agro business 160 160

×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 88

PRосуваємо агрокомпанію

/ Агромаркетинг / П'ятниця, 28 лютого 2014 13:13
Оксана МІНАКОВА, спеціально для "АС"
В одному з минулих номерів уже розповідалося про просування агрокомпанії. Ми вже обумовили теоретичні аспекти цього процесу, сьогодні поговоримо про речі практичні - інструменти PR-менеджера і про те, як ними користуватися.

 

Програма мінімум
Грошей багато не буває. 
Їх або мало, або дуже мало.
NN
Стандартних PR-інструментів не так вже багато: написання та поширення прес-релізів, організація заходів, презентацій та майстер-класів, спонсорство, нейтралізація негативної інформації і т. д. Розглянемо найпоширенішу ситуацію, коли PR, в принципі, потрібен, але грошей на нього немає. Відразу обмовимося, що ситуація ця може розглядатися виключно як тимчасова. Якщо ваш піарбюджет дорівнює виключно ФОП менеджера з PR, то далеко ви не «заїдете». Хороший менеджер зуміє якийсь час протримаються без грошей, але постійно робити цукерочку з НЕвідповідного матеріалу, він просто не зможе, та й не цікаво це йому. Відтак, у такій ситуації ви можете і менеджера свого втратити.
 
Як же пережити тимчасові фінансові труднощі PR-відділу? «Якщо фінансові можливості компанії обмежені, основні PR-завдання вирішуються за допомогою внутрішнього PR-спеціаліста, - коментує Антон Теретишник, голова представництва Action Global Communications в Україні. - Він відповідає за щоденну роботу зі ЗМІ, підготовку та розсилку новин та прес-релізів компанії, організацію інтерв’ю з керівництвом компанії, контент-менеджмент корпоративних сторінок в соціальних медіа тощо».
 
Друг, товариш і брат
Хто друзів собі не шукає - той самому собі ворог.
Шота Руставелі
Як стверджують фахівці, тільки 30 % інформації редакції мас-медіа шукають самотужки, інші 70 % «приходять» до них самі, переважно від менеджерів зі зв’язків з громадськістю. А це означає, що з журналістами дружити дуже навіть варто. «Треба розуміти, що журналісти зацікавлені у співпраці з PR-спеціалістами, їх контакти завжди доступні на сайтах, їх також не складно отримати в редакціях, - коментує Антон Теретишник. - Якщо Ви тільки починаєте вибудовувати PR-функцію у своїй компанії, то починайте формування медіа-листа з пріоритетних ЗМІ для вашого сегмента ринку. З базою ЗМІ потрібно працювати в поточному режимі, адже контакти журналістів постійно оновлюються, одні ЗМІ закриваються, але з’являються інші».
 
І що б це такого придумати
PR - це виробництво слонів із мух замовника.
Втім, іноді буває і навпаки…
Ігор Красновський
Щоб придумати хороший інформаційний привід, на думку Олени Дерев’янко, партнера Агентства PR-Service, віце-президента Української PR-Ліги, канд. екон. наук, потрібно передусім оцінити цільову аудиторію, проаналізувати інформаційні потреби ЗМІ і покреативити.
 
altІнформаційним приводом насамперед можуть стати цікаві бізнес-факти компанії: фінансові підсумки року (півріччя, кварталу); нова продукція/послуги; інвестиції, реконструкція, реструктуризація організації; нові призначення у керівництві; нові маркетингові програми; спонсорські проекти, участь у виставках, соціальних програмах, конкурсах.
 
Виходячи з інформаційного приводу, визначається інструмент комунікації: «Наприклад, якщо компанія отримала знакову професійну премію, то про це треба повідомити ЗМІ за допомогою прес-релізу, виставити новину на корпоративному сайті, в соціальних медіа і включити її в ньюзлеттер для клієнтів, - коментує Антон Теретишник. - Наприклад, якщо агрокомпанія робить акцент на відкритті нового виробництва і просуванні своєї нової продукції, то було б ефективно реалізувати програму заходів для різних ЦА: прес-тур для ЗМІ, круглий стіл за участі експертів і регуляторів ринку, соціальна акція з залученням співробітників компанії, клієнтів, друзів і партнерів».
 
