює оплату його послуг, залежить базис умов поставки, момент переходу ризиків, і ціна на товар. На перший погляд все достатньо просто: необхідно в контракті лише передбачити, хто бере на себе зобов'язання організувати й оплатити доставку товару. Але все не так просто, оскільки, крім покупця і продавця, з’являється ще один незалежний представник – перевізник», - зазначила експерт.

Під час укладання торгових контрактів велике значення мають терміни. При цьому, постачаючи товар, сторони іноді узгоджують 2 види строків. Термін відвантаження товару, як правило, - основний, до якого можуть прив'язуватися й умови оплати за товар, і термін доставки його в порт вивантаження. Під час виступу Карина Горова розкрила докладно всі види ризиків, що найчастіше виникають: затримка відвантаження; відмова від вантажу в порту; притримування його та документів; пошкодження вантажу в процесі перевезення; невидача його перевізником.

Під час заключної панелі конференції приділили увагу поки що найбільш розвиненим в Україні видам вантажоперевезень в агросекторі: залізничному, автомобільному, річковому. Організаторами було запрошено представників кожного з напрямків перевезень.

Олександр Топирик, керівник відділу логістики RISOIL S.A., дуже чітко окреслив головні проблеми: відсутність вагонів і тяги, підняття тарифів, закриття станцій… Ці питання порушуються не однин рік, однак ніяк не вирішуються. Також доповідач зазначив, що якість планування та виконання прямо пропорційна об’єму достовірної інформації, що передається від одного до іншого.

nov 08 05 2019 logistika 1

Далі щодо вантажних перевезень виступив Михайло Кравченко, керівник відділу забезпечення рухомим складом КЕРНЕЛ. Варто нагадати, що компанія Кернел нещодавно збільшила парк власних вагонів на 3000 одиниць. З осені 2018 року вона розробляла стратегію автоматизації та діджиталізації планування залізничних перевезень. Михайло Кравченко розповів про створений TRANSITHUB, механізм формування маршрутів та ознайомив учасників конференції із першими результатами.

Про перспективи розвитку та проблеми річкової логістика повідала Яна Кравченко, юрист компанії «Гермес-Трейдинг», що входить до складу холдингу АгроВіста. Останній почав активно створювати власний флот та здійснювати організацію річкових перевезень сільськогосподарської продукції. Серед головних тенденцій, які сприяють розвитку річкової логістики, Яна Кравченко відмітила наступні: збільшення урожайності зернових, поява нової вантажної бази, незадовільна робота Укрзалізниці та підвищення залізничного тарифу, будівництво нових річкових терміналів, збільшення тоннажу каботажного флоту. А серед головних проблем, які сповільнюють розвиток – відсутність чіткої законодавчої бази, високе тарифне навантаження, навігація та стан шлюзів.

Засновник ZERNOVOZ.UA Олександр Мащенко розповів про ситуацію на ринку автомобільних перевезень. Зокрема, порушили питання перевантаження автомобілів і його наслідки. На деяких маршрутах, передбачених Укравтодором та Державною інспекцією автодорожнього транспорту, для перевезень окремих видів вантажів загальна допустима маса транспортного засобу не може перевищувати 46 т.

Також введені деякі обмеження на рух дорогами місцевого значення. Відтепер рух транспортних засобів заборонений, у яких навантаження на одиночну вісь перевищує 7 т, а фактична маса - 24 т. За перевищення передбачено штрафи.

 

 18 квітня 2024
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
18 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.