Великий інфраструктурний проєкт зерноринку

Великий інфраструктурний проєкт зерноринку

/ Зберігання / Вівторок, 10 грудня 2019 14:58

Природа не втомлюється дивувати наших аграріїв. Глобальна аридизація клімату перетворює Північ України на важливий зерновий регіон. Проте на Поліссі досі бракувало зернозберігальних потужностей, що відчутно стримувало розвиток регіонального зернового ринку. За цих умов Заворицький елеватор, урочисте відкриття першої черги якого відбулося днями на півночі Київщини, має стати потужною ланкою зернової інфраструктури краю.

Свято вдалося!

Новий елеватор входить до структури агрохолдингу «Заворичі» із земельним банком 10 тис. га. Спочатку елеватор проєктувався під власні потреби холдингу, проте нещодавно керівники СТОВ «Заворичі» ухвалили рішення про обслуговування на елеваторі також сторонніх замовників — як дрібних фермерів, так і потужних агрохолдингів — у радіусі до 150 км. Тому відкриття елеватора в Заворичах із суто корпоративної події для одноіменної агрокомпанії перетворилося на свято аграріїв цілого Броварського району.

Похмурого листопадового ранку гостей свята зустрічала яскраво прикрашена брама нового елеватора. На його відкриття завітали представники СТОВ «Заворичі» та інших агропідприємств Броварщини, місцевих об’єднаних територіальних громад, гості з Броварської районної держадміністрації, навіть Верховної Ради України, журналісти українських медіа тощо.

Після спільного виконання державного гімну України червону стрічку на брамі елеватора було урочисто перерізано й гості заполонили його територію. Директор елеватора Ігор Гапоненко провів для гостей невелику екскурсію, у ході якої презентував новий комплекс зернозберігання та познайомив присутніх з його роботою.

І ось настав урочистий момент: у брамі нового елеватора з’явилася перша вантажівка з добірним зерном кукурудзи Київщини. Заїхавши на автоваги, зерновоз зупинився для взяття проб зерна. Лаборантка елеваторної лабораторії на очах гостей раз за разом занурювала маніпулятор у товщу зерна в кузові автопоїзда — за інструкцією, забір зерна для проведення аналізу має робитися з різних 11 місць у масиві збіжжя!

Після цього на подвір’ї елеватора відбувся короткий мітинг. Виступаючи з імпровізованої сцени, його учасники вітали аграріїв Київщини з відкриттям нового зернокомплексу й зичили його персоналу успішної роботи, розширення виробництва та високих прибутків.

Зокрема, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Павло Халімон у своєму виступі привітав аграріїв з реалізацією великого інфраструктурного проєкту. «Відкриття Заворицького елеватора, — зазначив він, — сталося в умовах економічної кризи, війни на Сході України, втрати довіри бізнесу до судової системи, коли в країні майже відсутні можливості для інвестування в економіку, через що ця подія має таке важливе значення». За його словами, Україна ввійшла до числа світових лідерів агровиробництва, і ми маємо довести, що аграрна країна може бути успішною.

Павло Халімон повідомив присутнім про те, що в державному бюджеті на 2020 рік вдалося зберегти обсяг дотацій для аграріїв на рівні 1% від ВВП країни, тобто в розмірі 8 млрд гривень.

Свято відкриття нового елеватора завершилося великим концертом популярного ансамблю української пісні «Гуляй, душа!», виступу якого охоче аплодували та підспівували присутні.

22 413 84 2

 

Зернокомплексу — зростати

Гості свята не могли не помітити, наскільки вдало було обрано локацію нового зернокомплексу. До елеватора веде непогана, як за вітчизняними нормами, автодорога, поруч пролягає колія залізниці, яка обслуговувала колишній Калитянський комбікормовий завод, неподалік тягнуться лінії електропередач, газогін і водогін. Поруч — велике село Заворичі, а ошатний адмінкорпус елеватора забезпечує персоналу комплексу належні виробничі та побутові умови. Усі ці фактори забезпечують можливості для зростання тут зернового бізнесу.

Зараз на території Заворицького елеватора тривають будівельно-монтажні роботи. Другу чергу комплексу передбачено ввести в роботу вже наступного року. Вона включатиме в себе:

 • три додаткових силоси для зберігання зерна по 5 тис. тонн кожний;
 • додаткову зерносушарку продуктивністю 25 тонн зерна за годину;
 • бункерний комплекс для завантаження та розвантаження залізничних вагонів-зерновозів;
 • завершену систему автоматичного управління виробничими процесами на елеваторі;
 • потужний протипожежний комплекс з пожежною водоймою тощо.

 

Загалом же повна проєктна потужність комплексу передбачає перспективне будівництво на дійсному майданчику ще 6 силосів для зберігання зерна на додачу до шести вже діючих.

Серед перших партнерів із купівлі зерна з елеватора стала компанія «Миронівський хлібопродукт». Новий елеватор агрохолдингу «Заворичі» вже зараз є одним із найбільших у Київській області та поки що єдиним у Броварському районі. Відтепер броварські фермери мають можливість не підлещуватись до когось зі своїм зерном, а закладати збіжжя на повноцінне зберігання в межах рідного району.

