Мактешим-Аган: прості рішення у сільському господарстві

/ Подія / Понеділок, 29 квітня 2013 15:57

Тетяна ТИМОШЕНКО, спеціально для "АС"

Продовжуючи презентацію унікальних та простих рішень для успішного сільського господарства, компанія «Мактешим-Аган Україна» провела 19 березня у Вінниці науково-практичну конференцію «Сучасні агротехнології захисту польових культур та саду. Нові продукти в сезоні 2013 року від компанії «Мактешим-Аган Україна», на яку зібралось більше сотні керівників, агрономів, технологів сільгосппідприємств та дистриб’юторів із центральної та південної України.

Досягти успіху завдяки простим унікальним рішенням
Це вже другий такий захід, який компанія провела цьогоріч навесні. Однак, на відміну від першої конференції, тематика якої була більшою мірою зорієнтована на захист зернових, у Вінниці розповідали більш детально про захист як зернових, так і олійних культур та саду.
 

alt

«Вінниччина була і є одним із найпотужніших в Україні агропромисловим комплексом: у загальному валовому виробництві продукції сільського господарства України Вінницька область має частку у 6,5%», - наголосила після урочистого відкриття конференції у своєму виступі Світлана Мельничук, заступник начальника відділу організації виробництва та маркетингу продукції рослинництва Департаменту агропромислового розвитку Вінницької облдержадміністрації.
 
Разом з тим, основним завданням, яке стоїть перед вітчизняним ринком АПК, є збільшення урожайності сільгоспкультур, підвищення якості та, як наслідок, конкурентоспроможності продукції, без втрати родючості грунтів. Безумовно, такий стан речей вимагає застосування інноваційних агротехнологій та якісних засобів захисту.
 

alt

Саме прості та якісні рішення пропонує вітчизняним агровиробникам компанія «Мактешим-Аган», яка, маючи 60-річний досвід роботи, на сьогодні є провідним світовим виробником та постачальником засобів захисту рослин і пропонує широкий асортимент перевірених фірмових постпатентних засобів захисту рослин. «Компанія «Мактешим-Аган» - це історія мрії, підприємництва та творчості, втілена у життя групою людей, які заснували її після ІІ світової війни», - розпочав свій виступ під час відкриття конференції Олег  Добровольський, генеральний директор «Мактешим-Аган Україна», який презентував історію успіху компанії та основні її цінності.
 
Завдяки наявності у портфелі компанії простих та, що важливо, комплексних рішень, за період з 2000 по 2011 роки відбулося її значне зростання. Як наголосив у своєму виступі Сергій Нагорний, комерційний директор «Мактешим-Аган Україна», вже за підсумками 2012 року товарообіг компанії сягає близько 2,9 млрд дол. «Мактешим-Аган - це універсальний продавець сільгоспрішень з одним із найбільших портфелів у галузі: 120 молекул», - наголосив пан Нагорний.
 
altОсобливістю проведення конференції у Вінниці було те, що учасники могли вільно спілкувались, ділитись власним досвідом, ставити питання і отримувати відповіді від науковців та фахівців компанії «Мактешим-Аган Україна» на тематичних сесіях, які проходили паралельно в один час. Такий формат заходу, безумовно, підвищив ефективність сприйняття інформації. «Поєднання в одному комплексі наукових рекомендацій, досвіду господарювання та максимально детального розкриття інноваційних технологій захисту основних сільгоспкультур дозволяє нам та аграріям відшукати найбільш ефективні прості рішення», - наголосив модератор, начальник відділу регіональних продажів Центрального регіону компанії «Мактешим-Аган Україна» Андрій Іщук.
 
Робота у сесіях проходила за участі провідних вітчизняних науковців, практиків та експертів компанії «Мактешим-Аган Україна» і присвячувалась темам фітосанітарного стану посівів зернових культур і особливостям їх захисту, технологічним особливостям захисту ріпаку та сої, а також сучасним технологіям захисту садових насаджень. Завершальною та об’єднавчою секцією стала четверта, під час якої презентували основні елементи технології вирощування та захисту цукрових буряків.
 