Інтернет PR-у - друг
Інтернет - найбільше 
джерело інформації: на ньому можна знайти факти, 
що підтверджують що завгодно.
Олександр Циткін
Присутність компанії в Інтернеті сьогодні є життєво необхідною. Компанія, у якої в наші дні немає корпоративного сайту, викликає величезні сумніви з приводу її успішності. Сайт компанії має бути цікавим і підлаштовуватися під свою аудиторію. Фахівці, наприклад, не рекомендують об’єднувати на одному сайті різні торгові марки - у них різна аудиторія, а значить - мають бути різні сайти. Також не варто об’єднувати на одному сайті Інтернет-магазин і корпоративну інформацію. Як-то кажуть, кожному - своє. Витрати окупляться із вищою ефективністю.
 
На сайті не повинна бути викладена одна суцільна рекламна інформація, він має постійно оновлюватися, на ньому повинна бути можливість підписки на новини і т. д. Доступ до найбільш важливого і цікавого контенту можна обмежити. Наприклад, він може стати доступним після реєстрації. Це дасть вам можливість проаналізувати аудиторію, яка вами цікавиться.
 
Але найголовніше правило Інтернету - в ньому треба дружити. Обмін інформацією з іншими ресурсами, посилання на ваш контент, соц-мережі, блоги, спілкування на форумах і т. д. Це аж ніяк не марна робота, і до неї треба відноситися серйозно.
 
Якщо криза постукала в двері
Не така страшна криза, як її малюють.
Тата
Про кризові комунікації написано книги і знято фільми, тому дати вичерпну відповідь «що з цим робити?» одним абзацом неможливо. Кризи бувають різні: травми на виробництві, вбивства, загроза екології, масові звільнення тощо. Але деякі загальні рекомендації ми все ж спробуємо дати.
 
altОсновна порада - замовчувати кризову ситуацію не можна. Краще її правильно подати аудиторії. Навіть якщо ви захочете замовчати інформацію, в сучасному інформаційному суспільстві це однаково у 99 % випадків не вдасться. Відтак, краще відразу швидко і в повному обсязі висловити свою точку зору, а іноді, зі слів Антона Теретишника, треба і вибачитися. «Дуже важливо фахівцям мати систему відстеження усіх сигналів для того, щоб реагувати (або не реагувати) заздалегідь, - зазначає експерт, - а не в останній момент, коли журналісти з камерами вже стоять біля дверей головного офісу і просять коментарів».
 
Осягнути неосяжне
Найпростішим термометром успіху
може служити заздрість невдах.
Сальвадор Далі
Вимірювати PR - справа не вдячна. Виміряти його теоретично можна, але чи треба? У зарубіжних книгах серед рекомендованих способів вимірювання ефективності PR-у можна зустріти наступні: фокус-групи, дослідження клієнтів (customer surveys), соціологічне дослідження (opinion polls), аналіз преси (media analysis), аудит преси (media audit), зворотній зв’язок від клієнтів (customer feedback). Можна тільки уявляти собі у що це може обійтися. Вгативши купу грошей у виміри, можна залишитися без бюджету на основні PR-заходи.
 
В ідеалі, міркою ефективності PR-у є емоційний вимір - коли компанія/бізнес насправді відчуває поліпшення. Багато хто продовжує використовувати показники ROI, AVE, медіа-покриття, включаючи тональність повідомлення тощо (якщо ми говоримо про виміри в глобальному значенні). На рівні простих PR-заходів менеджер цілком може «порахувати» ефективність своєї роботи. Наприклад, кількість опублікованих прес-релізів, чисельність журналістів, які прийшли на прес-конференцію, враження керівників та запрошених журналістів від заходів і т. д.