 

! NB

Технічні дані елеватора

Площа майданчика — 9 га.

Потужності зберігання — 30 тис. тонн (6 елеваторних модулів по 5 тис. тонн зерна), виробництво компанії Bentall Rowlands (Великобританія).

Комплекс сушіння та очищення зерна:

- газова зерносушарка компанії Bonfanti (Італія) продуктивністю 25 тонн зерна за годину;
- оперативні ємності для вологого зерна — 2х300 тонн;
- зерноочисне обладнання — сепаратори вітчизняного виробництва БСХ-100 і СПО-100 продуктивністю 100 тонн за годину, які забезпечують очищення зерна перед сушінням і додатково перед закладанням на зберігання.


Зернотранспортне обладнання продуктивністю 100 тонн на годину латвійської компанії PRECO.

Елеватор може приймати зерно з автозерновозів довжиною до 26 м і вагою до 60 тонн. Продуктивність лінії автоприймання 2000 тонн на годину. Такою ж є продуктивність лінії відвантаження зерна.

На території елеватора працює сертифікована лабораторія для аналізу якості зерна. Комплекс оснащено системами вентиляції та температурного контролю зерна в силосах.

 

Вагоме слово директора

Під час святкування директор Заворицького елеватора Ігор Гапоненко люб’язно погодився дати коротке інтерв’ю для Агробізнесу Сьогодні.

 

22 413 84 1

Директор Заворицького елеватора Ігор Гапоненко

 

 • Пане Ігорю, чим пояснюється такий тривалий термін спорудження вашого елеватора?

— Ми вирішили ніде не позичати грошей на це будівництво, використовували лише власні фінансові можливості. Тому терміни будівництва, дійсно, дещо затягнулися — роботи на майданчику розпочалися з осені 2016 року.

 

 • Хто виступив проєктувальником і будівельником елеваторного комплексу?

— Елеватор споруджено за індивідуальним проєктом. Його розробив інститут «Союзспецстрой-плюс» з міста Дніпра, добре відомий ще з часів СРСР. Ця ж компанія забезпечувала й авторський нагляд за веденням будівельно-монтажних робіт. Генпідрядником у нас була компанія «Апекс» з Кам’янського, що на Дніпропетровщині. Крім того, у спорудженні та обладнанні комплексу брали участь компанії «Апекс» з Кам’янського та «Акварі-груп» з Білої Церкви.

 

 • Чи задоволені ви якістю виконання будівельно-монтажних робіт?

— Так, ми цілком задоволені. Роботи виконувалися в обумовлені терміни та з високою якістю.

 

 • Яке зерно може приймати елеватор?

— Цього сезону приймаємо лише кукурудзу, а з наступного зможемо працювати із зерном будь-яких зернових та олійних культур, які вирощують в Україні.

 

 • Хто ваші перші клієнти?

— Ми розпочали роботу елеватора з приймання зерна від агропідприємств нашого Броварського району. Впевнений, вони й надалі залишаться нашими основними партнерами.

 

 • Чому для роботи зерносушарок елеватора вибрано таке дороге паливо, як природний газ?

— За нашими підрахунками, зараз для роботи зерносушарок нам необхідно близько 1500 кубометрів природного газу на добу. Звичайно, це недешеве паливо, проте за енергоефективністю йому рівних немає. Втім, я не заперечую того, що в перспективі ми спробуємо використовувати для зерносушарок палети або якесь інше дешевше паливо.

 

 • Яка кількість персоналу вашого підприємства?

— У нас працює 30 осіб, мешканці навколишніх сіл. На кожній зміні — чотири оператори та технолог, а також охоронці. Завдяки цьому елеватор може діяти цілодобово. Поки що обладнання елеватора працює в ручному режимі, а з повним запровадженням автоматики в перспективі можливе зменшення кількості нашого персоналу.

 

 • Чи планується «ув’я­зати» елеватор із залізничною колією, яка проходить поруч?

— Звичайно, адже й місце під наш проммайданчик обиралося з урахуванням сусідства з колією. Ось бачите — там будується бункер для перевантаження залізничних вагонів, плануємо цілком завершити його за півтора-два місяці.

 

 • Як ви плануєте захищати зерно, що зберігається, від шкідників і хвороб?

— Поки що за допомогою традиційних засобів агрохімії. А далі побачимо.

 

 • Насамкінець, маю дещо незручне запитання: чи непокоїть вас небезпека крадіжок зерна з елеватора?

— Ні, я цілком спокійний щодо цього. Виробниче обладнання в нас повністю закрите від стороннього доступу. Приймання зерна автоматизовано. Територію елеватора, як бачите, надійно огороджено. Та й охорона в нас цілком надійна. Тож крадіжок ми в себе не допустимо.

 

Марко Бугай

 

 18 квітня 2024
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
18 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.