Представники EastFruit поспілкувалися з кількома учасниками і експертами, і їх настрій був далеко не райдужний, так як ринок виявився більш конкурентним і складним, ніж передбачалося раніше.
Зокрема українські горіховоди зазначають, що ціни на український горіх наразі набагато вищі, ніж усталений в даному регіоні рівень цін. В середньому, на даний момент, ядро українського волоського горіха переоцінене на півтора-два долари за кг за ту категорію якості, яка пропонується. При цьому особливих перспектив зростання цін на цьому ринку не передбачається. Більш того, не можна виключити і зниження цін на волоський горіх на Близькому Сході в довгостроковій перспективі.
Читайте також: Вирощування волоського (грецького) горіха
На виставці величезна експозиція, присвячена волоському горіху, була представлена на національному стенді Чилі. Учасники відзначили прекрасну якість чилійської продукції і відпрацьовані підходи до маркетингу, з якими Україна поки що не може конкурувати на рівних. Також вражаючі презентації волоського горіха були і на національних стендах США.
«Український горіх програє конкуренцію узбецькому на ринку Близького Сходу, оскільки позиціонується саме в недорогому сегменті. На даний момент Україна займає четверте місце по постачаннях ядра волоського горіха в регіон і шосте місце по постачаннях горіха в шкаралупі», - говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Читайте також: Як розпочати горіховий бізнес
«Тим не менше, протягом останніх п'яти років експорт волоського горіха з України до цього регіону знизився в п'ять разів, у той час як експорт волоського горіха з Узбекистану виріс в два з половиною рази. Тому, фактично, зараз Узбекистан замінює України на цьому ринку, а незмінними лідерами залишаються США і Чилі», - пояснює тенденції експерт ФАО.
Аналітики EastFruit оцінюють обсяг імпорту волоських горіхів в країни Близького Сходу в 420 млн, з яких 65% припадає на дві країни: Туреччину та ОАЕ. Імпорт зростає на 15% у рік. У натуральному вимірі регіон ввозить близько 110 тис. тонн горіха: 30 тонн ядра і 80 тис. тонн горіха в шкаралупі.
За словами експертів, щоб успішно продавати горіх на цей ринок, українським експортерам необхідно буде або істотно підвищити якість волоського горіха, або істотно знизити ціни. З огляду ж на перспективи різкого зростання врожаю волоського горіха в Україні в найближчі роки, швидше за все доведеться працювати відразу в двох напрямках: підвищення якості та зниження ціни.
За матеріалами east-fruit.com





