Сингента: розкриємо потенціал рослини разом!

/ Подія / Четвер, 29 серпня 2013 10:32

Тетяна ТИМОШЕНКО, спеціально для "АС"

Суть цього гасла не на словах, а на ділі відчули усі, хто спів-працює із компанією «Сингента» не один рік: кожен агровиробник, партнер компанії отримує не тільки якісні продукти, а й потужну сервісну та наукову підтримку.

 

alt

Так, з метою огляду та інспектування полів, на яких вирощують гібриди ріпаку, соняшнику та кукурудзи, представники компанії «Сингента» Олександр Зозуля, керівник групи технічного маркетингу компанії «Сингента», Сергій Рождественський, менеджер із продажу в Центральному регіоні, Олександр Куйбіда, менеджер із продажу ЗЗР та насіння у Кіровоградській області, а також за участі представника дистриб’ютора ТОВ «Торговий Дім «Насіння» Ігоря Дем’яненка вирушили 20 червня на поля ПСП «Перемога», що розташовані у Кіровоградській області. Долучилась і наша редакція, аби наочно ознайомитись із дотриманням технології не просто на демо-ділянках, а у справжніх польових умовах.

 

Сімейна справа

ПСП «Перемога» розташоване на мальовничих берегах Південного Бугу у селі зі співочою назвою Соломія. Працює агропідприємство з 2002 року. Заснував його аграрій із великим досвідом роботи Василь Пойда, хоча вже сьогодні це сімейна справа - до батька долучився син Віталій. Наразі ПСП «Перемога» працює у кількох напрямах: в основному займається рослинництвом, хоча практикують також гусівництво та кролівництво.

«Маємо в обробітку 600 га, на яких вирощуємо озимі культури - ріпак, пшеницю, ячмінь, соняшник, кукурудзу та сою. У роботі дотримуємось класичної технології обробітку грунту», - розповів директор ПСП «Перемога».

Саме у цьому агропідприємстві наочно ми побачили як позитивний досвід дотримання технології вирощування основних сільськогосподарських культур, так і негативні наслідки нехтування нею.

 

Ріпак - все за технологією

У ПСП «Перемога» площі під ріпаком займають 150 га. Підбираючи минулого року посівний матеріал, за доброю порадою колег обрали гібриди ріпаку від «Сингенти» - Нельсон та Токата. Позаяк обидва вони характеризуються відмінною зимостійкістю та високим потенціалом урожайності навіть за несприятливих погодних умов.

alt«Посів ріпаку ми здійснювали 18 серпня, на жаль, у суху землю, - розповів Віталій Пойда. - Цей ріпак майже місяць пролежав у грунті і почав вегетувати після дощів, тобто аж 20 вересня». Саме сильний генетичний потенціал дозволив гібридам вистояти засуху та дати відмінні сходи: висіяли 600 тис. насінин на гектар, а отримали - 550 тис. рослин на гектар. До речі, це при тому, що насіння було урожаю 2010 року. «Ми спеціально попросили представників компанії «Сингента» віднайти нам насіння урожаю 2010 року, це було наше побажання»,- наголосив пан Пойда.

Оскільки попередником ріпаку була озима пшениця, то посіви обробили післясходовим гербіцидом для знищення однорічних та багаторічних злакових бур’янів Фюзілад Форте 150 ЕС к. е., який завдяки новій технології ІЗОлінк (ISOlink) має пришвидшену дію. А ефективний контроль бур'янів, проблемних для хрестоцвітних культур: ромашок, волошок, підмаренника та осотів, здійснили післясходовим гербіцидом Галера Супер. У систему захисту ріпаку у ПСП «Перемога» входила також боротьба зі шкідниками та захворюваннями. Так, для захисту від ріпакового прихованохоботника посіви двічі обробили комбінованим інсектицидом Нурел Д. 500 ЕС к.е., а проти комплексу хвороб вносили фунгіцид Тілт 250 ЕС к.е., який, до речі, може бути також використаний як ретардант.

