Добрий захист саду з Мактешим-Аган

/ Подія / Понеділок, 17 червня 2013 15:58
Тетяна ТИМОШЕНКО, спеціально для "АС"
Дбаючи про добробут агровиробників, компанія «Мактешим-Аган Україна» доносить прості та комплексні рішення до кожного. Навесні компанія «Мактешим-Аган Україна» провела дві великі конференції у Миргороді та Вінниці, де було продемонстровано прості і комплексні рішення у вирощуванні основних сільгоспкультур та саду, завершальною ж стала південна конференція, що відбулась у с. Бузьке, на Миколаївщині, на базі агропідприємства «Зелений Гай». Темою цієї науково-практичної конференції стали актуальні питання захисту багаторічних насаджень. Організатори обіцяють, що такі науково-практичні заходи стануть традиційними.

 

Південна зустріч
Третя конференція, присвячена захисту плодових насаджень та винограду, зібрала кілька десятків агровиробників із південного регіону. Тема для них цікава й актуальна. Відкрив конференцію із вітальним словом Віталій Трав’янка, начальник головного управління АПК Миколаївської ОДА, та Петро Лівік, генеральний директор ВАТ «Зелений Гай».
 
altПан Лівік привітав усіх присутніх на землях «Зеленого Гаю» та розповів про давню історію підприємства, яке засноване ще у 1929 році. У володіннях цього господарства є не тільки чималі площі багаторічних садо-виноградних насаджень, а й добре тут розвинене виноробство - як первинне, так і вторинне, з розливом вина в пляшки - більше 30 найменувань вин та міцних напоїв. На сьогодні, зі слів генерального директора, на підприємстві планують скорочення виробництва вина, оскільки Миколаївщина - це вже північна зона виноградарства, а тому європейські сорти винограду часто вимерзають.
 
Однак, окрім погодно-кліматичних умов, більшу загрозу виноградникам та садам створюють шкодочинні організми. Саме тому компанія «Мактешим-Аган Україна» представила аграріям південного регіону свої прості та комплексі рішення для захисту.
 
Як відомо, «Мактешим-Аган» - це компанія, яка вже понад 65 років створює надійну репутацію на світовому ринку, щороку набираючи оберти. «На сьогодні компанія має 18 заводів, кожен з яких окремо займається виробництвом гербіцидів, фунгіцидів, інсектицидів, таким чином, виробництво повністю розділене»,- наголосив під час відкриття конференції Іван Зевако, технічний керівник компанії «Мактешим-Аган Україна».
 
Довіра агровиробників усього світу до продуктів компанії «Мактешим-Аган» підтверджується результатами діяльності - за останнє десятиліття відбулося суттєве зростання продажу продукції, і вже у Європі компанія займає 4 місце серед виробників ЗЗР.
 
Попереджений - значить озброєний
Жодного заходу компанія «Мактешим-Аган» не проводить без наукового супроводу, адже передусім дбає про нові знання та успіх агровиробників. Відповідно значну увагу на конференції організатори приділили стану садів та виноградників після перезимівлі та особливості їх захисту у сезоні 2013 року: цю тему представила Олена Странішевська, доктор с.- г. наук, професор, начальник відділу біологічно чистої продукції і молекулярно-генетичних досліджень ІВіВ «Магарач». Пані Странішевська дуже повно та глибоко роз’яснила присутнім садоводам і виноградарям, які основні загрози їх очікуватимуть у цьому сезоні та які наслідки може спричинити недотримання технології.
 
alt«Система захисту винограду будується на таких двох основних постулатах: по-перше, це профілактичні обробки протягом усієї вегетації, а по-друге, робота у системі,- зазначила Олена Странішевська.- Урожай, який сьогодні отримуємо по Україні, не дозволяє користуватись системою захисту сповна, бо це буде нерентабельно: при нинішній середній урожайності винограду у 70–80 ц/га, який часто продають за «копійки».
 
Окрім невисокої ціни, рентабельності вирощування у цілому, хвороб та шкідників, торік виноградарі південного регіону - Криму, Херсону та Миколаївщини -стикнулись із проблемою масової появи на виноградниках нетипових шкідників. Як пояснила Олена Странішевська, однією з причин такого стану речей є те, що були значні площі пересіву озимини. А тому такий шкідник, як оленка волохата, «перейшов» на виноградники та знищував бруньки винограду, а подекуди було з’їдено близько 60% суцвіть. До таких злісних «гостей» належать також ріпаковий квіткоїд, трипси. Щодо останніх, то за прогнозами науковців цього року їх знову можна буде зустріти на винограді. Це особливо небезпечно для столових сортів винограду, уражених у період цвітіння: тоді ягоди не зав’язуються та обпадають. На листовому апараті рослин охоче паразитує комплекс цикад, а як відомо, уражений лист цикадками не «функціонує» нормально, відтак, виноградна лоза не отримує необхідної їй кількості поживних речовин. Шкодочинність цикадок підсилюється таким захворюванням, як фітоплазма. «Основні ознаки фітоплазми - це скручування та пожовтіння листа, дрібні ягоди, які погано зав’язуються»,- наголосила пані Странішевська, закликаючи аграріїв робити додатковий аналіз посадкового матеріалу, навіть імпортного, навіть сертифікованого. Разом з тим, не все можна перевірити та попередити. Наприклад, одне з найнебезпечніших грибкових захворювань - мільдю, яке уражує виноградники протягом усього вегетативного періоду. Те ж саме можна сказати і про оїдіум. Якщо листя, пагони, вусики, ягоди винограду уразили бурі плями, то це антракноз.
 
altНе менш шкодочинною є виноградна листовійка, яка з’являється навіть на пізніх сортах, зокрема на Каберне. В Україні траплялись випадки, коли цей шкідник повністю ліквідовував урожай.
 