Особливості інтегрованого захисту зернових культур
Фітосанітарний стан посівів зернових культур та особливості їх захисту представив для подільських агровиробників Сергій Ретьман, доктор сільськогосподарських наук, заступник директора з наукової роботи Інституту захисту рослин НААН України, детально зупинившись на основних шкодочинних факторах у вирощуванні зернових та їх прогнозу на 2013 рік. Основи інтегрованого захисту зернових культур за допомогою продуктів компанії «Мактешим-Аган» презентував Ігор Білоус, промоутер по Рівненській та Хмельницькій областях.
 
altДіяльність компанії «Мактешим-Аган» направлена на вирішення проблематики в сільському господарстві. Тож винятком не стали і зернові культури, де в останні роки спостерігається інтенсивне заселення різними видами шкідників, зокрема стійкими до дії інсектицидів, та якісний перерозподіл видового складу хвороб, що на сьогодні вимагає від агронома поглиблених знань з особливостей розвитку шкідливих організмів та чіткого розуміння механізмів дії сучасних препаратів. Виходячи з вимогливих умов сьогодення, ефективне закладання фундаменту отримання майбутніх високих врожаїв може забезпечити лише комплексне інсектицидно-фунгіцидне протруювання насіння. Тому цікавою пропозицією від компанії «Мактешим-Аган» на ринку України є вдала комбінація протруйників Оріус® Універсал ЕS, ЕН та Сідопрід® ТН, що забезпечить повноту захисту від комерційно важливих хвороб та шкідників на ранніх етапах органогенезу зернових культур.Для ефективного контролю основних фітопатогенів на посівах доцільно застосовувати відповідну до конкретних умов фунгіцидну систему захисту. З метою забезпечення надійного захисту зернових компанія «Мактешим-Аган» пропонує широку гаму відомих на українському ринку фунгіцидів, а саме: Бампер®Супер, к. е., Ліндер®Топ КЕ та Супрім®400, в. е.
 
Технологічні особливості захисту сої та ріпаку
Починаючи з початку 2000-х років, в Україні спостерігається тенденція, яка присутня у всьому світі, до збільшення вирощування сої: як посівних площ, так і отриманої урожайності. Продовольче значення цієї культури складно недо-оцінити, так само як і прибутковість від успішного вирощування ріпаку.
 
Як наголосив під час свого виступу Сергій Іванюк, завідувач лабораторією сої та зернобобових культур Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН України, вже до 2017 року в Україні прогнозується площа посівів сої на рівні більше 2 млн га, сьогодні цей показник становить 1,48 млн га. Однак рівень продуктивності цієї культури нині коливається від 4,5 до 3,4 т/га. Тоді як середня урожайність по країні становить 1,7 т/га. «Таке коливання урожайності зумовлене в основному наступними чинниками: неправильний підбір сортів, недотримання правильної технології вирощування тощо», - наголосив пан Іванюк.
 
Більш детально саме на технології вирощування, удобрення, догляду за посівами сої та ріпаку зосередився у своїй доповіді Олег Венедиктов, завідувач відділом інноваційних технологій у рослинництві Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН України.
 
У портфелі компанії «Мактешим-Аган» є цілий комплекс простих рішень для захисту посівів сої та ріпаку, що дозволяють заробити більше. Інтегрований захист цих культур презентували Євген Сергеєв, начальник відділу регіональних продажів Центрально-східного регіону компанії «Мактешим-Аган Україна» та В’ячеслав Адиров, промоутер по Одеській області компанії «Мактешим-Аган Україна». Так, у боротьбі з конкурентами сої та ріпаку за ресурси - бур’янами - компанія «Мактешим-Аган» пропонує агровиробникам ряд унікальних препаратів. Адже, наприклад, наявність 5 однорічних ярих бур’янів на 1 м2 знижує урожайність сої на 11%. А найбільш шкідливими бур’янами у посівах ріпаку є підмаренник чіпкий, ромашка, пирій тощо.
 
Так, на сьогодні відмінно зарекомендував себе у боротьбі з одно- та багаторічними бур’янами на посівах сої та ріпаку селективний гербіцид Агіл® 100, к. е., на ріпаку та капусті добре знаний системний гербіцид селективної дії для боротьби з однорічними злаковими та дводольними бур’янами Султан® 50, к. с. Досходова обробка посівів має дуже важливе значення у створенні сприятливих умов для доброго старту рослин: по сої рекомендують вносити селективні грунтові гербіциди Ацетоган® 900, к. е. та Аценіт® А 880, к. е.; а для досходової обробки ріпаку і сої - грунтовий гербіцид проти дводольних Каліф® 480, к. е., або досходовий грунтовий гербіцид для боротьби з однорічними дводольними та злаковими бур’янами Трифлурекс® 480, к. е.
 
