Як пише АгроЮг, зазвичай цю рослину вирощують в якості спеції, хоча окрім цього рослина має лікарські, декоративні та ефіроолійні властивості.
В Україні вперше чорнушку почали вирощувати у 1985 році, але згодом дещо забули про цю унікальну рослину. А унікальна вона тим, що має безліч напрямків використання. До того ж корисними є фактично усі частини рослини.
Зазначається, що насіння рослини, так званий чорний кмин, є ароматною харчовою добавкою, яка до того ж має і лікувальний ефект. Лабораторні дослідження насіння показали, що вони мають високий живильний потенціал завдяки вмісту білка (20,85%), жиру (38,20%) та вуглеводів (31,94%). Окрім цього, з нігелли отримують унікальну за своїми властивостями олію.
Нігелла невибаглива рослина, чудово себе почуває у засушливих умовах. Рослина добре пристосовується до температурних перепадів. Зрошують нігеллу за необхідністю, інакше у засуху існує ризик появи павутинного кліща.
Читайте також: Відкриваємо нові золоті ніші
Висаджувати рослину краще за все посівом насіння у ґрунт, бо пересадку сіянців нігелла переносить дуже важко. Не рекомендується при вирощуванні нігелли застосовувати мульчування, краще за все для цієї рослини підійде прополювання та розпушування ґрунту після зрошення.
Наразі на Українській зональній дослідній станції ВІЛР виконують роботи по введенню чорнушки в промислову культуру. Розроблено технологію механізованого прибирання сировини з використанням комбайна та очищенням насіння на зерноочисних машинах. І хоча потрібне детальніше дослідження у сфері проведення лабораторно-польових та експериментальних дослідів для отримання точнішої інформації у сфері вирощування нігелли у південних регіонах України, все ж саме південь країни має багато переваг і потенційних можливостей для вирощування цієї культури: як ґрунтових — кліматичних характеристик, так й економічних перспектив.





