Про це повідомляє пресслужба Долинської міської ради на своїй сторінці у Facebook.
Першою локацією стане шахта Барбари у місті Долина, де учасникам покажуть, як випаровується сіль.
«Поєднати історію з сучасністю – задум організаторів. Акцент на відновленні та збереженні історичних цінностей. До прикладу, завдяки солі більше тисячі років тому засновано Долину. Тому перша локація – шахта Барбари, де організатори обіцяють продемонструвати, як випаровують сіль», – йдеться у повідомленні.
Також зауважується, що серед численних атракцій фестивалю найголовнішими стануть парад та виставка раритетних автомобілів та техніки. Наступного дня, 23 травня, автомобілісти вирушать з Долини до сусіднього міста Калуш, де вже готують не менш цікаву програму.
«У рамках маршруту учасники заходу зможуть відвідати Домбровський кар’єр, побачити соляну криницю, сфотографуватись біля "Саліни" та інших локацій – основних осередків солеваріння та солевидобування на сусідній території в Калуші», – розповідають організатори заходу.
За їх словами, програма фестивалю буде «різноманітною, цікавою, повною мистецьких, музичних, спортивних і дуже позитивних цікавинок». Учасників фесту очікують виробники крафтової продукції та приз глядацьких симпатій за оригінальність у вирішенні дрес-коду.
«Ще є час приготувати костюм! До речі, наявність ретрокостюма обов’язкова», – підкреслюють організатори.
Фестиваль «Ретро смак» – це культурно-туристичний проєкт, який вперше розпочнеться в Долині 22 травня. Мета фестивалю – збереження та відтворення технічних і культурних здобутків, промоція локальної крафтової продукції бойківського регіону. У межах фестивалю обіцяють квести, змагання, майстер-класи, показ мод та ретрофільму, дегустацію натуральної продукції від локальних виробників, дитячі розваги та фотозони.
Читайте також: На Харківщині прокладають «Дорогу вина і смаку Слобожанщини»