«Сингента» - вектор на успіх

/ Подія / Середа, 04 вересня 2013 12:43
altВалентина КРАВЕЦЬ, спеціально для "АС"
Літня сесія у Навчальному Агроцентрі компанії «Сингента», що у Корсунь-Шевченківському районі, цього року стала майже ювілейною: протягом дев’яти років сотні агровиробників нашої країни приїжджають сюди, аби дізнатись про інновації у технологіях вирощування основних сільськогосподарських культур, отримати практичні знання та навики.

 

За доброю традицією
Урочисте відкриття заходу, який тривав протягом трьох днів, відбулось 18 червня та пройшло під майже традиційним гаслом: уже третій рік поспіль представники компанії «Сингента» стають справжніми руйнівниками міфів у застосуванні агротехнологій.
 
Звичним став і формат заходу - кожен гість відвідав за день навчання чотири класи: два польових, присвячених кращим сортам і гібридам та ефективним системам їх захисту, а також два теоретичних, де презентували діагностичні сервіси від «Сингенти» і розповіли про якісне обприскування. Окрім основної програми, були і факультативи, які проводили партнери організаторів. У цілому захід видався дуже інформативним та водночас інтерактивним: протягом цілого дня навчання постійно відбувалась пряма трансляція усього, що відбувалось в Агроцентрі, на великому екрані.
 
«Цей Агроцентр є сьогодні справжньою візитівкою нашого підприємства та компанії «Сингента», - наголосив у вітальному слові Петро Євич, директор ТОВ «АгроРось», який зустрів гостей за давньою українською традицією зі хлібом-сіллю. У свою чергу Гебхард Рогенхофер, генеральний директор ТОВ «Сингента», побажав присутнім урожайного року та, тричі прокричавши: «Успіху! Успіху! Успіху!», налаштував аграріїв на робочий лад.
 
Кращі сорти зернових культур
Побачити сорти зернових культур відразу в полі на відкритих демо-ділянках було дуже цікаво для кожного учасника заходу. Першим презентували ячмінь. Ранньостиглий сорт Кристалія охарактеризували як чисто англійський, який має значний попит серед європейських пивоварів. Українців він теж не підводить - забезпечує урожайність 6 т/га.
 
І хоч цього року чимало рослин по країні страждали через ураження блішками, та й в Агроцентрі спізнились із посівом ячменю аж на 10 днів, завдяки протруюванню насіння препаратами Максим Форте та Круїзер нижній ярус листового апарату рослин на демо-ділянках був абсолютно здоровим. Проти бур’янів здійснили обробку гербіцидом Ланцелот.
 
altНе так давно у портфелі компанії «Сингента» з’явився новий сорт ячменю, пивоварного спрямування - Квенч. Основна його особливість - підвищені посухостійкість та коефіцієнт продуктивного кущення: він формує у середньому 4-5 стебел та має урожайність 8 т/га. До речі, для обох сортів ячменю дуже важливо дотримуватись норми висіву - не більше 4 млн насінин на гектар. Таку ж норму висіву спеціалісти рекомендують і на сорті озимої пшениці Балетка, що є новинкою на ринку насіння озимої пшениці та вирізняється зимо- та засухостійкістю, високою урожайністю і відмінною стійкістю до вилягання. Наступного року до портфоліо «Сингенти» додасться ще один сорт озимої пшениці Сейлор, виведений у Франції, із потенціалом урожайності понад 110 ц/га.
 
Посіви, продемонстровані на демо-центрі, перебувають у відмінному стані, незважаючи навіть на те, що з осені минулого року були надто сприятливі погодні умови для розвитку патогенів через теплу погоду, а тривала вегетація рослин сприяла розмноженню шкідників. Та тут вдалось обійтись без уражень, оскільки протруювання Круїзером зберегло посіви у ранньоосінній період. Далі, в пізньоосінній період, було здійснено обробку інсектицидом Нурел Д.
 
Повна система фунгіцидного захисту озимини від «Сингенти» складається із трьох фундаментальних препаратів - Амістар Екстра, Амістар Тріо та АльтоСупер. Незабаром їх доповнить новий фунгіцид Тілт Турбо, який за визначенням Анатолія Таракановського, менеджера з фунгіцидів у країнах СНД компанії «Сингента», є спеціалістом у боротьбі з борошнистою росою. «Для вирощування високоврожайних сортів варто застосовувати таку схему захисту: перша обробка - Тілт Турбо у фазі кущення, за умови зараження борошнистою росою, септоріозом, друга - Амістар Екстра та Амістар Тріо у фазі початок виходу в трубку і третя - по прапорцевому листку чи колосу потрібно застосовувати Альто Супер», - коротко пояснив технологію пан Таракановський.
 