Коментар
 
Олеся КОСPR-директор агрохолдингу KSG Agro
- Кому потрібен PR? На мою думку, перш за все публічному бізнесу. Бізнесу, в планах якого розвиток та розширення сфери діяльності. PR - це імідж компанії, а імідж - це не просто капітал, а довгострокові інвестиції у процвітання бізнесу. Бізнес - це також комунікація. І як один з аспектів успішного ведення бізнесу - це налагодження комунікації.
 
Часто буває, що PR плутають із маркетингом або намагаються їх взаємозамінити. Кваліфікований маркетолог може абсолютно не знатися та не розумітися на PR і не від того, що на думку інших він не достатньо фаховий, а причина в тому, що це абсолютно різні інструменти. Є бізнеси, яким варто зробити акцент на маркетингу, а PR для них не настільки важливий. Є варіанти протилежні. Тут велику роль відіграє стратегія компанії - якщо компанія розуміє, що від іміджу залежить багато важливих процесів її діяльності, що комунікації - це дуже важлива ланка її бізнесу, то ті компанії приділяють належну увагу PR-інструментам.
 
Від правильно побудованої PR-кампанії, якщо ми говоримо про публічні компанії, ціна акцій компанії може вирости і принести додаткові прибутки, а від неправильної чи взагалі відсутності будь-якої PR-кампанії бізнес може втратити гроші і позитивний імідж, який, до речі, важко і довго набувається. І потім вже ці втрати відчутні.

 

 27 лютого 2024
Один із найбільших вітчизняних виробників вівсяних пластівців та продукції на зерновій основі під ТМ «Добродія», San Grano, WOWOATS запустив виробництво нової категорії готових до споживання продуктів – снеки YUMMOJI.
Один із найбільших вітчизняних виробників вівсяних пластівців та продукції на зерновій основі під ТМ «Добродія», San Grano, WOWOATS запустив виробництво нової категорії готових до споживання продуктів – снеки YUMMOJI.
27 лютого 2024
 27 лютого 2024
До Кегичівської дільниці ветеринарної медицини Красноградської районної державної лікарні ветеринарної медицини звернулася мешканка села Власівка Кегичівської громади, яка розповіла, що на її подвір’ї загинула телиця.
До Кегичівської дільниці ветеринарної медицини Красноградської районної державної лікарні ветеринарної медицини звернулася мешканка села Власівка Кегичівської громади, яка розповіла, що на її подвір’ї загинула телиця.
27 лютого 2024
 27 лютого 2024
Урядова програма часткової компенсації вартості української сільгосптехніки має попит. Її розширять на іншу вітчизняну техніку.
Урядова програма часткової компенсації вартості української сільгосптехніки має попит. Її розширять на іншу вітчизняну техніку.
27 лютого 2024
 27 лютого 2024
Міністерство аграрної політики та продовольства розробило проєкт Стратегії продовольчої безпеки України, згідно з яким має намір у середньостроковій перспективі довести потенціал виробництва вітчизняної агропродукції до 200 млн т, а зернових і олійних культур – до 150 млн т.
Міністерство аграрної політики та продовольства розробило проєкт Стратегії продовольчої безпеки України, згідно з яким має намір у середньостроковій перспективі довести потенціал виробництва вітчизняної агропродукції до 200 млн т, а зернових і олійних культур – до 150 млн т.
27 лютого 2024
 27 лютого 2024
Аналітики IGC прогнозують, що світове виробництво сухого гороху у 2023/24 маркетинговому році становитиме близько 13,9 млн тонн.
Аналітики IGC прогнозують, що світове виробництво сухого гороху у 2023/24 маркетинговому році становитиме близько 13,9 млн тонн.
27 лютого 2024
 27 лютого 2024
Із серпня минулого року Українським морським коридором та р. Дунай експортовано понад 30 млн тонн агропродукції, що становить 93% від загального обсягу її відвантажень.
Із серпня минулого року Українським морським коридором та р. Дунай експортовано понад 30 млн тонн агропродукції, що становить 93% від загального обсягу її відвантажень.
27 лютого 2024

Please publish modules in offcanvas position.