 

alt

Десикація - шанс уникнути втрат

Сьогодні посіви ріпаку, незважаючи на висоту стояння (близько 180 см) та часті проливні дощі, не мають жодної ділянки, яка б вилягла. А тому аграрії сміливо розраховують на урожайність 20–25 ц/га. Стручки вже наповнились: верхні достигають швидше, бокові - відцвіли пізніше, а тому наразі ще зелені.

Відтак, такий доволі оптимістичний прогноз урожайності може бути дещо скоригований проблемою ярусності ріпаку.

«У вирощуванні ріпаку важливе місце займає питання ярусності, що зумовлюється біологічною особливістю рослин ріпаку: коли стручки на верхніх гілках починають достигати, а на нижніх - часто вони ще зовсім зелені, як і стебло»,- наголосив Олександр Зозуля.

Зі слів пана Зозулі, таку ситуацію може врятувати тільки десикація. Зокрема, у портфелі компанії «Сингента» є чудовий десикант Реглон Супер 150 SL в.р.к, який не тільки знищує бур’яни та припиняє розповсюдження хвороб на культурах, а й прискорює дозрівання і робить його рівномірним по всіх органах рослини. Спеціально для авіаобробок у портфелі компанії «Сингента» є десикант Реглон Ейр 200 SL в.р., який має унікальну обтяжену препаративну форму, що дозволить йому не випаровуватись під час обробок.

«Якщо не провести десикацію вчасно, то втрати будуть суттєвими», - наголосив пан Зозуля.

 

Кукурудза: перевершити сподівання

Другою у нашому обстеженні стала кукурудза. Цього року тут обрали гібрид НК Термо ФАО 330 виробництва компанії «Сингента».

alt

«Цей гібрид найкраще підходить для нашої кліматичної зони, крім того, він має високий потенціал урожайності, - розповів Олександр Куйбіда. - Особливо добре НК Термо проявляє себе при дотриманні класичної технології обробітку грунту».

Дійсно, середньостиглий гібрид НК Термо характеризується високим та стабільним рівнем урожайності, швидкою віддачею вологи під час дозрівання, а також стресостійкістю.

На демонстрованих виробничих посівах кукурудзи на зерно у ПСП «Перемога» сподіваються зібрати добрий урожай - більше 100 ц/га. Хоча торік тут могли вразити хіба прикрим рекордом урожайності кукурудзи - 7 ц/га. Уже сьогодні, попри нерівномірні сходи культури через посів у холодний грунт, результат обіцяє бути відмінним. А тому аграрії Кіровоградщини в один голос стверджують - відтепер тільки насіння «Сингенти».

Основною загрозою посівам кукурудзи цього року стало забур’янення осотом. Тому у фазі до 7 листків посіви обробили гербіцидом Ланцелот 450 WG в. г., який має відмінну післясходову та грунтову активність проти більшості однорічних та багаторічних широколистих видів бур’янів. Відома ще одна характеристика гербіциду Ланцелот - дуже ефективно руйнує кореневу систему осотів, у чому ми і змогли пересвідчитись на власні очі. Рослини осоту після обробки гербіцидом повністю призупинили вегетацію та висохли, а їхня коренева система набула «поролонового» стану.

 

Соняшник: навчені прикрим досвідом

Посіви соняшнику на полях ПСП «Перемога» - це був третій пункт обстеження. Для себе цього року аграрії обрали середньостиглий гібрид виробництва компанії «Сингента» Опера ПРякий придатний для будь-яких типів грунтів, пластичний до строків посіву, та, що важливо, стійкий до вовчка рас А-Е.