Повсюдно насичене вирощування ріпаку у сівозмінах призводить до поширення шкідників та хвороб. Аби уникнути суттєвих втрат урожаю, для боротьби зі шкідниками на ріпаку рекомендується застосовувати Ламдекс®, мк.с. у суміші з фунгіцидом Оріус® 250, в. е. для контролю хвороб, зокрема фомозу. Для захисту від таких хвороб ріпаку у період цвітіння, як альтернаріоз, склеротиніоз та ін., рекомендують застосовувати системний фунгіцид широкого спектра дії Cупрім® 400, в. е. у суміші з піретроїдним інсектицидом Маврік®, ЕВ, який абсолютно безпечний для бджіл та корисних ентомофагів та не менш ефективний у боротьбі із ріпаковим квіткоїдом, стручковим прихованохоботником, попелицею.
 
Соя взагалі уражається великою кількістю хвороб та шкідників, тому виправданою агротехнологією буде застосування інтегрованого захисту. Так, у портфелі компанії є Бампер® Супер 490, к. е. * - це комплексний фунгіцид широкого спектра дії, який сумісний із більшістю гербіцидів, інсектицидів, що використовують на сої. Щодо останніх, то у боротьбі з комплексом шкідників на сої рекомендують застосовувати Цезар®, к.е - високоефективний піретроїдний інсектоакарацид.
 
Сучасні технології захисту садових насаджень
Сесія, присвячена садівництву, була дуже насичена динамічними та різноплановими виступами й презентаціями. Для Вінниччини ця тема надто актуальна, адже, як повідомила під час виступу Олена Поперечна, співробітниця ТОВ «Фруктового Проекту» IFC, наразі в Україні 2/3 площ садових насаджень знаходяться у Вінницькій та Чернівецькій областях. Попри те, що у світі невпинно зростає виробництво та споживання яблук саме в густонаселеній Азії, в Україні на сьогодні не використовується на 100% ані потенціал вирощування цієї культури, ані можливості експорту: навіть на російському ринку, найбільшому для українських яблук, перемагає Польща. Таку ситуацію спричиняють різні чинники.
 
altНезважаючи на те, що сьогодні у плодовиробництві спостерігається суттєве збільшення кількості шкідників та їх резистентності, компанія «Мактешим-Аган» забезпечує не тільки ефективну боротьбу зі шкідниками та хворобами, а й пролонгований захист, зменшуючи таким чином кількість необхідних обробок. Зі слів Івана Зевако, керівника технічного відділу компанії «Мактешим-Аган Україна», основними критеріями успіху під час захисту плодових насаджень є знання особливостей біології шкідливого об’єкта, механізму дії та потенціалу пестициду й розуміння впливу погодно-кліматичних умов. Саме на цих основних моментах і зупинився у своїй доповіді пан Зевако, представивши агровиробникам можливості інтегрованого захисту плодових насаджень від «Мактешим-Аган».
 
Так, до прикладу, при інтегрованому захисті плодових культур для контролю зимуючих стадій шкідників та підсилення біологічної активності інсектицидів і фунгіцидів рекомендують застосовувати парафінову мінеральну оливу Eko® OйлСпрей. До речі, зі слів пана Зевако, вже нинішнього року за рахунок цього продукту будуть випробовувати зменшення інсектицидних обробок у літній період.
 
Саме завдяки постійним випробовуванням та розвитку портфоліо компанія «Мактешим-Аган» надає агровиробникам унікальні рішення. Так, більшість піретроїдів неселективні, а тому знищують як шкідливих, так і корисних комах, однак завдяки інноваціям було створено унікальний піретроїдний інсектицид Маврік®, ЕВ, абсолютно безпечний для бджіл та корисних ентомофагів та не менш ефективний у боротьбі із гризучими та сисними шкідниками, особливо з бронзівками, на садових насадженнях, який рекомендовано вносити в період цвітіння саду. До речі, у деяких країнах цей препарат застосовують у вуликах для боротьби з кліщем вароа.
 
В інтегрованих системах захисту саду компанія «Мактешим-Аган» рекомендує також застосовувати піретроїд Ламдекс®, мк.с., який забезпечує швидку дію проти яблуневої плодожерки, садових трубкокрутів (казарка, букарка), попелиць, листовійок та проявляє репелентні властивості щодо бджіл. Завдяки сучасній формуляції -мікрокапсульній суспензії - препарат забезпечує подовжений захисний період, що дозволяє зменшити інсектицидне навантаження на культуру.
 
