Про це повідомила пресслужба ЄБА.
Зазначається, що за даними асоціації, розгляд документу для прийняття в цілому буде включено до порядку денного найближчого засідання ВРУ.
«Найбільш гарячими для бізнесу є кілька наступних аспектів. Так, поріг відповідальності за митні правопорушення – 147 тис. несплачених платежів – необґрунтовано низький. Для порівняння: відповідальність за ухилення від сплати податків настає за умови несплати близько 3 млн грн. А проєкт закону передбачає надто широкий діапазон у виборі покарання (відносно невеликий штраф 17 тис. грн або позбавлення волі на тривалий термін до 11 років. Це несе за собою множинні корупційні ризики», – вказується у повідомленні.
Читайте також: Шляхи адаптації логістики до війни: поточні виклики, відновлення та інвестиції
Також, на думку ЄБА, законопроєкт потребує суттєвого доопрацювання у частині встановлення чіткого переліку суб’єктів кримінальної відповідальності за ці правопорушення, тобто залишається не зрозумілим, хто може бути притягнений до кримінальної відповідальності за такі злочини – керівник підприємства, декларант, митний брокер, перевізник тощо. Крім того, потрібне уточнення у частині уточнення переліку предметів товарної контрабанди, а саме окремих підакцизних товарів, передбачення кваліфікуючих ознак та адекватних обґрунтованих санкцій за вчинення злочину.
«Прийняття змін до законодавства в запропонованій редакції може призвести до ще більшого тиску саме на прозорий бізнесу. Водночас, для розуміння балансу відповідальності, як з боку громадян, так і з боку посадових осіб державних органів, зміни до законодавства мають вноситися разом зі змінами відповідальності чиновників за прийняття незаконних рішень. У іншому випадку ми будемо спостерігати безвідповідальність і безкарність чиновників, і в той же час – неспівмірну відповідальність підприємців перед законом», – підкреслюється у повідомленні.