Гібриди та система захисту польових культур: міфи та реальність
Таку назву організатори дали другому польовому класу, під час якого учасники мали змогу без перебільшення побачити наяву весь спектр гібридів основних культур - соняшнику, ріпаку, кукурудзи і не надто популярних нині в Україні цукрових буряків - та ознайомитись із пропонованими від компанії «Сингента» системами захисту.
 
Соняшник є однією зі стратегічних культур не тільки для нашої країни, а й для компанії «Сингента» також. Зі слів Дмитра Нероди, портфоліо-менеджера олійних культур, цього року частка гібридів «Сингенти» на ринку насіння становить 36%: фактично кожне третє поле.
 
І не дивно, адже у портфоліо компанії є повний спектр гібридів та препарати для комплексного захисту. До речі, підписавши договір із BASF, «Сингента» доповнила захист соняшнику препаратом Євролайтінг. Відтак, вітчизняним агровиробникам пропонуються такі Clearfield-гібриди: НК Фортімі, НК Неома, Санай, НК Алегро та Трістан.
 

alt

На час літньої сесії соняшник перебував у фазі активного росту, а тому учасники змогли оцінити його темпи розвитку, особливо за різними групами стиглості. А от ріпак вже достигав. І хоч двоє із презентованих гібридів - Нельсон та Токата - були висіяні у два етапи - 28 серпня та 13 вересня - з різницею більш, ніж у два тижні, організатори переконані, що на урожайності це не відіб’ється. Адже і Нельсон, і Токата мають добрий генетичний потенціал. А такі характеристики, як підвищена продуктивність та впевнена стресостійкість, зокрема, до хвороб та вилягання, притаманні гібридам ріпаку НК Технік, НК Петрол та НК Октан завдяки новій системі гібридизації, що має назву «Сейфкросс».
 
Одним із найповніших у компанії «Сингента» є спектр пропонованих гібридів кукурудзи: від ФАО 200 (гібрид Неріса) аж до ФАО 440 (НК Пако). Крім того, кожен агровиробник може обрати собі насіння за будь-якими критеріями: як-то посухостійкість, висока вологовіддача, зернова чи на силос. Об’єднує їх усіх висока продуктивність. Так, наприклад, НК Кобальт у центральній Україні давав урожайність 158 ц/га, а Сіско - навіть 160 ц/га.
 
Мабуть, небагато є таких полів в Україні, де б так дотримувались технології, як в Агроцентрі. Та й аграрії часто у своїй діяльності покладаються на щасливий випадок, зокрема, нехтуючи рекомендованою технологією захисту тих чи інших культур. А тому, руйнуючи міфи, компанія «Сингента» пропонує аграріям умовний вибір: дотримуватись технології чи ні? І чи варто здійснювати одночасне внесення бентазону з грамініцидом на горосі? Чи можна по прапорцевому листку обробляти ячмінь дикамбою? А чи варто ІМІ-стійкі гібриди соняшнику обробляти трибенурон-метилом? Відповіді на ці та інші запитання представники компанії «Сингента» не те, що надали на словах, а показали на практиці! Тепер можна бути впевненим, що у тих, хто відвідав літню сесію в Агроцентрі, не виникатиме бажання вдаватись до «експериментів».
 
Сервісний супровід
Окремими двома класами стали теоретично-практичні заняття, присвячені додатковим сервісам, які клієнт може отримати від компанії «Сингента»: послуги діагностичних центрів та консультації щодо якості внесення препаратів обприскуванням.
 
У процесі виробничої діяльності аграрії натрапляють на безліч факторів, які вони не можуть оцінити самостійно. У цьому випадку у пригоді стануть лабораторії, в яких спеціалісти компанії «Сингента» можуть визначити якість посівного та рослинного матеріалу та допомогти агровиробнику завчасно спланувати технологію обробки культури. Відмінне технічне оснащення та кваліфіковані працівники дозволяють проводити експертизу посівного матеріалу різних культур та визначати такі показники, як енергія проростання та схожість насіння, встановлювати ступінь ураження насіння патогенами. Крім того, у лабораторіях діагностують захворювання за допомогою сучасних методів, зокрема на рівні ДНК! І це абсолютно безкоштовно! Як і консультації щодо правильного обприскування культур. Адже частка ефективності діючої речовини на рослині становить тільки 50% від повної дієвості препарату, інших 50% формують час внесення, калібрування обприскувача та вибір розпилювача.
 