Незамінним у боротьбі з шкідниками саду в ранньовесняний період є комбінований інсектицид широкого спектра дії Пірінекс® Супер 420, к. е. Перехід личинок з однієї стадії в іншу унеможливлює унікальний за своєю дією препарат для боротьби зі шкідниками саду Рімон® 10, к. е.
 
Для отримання максимально якісного урожаю визначальним заходом у догляді плодових насаджень є захист від хвороб: парші, борошнистої роси, плямистості. ТОВ «Мактешим-Аган Україна» пропонує високоефективні, надійні фунгіциди: Ардент®, к. с., Оріус®250, в. е., Мерпан® 80, в. г., Шавіт Ф 72®ВГ. Досвідчені садівники знають, що для подолання парші необхідно використовувати контактно-системні суміші фунгіцидів та чітко визначати періоди між обробками. До борошнистої роси має бути індивідуальний підхід. Компанія випробовує для вирішення цієї проблеми потужний фунгіцид Німрод®КЕ.
 
На сьогодні «Мактешим-Аган» працює у напрямі подолання резистентності, та, як наслідок, зменшення обробок плодових насаджень до 10–12.
 
Основні елементи технології вирощування та захисту цукрових буряків
Завершальною та не менш цікавою була остання сесія, присвячена цукровим бурякам. І хоч посівні площі під цією культурою невпинно зменшуються, для України - це одна з перспективних галузей сільгоспвиробництва.
 
До участі в останній сесії було запрошено Олександра Іващенка, академіка-секретаря відділення рослинництва НААН України. Живо, яскраво та інформативно повно провів свій виступ академік, під час якого він представив та деякою мірою нагадав основоположні істини з вирощування основних сільгоспкультур, які випливають із накопиченого досвіду та законів природи. «Немає поняття дорого чи недорого, а є поняття вигідно чи невигідно», - наголосив науковець. І це концептуальна теза сільгоспвиробництва, яку варто кожному аграрію взяти собі за правило.
 

alt

Інший важливий меседж у технології вирощування цукрових буряків представив Іван Зевако: «Виростити буряк, а не знищити бур’ян». Суть цієї тези зводиться до того, що буряк часто піддається фітотоксичному впливу, а тому на ньому потрібно застосовувати тільки якісні препарати. Так, проти хвороб рекомендовано використовувати системний фунгіцид широкого спектра дії Cупрім® 400, в. е., який особливо ефективний і у боротьбі з борошнистою росою, церкоспорозом на цукрових буряках.Щодо солодких коренів, то у портфелі компанії «Мактешим-Аган» є повний комплекс препаратів для захисту цієї культури - від протруювання насіння (Сідопрід ТН) до гербіцидного захисту, особливо проти дводольних бур’янів: Тореро®, к. c., Пауертвін®, КС, Бельведер® Форте, к. c., Голтікс® 700КС та ін.
 
Як і в Миргороді, партнером компанії «Мактешим-Аган Україна» у проведенні заходу стала компанія «Євраліс Семенс». Олександр Шашков, директор з розвитку продуктів компанії «Євраліс Семенс», представив повну лінійку гібридів основних сільгоспкультур та результати досліджень щодо вирощування їх у центральному та південному регіоні.
 
Такі інформативно насичені конференції - це регулярні щорічні заходи, які, як попередили організатори, наступного року також проходитимуть у Вінниці та Миргороді.
 
Адже такий формат зустрічей - це відмінна платформа для отримання досвіду з впровадження новітніх технологій у сільське господарство, що дають можливість агровиробникам, застосовуючи прості комплексні рішення від «Мактешим-Аган», заробляти більше.
 
Коментарі
 
altПетро ТАРАСЮКтехнолог
ПАТ «Зернопродукт МХП»:
- Ми використовували препарати компанії «Мактешим-Аган Україна» ще на початкових етапах розвитку нашого підприємства. У той час ми застосовували гербіцид Ацетоган® 900, к. е. на кукурудзі. На власному досвіді переконалися, що препарати компанії «Мактешим-Аган Україна» мають високу ефективність та за якістю відповідають суворим вимогам сучасності.
 
