Про це повідомляє Красноградське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, передає пресслужба Держпродспоживслужби.
Фахівці Кегичівської дільниці ветеринарної медицини виїхали до домогосподарства та провели обстеження. Зі слів власниці загиблої тварини, напередодні в телиці спостерігали клінічні ознаки, що вказували на сказ: тварина постійно ревла та була слинотеча.
Відразу було відібрано матеріал для лабораторного дослідження та направлено до Харківської регіональної державної лабораторії державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, де в патологічному матеріалі було виявлено вірус сказу.
Рішенням позачергового засідання місцевої протиепізоотичної комісії при Кегичівській селищній раді №3 від 22.02.2024 року село Власівка оголошено неблагополучним пунктом щодо сказу тварин та введено карантинні обмеження.
Читайте також: Інфекційні хвороби тварин
Затверджено План комплексних заходів щодо ліквідації сказу в зазначеному пункті, згідно з чинною інструкцією щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин.
Фахівці Кегичівської дільниці ветеринарної медицини невідкладно щепили все наявне поголів’я тварин у цьому домогосподарстві.
Зазначається, що найефективнішим способом, що дозволяє убезпечити велику рогату худобу від сказу, є своєчасне проведення профілактичних заходів щодо імунізації. Крім цього, необхідно стежити за чистотою приміщень, в яких утримується ВРХ, не допускати контакт корів з дикими тваринами.