Додатковий урожай на кожному гектарі

Додатковий урожай на кожному гектарі

/ Актуальні статті / Вівторок, 11 вересня 2018 10:50

Сьогодні фактично вся територія Кіровоградщини належить до зони ризикованого землеробства. Впродовж трьох і більше місяців може не випасти ані краплини дощу. Ситуація з погодою непроста. Разом з тим дорожчають засоби виробництва. Тому чимало фермерів має думати не лише про зростання урожайності, але й про те, «як не вийти в мінус». Керівник однойменного ФГ Віктор Горовий із Новомиргородського району власну технологію захисту посівів від стресів відпрацював ще понад 10 років тому, звернувши увагу на добрива Гумісол. 

— Ми не новачки у цій справі і в принципі протестували різні види мікродобрив: імпортні та вітчизняні. Вологи у ґрунті недостатньо — вже у квітні починається спека, тому нормально засвоїти поживні речовини посіви можуть передусім позакоренево. Перепробувавши різні препарати ми зупинилися на Гумісолі і вже понад десятиріччя працюємо із виробником і постачальником — компанією «Гермес». Вносимо їх обприскувачами, а також обробляємо посівний матеріал, — розповідає Віктор Володимирович.

До лінійки Гумісол входять як спеціалізовані, так і універсальні препарати на основі вермикомпосту. Їх перевагою у порівнянні із більшістю поширених на ринку мікродобрив є те, що окрім макро- та мікроелементів до їх складу входять гумінові речовини, аміно- і фульвокислоти, вітаміни, природні фітогормони та корисна мікрофлора. Себто, посіви отримують у готовому вигляді речовини, які їм необхідні для нормальної вегетації, і водночас своєрідну антистресову ін’єкцію, що допомагає вистояти в посуху та надає додаткові ресурси у протистоянні захворюванням.

— Загалом ми вносимо Гумісол на усіх культурах, які вирощуємо: на пшениці, кукурудзі, соняшнику, сої та раніше — на ріпаку. Свого часу застосовували і спеціалізовані препарати Гумісол під кукурудзу та соняшник, а зараз почали вносити скрізь універсальний препарат Гумісол-прима. В принципі ефект спостерігається і від одноразового внесення, хоча кукурудзу ми обробляємо двічі, як радить виробник, — пояснює Віктор Горовий.

Не секрет, що частина агрономів до позакореневого підживлення посівів ставиться скептично. Мовляв, головне те, що в ґрунті, а ці краплі нічого не дадуть… Не знаємо у кого як, а на усіх 1500 га поля в ФГ «Горового В.В.» регулярно вносяться добрива Гумісол впродовж років, і про результати їх застосування ми запитали безпосередньо у фермера.

— По-перше, прибавку, залежно від культури, ми зафіксували десь від 3 ц/га на соняшнику до 5 ц/га на кукурудзі. Врахуйте, що регіон у нас посушливий, і те, що ми збираємо по 25 ц/га соняшнику, по 40 ц/га пшениці і 60 ц/га (у дощові роки — по 100) кукурудзи є дуже непоганим результатом — 10-12 % прибавки. По-друге, у мене є підстави вважати, що Гумісол витягує посіви в критичні періоди. От, скажімо, соя минулий рік майже скрізь вигоріла в «нуль», а ми все одно по 10 ц/га зібрали і хоча б витрати відбили. Додам, що навіть суто візуально після обробки гуміновими препаратами Гумісол поле за якийсь час стає зеленішим, — стверджує Віктор Володимирович.

Як відомо, найбільш красномовним показником роботи господарства є не стільки цифри врожайності, скільки рентабельності. Чим вищими є останні, тим більше ресурсів для розвитку отримує господарство.

— Вартість внесення Гумісолу-прима у нас вийшла десь по 45 чи 50 грн/га на 1 га, це з урахування знижки на наші обсяги. За ці гроші ми отримуємо кілька центнерів прибавки до врожайності і, я гадаю, що ці цифри говорять самі за себе. Препарат не просто підживлює рослини — він по-справжньому захищає їх від стресів, стимулює і полегшує засвоєння поживних речовин. Гумінові речовини володіють цілою низкою унікальних властивостей. Думаю, що ми в подальшому використовуватимемо їх переваги ще ширше, — вважає фермер.

Дізнатися більше про препарати ТОВ «Агрофірма «Гермес» — ті, про які розповів «Агробізнесу Сьогодні» пан Віктор, і про інші можна на оновленому сайті компанії.

 

logo gumiplus

ТОВ «Агрофірма «Гермес»

Тел./факс: 06264-71254.
Тел.: 095 2916017, 096 6708573, 067 6243033

 12 жовтня 2025
Представники українських тепличних комбінатів цього тижня отримали можливість розпочати підвищувати відпускні ціни на наявні партії помідорів.
Представники українських тепличних комбінатів цього тижня отримали можливість розпочати підвищувати відпускні ціни на наявні партії помідорів.
12 жовтня 2025
 11 жовтня 2025
Гуртові ціни на цибулю в Україні вже знизилися до 5-10 грн/кг, і ця тенденція може зберігатися, доки на ринку присутні значні обсяги продукції середньої та низької якості.
Гуртові ціни на цибулю в Україні вже знизилися до 5-10 грн/кг, і ця тенденція може зберігатися, доки на ринку присутні значні обсяги продукції середньої та низької якості.
11 жовтня 2025
 10 жовтня 2025
В Україні у торгових мережах, свій хрін закінчився і виробники змушені переходити на імпорт.
В Україні у торгових мережах, свій хрін закінчився і виробники змушені переходити на імпорт.
10 жовтня 2025
 10 жовтня 2025
Механізм, що дозволяє аграріям експортувати вирощену сою та ріпак без сплати 10% мита, уже затверджено, наразі триває фіналізація процедурних деталей.
Механізм, що дозволяє аграріям експортувати вирощену сою та ріпак без сплати 10% мита, уже затверджено, наразі триває фіналізація процедурних деталей.
10 жовтня 2025
 10 жовтня 2025
Прохолодна погода, що встановилася на більшій частині території України, спровокувала суттєве скорочення обсягів пропозиції огірків на ринку, і, як наслідок, подальше стрімке зростання цін у даному сегменті.
Прохолодна погода, що встановилася на більшій частині території України, спровокувала суттєве скорочення обсягів пропозиції огірків на ринку, і, як наслідок, подальше стрімке зростання цін у даному сегменті.
10 жовтня 2025
 10 жовтня 2025
Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» запрошує Вас до участі у IV Міжнародній науково-практичній конференції: «Здоров’я ґрунтів як складова Стратегії єдиного здоров’я суспільства», присвяченій Всесвітньому Дню Ґрунту 2025 (WSD 2025): «Здорові ґрунти для здорових міст» (Healthy Soils for Healthy Cities)» 03 грудня 2025 року о 10 годині за київським часом
Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» запрошує Вас до участі у IV Міжнародній науково-практичній конференції: «Здоров’я ґрунтів як складова Стратегії єдиного здоров’я суспільства», присвяченій Всесвітньому Дню Ґрунту 2025 (WSD 2025): «Здорові ґрунти для здорових міст» (Healthy Soils for ...
10 жовтня 2025

Please publish modules in offcanvas position.