altСергій АНІШИНзаступник начальника відділу технологічного консалтингу 
ТОВ «Агроскоп Україна»:
- Як тільки компанія «Мактешим-Аган» почала працювати з дистриб’юторами, ми стали тісно співпрацювати. Застосовуючи продукти компанії «Мактешим-Аган», агровиробник отримує бюджетне рішення високої якості. Крім того, у портфелі компанії присутні дуже цікаві та унікальні формуляції, які забезпечують унікальність препаратам. До прикладу, грунтовий гербіцид для боротьби з дводольними та злаковими бур’янами в посівах ріпаку та сої Каліф® 480, к. е. Також нас як дистриб’ютора влаштовує те, що ми отримуємо хороші знання від спеціалістів компанії. Уже на сьогодні можна сказати, що в компанії «Мактешим-Аган Україна» склалась відмінна команда.
 
altЛюбов МАКСИМОВАнауково-виробнича корпорація «Степова»
- На сьогодні ми займаємось повним циклом виробництва насіння: від посіву до реалізації. А тому для нас дуже важлива якість та безпека тих препаратів, які ми застосовуємо. Особливо я б хотіла наголосити на гербіциді Рейсер®, к. е. - це топовий препарат, який абсолютно немає аналогів на ринку України. Застосовуючи його на соняшнику, ми отримали гарантований захист від амброзії полинолистої. Адже препарат володіє тривалою дією, що дозволяє стримати усі хвилі розвитку бур’янів.
 
altВалерій ЛИНЕВИЧдиректор 
СВК «Вівсяницький»
- Маємо в обробітку 2500 га, на яких вирощуємо цукрові буряки, сою, горох, кукурудзу, ячмінь, гречку. Так, до прикладу, цукрові буряки торік зібрали з урожайністю 610 ц/га. Така висока урожайність є перш за все наслідком застосовуваної технології. Адже на цукрових буряках ось уже протягом 5 років, відколи ми почали спів-працювати з компанією «Мактешим-Аган Україна», застосовуємо гербіцид для боротьби з дводольними бур’янами та однорічними злаками на посівах буряків Голтікс® 700 КС, у якого, як на мене, абсолютно відсутні аналоги на вітчизняному ринку. Також у нашій технології вирощування завжди присутні такі препарати, як гербіцид Бельведер®, к. c., незамінним для зернових є фунгіцид Бампер®, к. е. Ми дуже задоволені якістю препаратів, в чому ще не всі агровиробники змогли переконатись, а тому, на мою думку, дуже добре, що компанія проводить такі інформативно насичені конференції.

 24 травня 2024
Компанія «Лан-Ойл», що входить до групи ОККО, планує збудувати у Тернопільській області біоетанольний завод потужністю 83 тис. т на рік.
Компанія «Лан-Ойл», що входить до групи ОККО, планує збудувати у Тернопільській області біоетанольний завод потужністю 83 тис. т на рік.
24 травня 2024
 23 травня 2024
Торги минулого тижня завершилися довгоочікуваною зміною вектора руху цін закупівлі свиней забійних кондицій: постачальники живця розписали товарні партії на 3-5 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше.
Торги минулого тижня завершилися довгоочікуваною зміною вектора руху цін закупівлі свиней забійних кондицій: постачальники живця розписали товарні партії на 3-5 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди. Бразилія збільшить імпорт рису після сильної повені на півдні країни, а Індонезія продовжить купувати значні обсяги й надалі.
Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди. Бразилія збільшить імпорт рису після сильної повені на півдні країни, а Індонезія продовжить купувати значні обсяги й надалі.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Верховна Рада України на засіданні 22 травня прийняла в другому читання та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (реєстр. №11150).
Верховна Рада України на засіданні 22 травня прийняла в другому читання та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (реєстр. №11150).
23 травня 2024
 23 травня 2024
Агропідприємство у Миколаївської області збільшило площі для вирощування плодоовочевих культур до 2000 гектарів порівняно з торішніми 300 га.
Агропідприємство у Миколаївської області збільшило площі для вирощування плодоовочевих культур до 2000 гектарів порівняно з торішніми 300 га.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Спекулятивне зростання пшеничних котирувань призвело до підвищення біржових цін на кукурудзу, але 21 травня вони знизилися на тлі фіксування прибутків трейдерами та на даних про прискорення сівби у США.
Спекулятивне зростання пшеничних котирувань призвело до підвищення біржових цін на кукурудзу, але 21 травня вони знизилися на тлі фіксування прибутків трейдерами та на даних про прискорення сівби у США.
23 травня 2024

Please publish modules in offcanvas position.