Про це фахівцям Української плодоовочевої асоціації (УПОА) розповів Сергій Драп, головний агроном сучасного розплідника Verbeek Ukraine - філії відомої голландської компанії Verbeek, пише EastFruit.
За словами Драпа, розплідник застосовує голландські технології вже майже 3 роки. На даний час його площа становить 15 га. У розпліднику вирощуються сертифіковані безвірусні підщепи і дерева, а також є свій маточник. Працює український розплідник за тими ж технологіями, що і компанія Verbeek у Голландії і, відповідно, має аналогічну якість. Матеріал тут із сертифікованих голландських розплідників без вірусів і хвороб. Усі саджанці мають сертифікати якості.
Читайте також: Правильний захист саду восени
Зараз в Україні у розпліднику вирощуються саджанці яблуні, але також пропонуються інші плодові культури з розплідників у Голландії та Сербії. Проте український розплідник може виростити абсолютно все.
Агроном зауважив, що в Україні зараз майже немає розплідників, що пропонують якісний посадковий матеріал, який був би добре розвиненим, ще й мав сертифікати якості. На його думку, перспективи в цьому бізнесі є, адже якісний посадковий матеріал є запорукою успіху протягом всього терміну життя саду.
У Verbeek Ukraine зараз вирощують саджанці типу кніп-баум. Це дворічний саджанець з однорічною кроною, так як дані саджанці більш високопродуктивні в перші роки, ніж звичайні однорічні. А популярними сортами є різні клони «Гали», «Ред Делішес», «Голден Делішес», «Фуджі» і «Гренні Сміт». Сорти підбираються з урахуванням ринку і вимог клієнтів.
Також Драп зазначив, що колеги з Голландії проводять в онлайн режимі постійний моніторинг ситуації в розпліднику, а також приїжджають 2 рази на місяць для проведення огляду.
«Саме вони надають консультації та технології з проведення хімічних обробок, добрива. Перед закладанням нової площі під розсадник ми робимо аналіз ґрунту і, виходячи з результатів, саме консультанти прописують план добрива», - розповідає фахівець.
Читайте також: Закладання інтенсивного саду
За словами експерта, більшість садівників уже зрозуміли, що найголовніше - це закласти сад з якісних саджанців, так як сад закладається на 20 - 25 років. Однак, на жаль, не всі в Україні готові платити за якісні саджанці, вважає Драп.
«При посадці саду саджанцями нашої компанії навесні, в цей же рік будуть яблука, ми рекомендуємо залишити 4-5 на дереві - але це вже урожай! І це тільки перший рік посадки. На другий рік можна отримати 20 тонн з га. Через 3 роки - до 60 тонн з га. Максимальний урожай можна збирати вже на 4-5 рік. Це і є наша «родзинка» - ми пропонуємо дуже якісний матеріал. Він окупається вже на другий рік після посадки», - зауважує Драп.





