Побутує думка, що соняшник дуже виснажує ґрунти. І вона має під собою підставу – неправильну практику землеробства, тобто незбалансоване мінеральне живлення, не дотримання елементарної сівозміни тощо. За правильних підходів ця культура буде лише на користь агроценозам. А в особливо тяжких випадках саме соняшник використовують для очищення ґрунту.

- П'ятниця, 12 серпня 2022 10:25

Час готувати диски

Від якості післязбирального лущення стерні багато в чому залежить наступний урожай

Потужним засобом підвищення продуктивності сільськогосподарських рослин, за умови їх правильного застосування, в певній системі, під окремі культури, у рамках сівозміни є добрива. Проте досить висока вартість і значні витрати на їх застосування потребують нових підходів до оптимізації доз добрив із метою економії матеріальних і енергетичних ресурсів.

- П'ятниця, 28 січня 2022 10:11

Машини для мульчування ґрунту

Завдяки застосуванню систем подрібнення зернозбиральних комбайнів і машин для мульчування аграрії мають змогу збільшувати надходження органічної речовини в ґрунти

Урожайність зерна пшениці озимої змінюється під впливом попередника, погодних умов, зокрема вологи, вегетаційного періоду, обробки його післяжнивних решток біодеструктором.

О. І. ЦИЛЮРИКдоктор с.-г. наук,
В. О. КОМПАНІЄЦЬканд. економ. наук,
В. М. СУДАКканд. с.-г. наук,
А. О. КУЛИК
ДУ Інститут сільського господарства степової зони НААН України
Тотальна економічна криза як ніколи гостро поставила перед сільським господарством України проблему максимального ресурсо- та енергозбереження, однак стабілізація виробництва зерна пшениці на конкурентоспроможному рівні неможлива без максимально ефективного використання комплексу організаційно-технологічних факторів, які завжди супроводжуються додатковими витратами енергії і коштів.

Please publish modules in offcanvas position.