«Попередником тут була кукурудза, а перед тим соя, - розповів Віталій Пойда. - Посів ми здійснювали 20 травня - для нашої зони це пізно, але, за спостереженнями, такий посів у кінцевому результаті дозволить більше отримати врожаю через те, що якраз на період цвітіння у нас зазвичай припадають дощі».

altНавіть незважаючи на пізній посів, уже під час нашого обстеження (хоча пройшов тільки місяць) рослини соняшнику дали добрі сходи. Гібрид Опера ПР мав усі шанси забезпечити аграріям добрий урожай, якби не одне АЛЕ…

На жаль, прикрим досвідом у цьому агропідприємстві може стати цьогорічне вирощування соняшнику, посіви якого обробили грунтовим генеричним препаратом на основі ацетохлору, а тому наразі соняшник придавлений.

«У портфелі компанії «Сингента» є двокомпонентний грунтовий гербіцид Примекстра TZ Голд 500 SC к. с., який відмінно працює проти однорічних злакових та дводольних бур'янів та абсолютно не здійснює токсичної дії на соняшник», - наголосив пан Зозуля.

Навчений прикрим досвідом цьогорічного обробітку посівів Віталій Пойда стверджує: «У наступному році плануємо засіяти соняшником 200 га, а тому однозначно не будемо експериментувати, а відразу обробимо посіви рекомендованим гербіцидом Примекстра TZ Голд».

 

Якість із гарантією

Продукція компанії «Сингнента» не дарма славиться серед агровиробників усього світу: пропонована якість підтверджується у результаті роботи. Крім того, компанія надає своїм продуктам потужний сервісний супровід. До речі, в Україні він один із найкращих.

«Раніше ми купували насіння в інших виробників, - розповів Василь Пойда. - Але вже другий рік працюємо із «Сингентою»: адже, окрім якісних продуктів, компанія надає своїм партнерам сервісну підтримку: в разі будь-якої проблеми з’їжджаються всі представники. Ми такого ставлення раніше не бачили, адже більшість як працюють - продав і забувся, а тут видно, що компанія, дійсно, гарантує якість продукції».

 23 травня 2024
Торги минулого тижня завершилися довгоочікуваною зміною вектора руху цін закупівлі свиней забійних кондицій: постачальники живця розписали товарні партії на 3-5 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше.
Торги минулого тижня завершилися довгоочікуваною зміною вектора руху цін закупівлі свиней забійних кондицій: постачальники живця розписали товарні партії на 3-5 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди. Бразилія збільшить імпорт рису після сильної повені на півдні країни, а Індонезія продовжить купувати значні обсяги й надалі.
Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди. Бразилія збільшить імпорт рису після сильної повені на півдні країни, а Індонезія продовжить купувати значні обсяги й надалі.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Верховна Рада України на засіданні 22 травня прийняла в другому читання та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (реєстр. №11150).
Верховна Рада України на засіданні 22 травня прийняла в другому читання та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (реєстр. №11150).
23 травня 2024
 23 травня 2024
Агропідприємство у Миколаївської області збільшило площі для вирощування плодоовочевих культур до 2000 гектарів порівняно з торішніми 300 га.
Агропідприємство у Миколаївської області збільшило площі для вирощування плодоовочевих культур до 2000 гектарів порівняно з торішніми 300 га.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Спекулятивне зростання пшеничних котирувань призвело до підвищення біржових цін на кукурудзу, але 21 травня вони знизилися на тлі фіксування прибутків трейдерами та на даних про прискорення сівби у США.
Спекулятивне зростання пшеничних котирувань призвело до підвищення біржових цін на кукурудзу, але 21 травня вони знизилися на тлі фіксування прибутків трейдерами та на даних про прискорення сівби у США.
23 травня 2024
 23 травня 2024
З початку 2024 року Україна експортувала 589 858 кг органічного меду. Це значне зростання порівняно з відповідним періодом минулого року.
З початку 2024 року Україна експортувала 589 858 кг органічного меду. Це значне зростання порівняно з відповідним періодом минулого року.
23 травня 2024

Please publish modules in offcanvas position.