Усі ці заходи компанія «Сингента» проваджує з єдиною метою - досягти покращення якості та більшого результату через грамотне застосування її продуктів та можливостей.

Коментарі
 
altСергій ХІЛІНСЬКИЙ, директор підрозділу компанії «Ерідон»
- Співпраця компаній «Ерідон» та «Сингента» триває вже більше десятиліття. Адже і насіння, і засоби захисту рослин компанії «Сингента» - це просто якісні та ефективні продукти світового рівня. Аграрії нашої країни розуміють важливе значення технології та її якості. А тому попит на продукти компанії «Сингента» є високим у всіх регіонах нашої країни, про це також свідчать наші продажі. Цьому сприяє і політика діяльності компанії на ринку. Адже «Сингента» - це постійні інновації. Так, маючи ІМІ-стійкі гібриди соняшнику, компанія пропонує тепер їх за системою Clearfield. Одним словом, пропонуючи повну систему технології вирощування основних сільгоспкультур, компанія «Сингента» є беззаперечним лідером ринку.
 
altОлександр ЧОРНОБРИВЕЦЬагроном ФГ «Віктор»
- Наше фермерське господарство має в обробітку 1800 га землі, де вирощуємо основні сільгоспкультури з насіння, придбаного у «Сингенти». Якщо коротко охарактеризувати структуру наших посівів, то 500 га займає кукурудза, зокрема вирощуємо середньостиглі гібриди НК Леморо ФАО 310 та НК Термо ФАО 330. Другим у структурі посівів йде соняшник - ми сіємо гібриди НК Рокі та Опера ПР, далі зернові й інші культури. Ми обираємо насіння компанії «Сингенти», оскільки з року в рік ці гібриди нас не підводять. З власного досвіду знаємо, що висіваючи насіння інших виробників при однаковому догляді за посівами та системі захисту, гібриди від «Сингенти» дають майже удвічі більшу врожайність. У літній сесії навчання в Агроцентрі беру участь вперше, але вже відразу отримав позитивні враження: дуже повно та цікаво роз’яснили усі нюанси вирощування сортів та гібридів. Мені особливо цікавою була тема вирощування гібридів ріпаку, адже плануємо ввести цю культуру в сівозміну. До речі, окрім насіння, ми також застосовуємо на наших посівах засоби захисту рослин компанії «Сингента». Так, проти багаторічних злакових бур’янів на кукурудзі використовували гербіцид Мілагро, а проти дводольних - Пік. На соняшнику у боротьбі з захворюваннями застосовували фунгіцид Амістар Екстра.

 23 травня 2024
Торги минулого тижня завершилися довгоочікуваною зміною вектора руху цін закупівлі свиней забійних кондицій: постачальники живця розписали товарні партії на 3-5 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше.
Торги минулого тижня завершилися довгоочікуваною зміною вектора руху цін закупівлі свиней забійних кондицій: постачальники живця розписали товарні партії на 3-5 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди. Бразилія збільшить імпорт рису після сильної повені на півдні країни, а Індонезія продовжить купувати значні обсяги й надалі.
Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди. Бразилія збільшить імпорт рису після сильної повені на півдні країни, а Індонезія продовжить купувати значні обсяги й надалі.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Верховна Рада України на засіданні 22 травня прийняла в другому читання та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (реєстр. №11150).
Верховна Рада України на засіданні 22 травня прийняла в другому читання та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (реєстр. №11150).
23 травня 2024
 23 травня 2024
Агропідприємство у Миколаївської області збільшило площі для вирощування плодоовочевих культур до 2000 гектарів порівняно з торішніми 300 га.
Агропідприємство у Миколаївської області збільшило площі для вирощування плодоовочевих культур до 2000 гектарів порівняно з торішніми 300 га.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Спекулятивне зростання пшеничних котирувань призвело до підвищення біржових цін на кукурудзу, але 21 травня вони знизилися на тлі фіксування прибутків трейдерами та на даних про прискорення сівби у США.
Спекулятивне зростання пшеничних котирувань призвело до підвищення біржових цін на кукурудзу, але 21 травня вони знизилися на тлі фіксування прибутків трейдерами та на даних про прискорення сівби у США.
23 травня 2024
 23 травня 2024
З початку 2024 року Україна експортувала 589 858 кг органічного меду. Це значне зростання порівняно з відповідним періодом минулого року.
З початку 2024 року Україна експортувала 589 858 кг органічного меду. Це значне зростання порівняно з відповідним періодом минулого року.
23 травня 2024

Please publish modules in offcanvas position.