«Згідно з нашими дослідженнями на сьогодні немає жодного європейського сорту, який би не міг гіпотетично заселитись листовою формою філоксери»,- наголосила Олена Странішевська. Разом з тим, пані професор спрогнозувала, що поточного року, можливо, й не буде спалаху цього шкідника на листі, але на корінні - однозначно.
 
Плодові багаторічні насадження - теж постійно перебувають під загрозою ураження різними шкідниками та хворобами. Як стверджують у компанії «Мактешим-Аган Україна», захист багаторічних насаджень - це окрема філософія. Адже, дійсно, прибутку у плодівництві досягають тільки професіонали, які застосовують комплексні рішення.
 
«Система захисту зерняткових культур, зокрема яблунь, будується на трьох «китах» - захист від кліщів та інших сисних, від шкідників, які пошкоджують листковий апарат (листовійки, листоїди, довгоносики), та яблуневої плодожерки і третє - це захист від хвороб: особливо від борошнистої роси та парші. Якщо вибудувати ефективні системи від цих основних проблем яблуневого саду, то тоді всі інші шкідники - такі як щитівки - покриваються цією системою»,- зауважила Олена Странішевська.
 
Парша яблуні - це одне з найбільш шкодочинних захворювань. Хвороба проявляється на листках, плодах, пагонах, а в роки з підвищеною вологістю, весною - також на квітках, зав’язі та брунькових лусочках. А тому найвідповідальнішим етапом у захисті яблунь від парші - це фаза розвитку «рожевий бутон». Власне, починаючи з цієї фази, потрібно у 3–4 внесення застосовувати контактно-системні суміші фунгіцидів, при цьому період між обробками не повинен перевищувати 8–10 днів.
 
Не менш шкодочинним захворюванням на яблуні є моніліальний опік (моніліоз). Так називають весняну форму хвороби, яка характеризується різким побуріння суцвіть, засиханням листків і молодих пагонів. Усім відома плодова гниль - це літня форма моніліозу. Поширенню цього захворювання сприяють плодопошкоджуючі шкідники, тому регулювання їх чисельності спрямовується і на зменшення рівня цього захворювання.
 
Продукти «Мактешим-Аган» для саду - не тільки якісно, а й вигідно
Компанія «Мактешим-Аган» без перебільшення має одну з найпотужніших систем захисту багаторічних насаджень, як яблунь, так і винограду. Про систему захисту яблуневого саду детально розповів Іван Зевако, керівник технічного відділу компанії «Мактешим-Аган Україна», який також поділився власним досвідом та спостереженнями, отриманими протягом багатьох років роботи у садах Вінницької та Чернівецької областей. А захист виноградників представив Олександр Данько, регіональний директор Південного регіону компанії «Мактешим-Аган Україна».
 
altЯк у яблуневому саду, так і на виноградниках рекомендовано застосовувати парафінову мінеральну олію Eko® Oйл Спрей, яка застосовується в інтегрованому захисті для контролю зимуючих стадій шкідників та підсилення біологічної активності інсектицидів та фунгіцидів. Схвальними відгуками агровиробників славиться селективний контактний акарицид специфічної дії Аполло®, к. с., призначений для боротьби з червоним плодовим кліщем Panonychus ulmi та звичайним павутинним кліщем Tetranychus urticae на плодових культурах, винограді та суниці. До речі, цей препарат у суміші з Цезар® к. е. контролює всі стадії розвитку кліщів. Крім того, більшість препаратів у портфелі компанії «Мактешим-Аган» мають репелентну властивість щодо бджіл та інших корисних комах. Як от Ламдекс®, мк.с.- піретроїдний інсектоакарацид для захисту як яблуневого саду, так і винограду від сисних та гризучих шкідників. У боротьбі з останніми не менш ефективний комбінований інсектицид Пірінекс® Супер 420, к. е.
 
Новинкою на ринку у цьому сезоні став неперевершений препарат у боротьбі з сисними і гризучими шкідниками Маврік®, ЕВдіючою речовиною якого є тау-флювалінат. Ця діюча речовина є представником похідних амінокислоти валіну, що сприяє найвищій безпечності для ентомофагів та бджіл, при цьому має високу інсектицидну дію на шкідників, навіть при підвищених температурах цей препарат пролонговано захищає яблуневий сад від безлічі шкідників, у боротьбі з особливо шкодочинними як-то бронзівки або оленка ряба, чи оленка волохата. А от від яблуневої плодожерки добре впорається Рімон® 10, к. е.який унеможливлює перехід личинок з однієї стадії в іншу, таким чином, припиняє цикл розвитку комах.
 
Вберегти сад від хвороб - завдання, яке виконати непросто: дощ, посуха, ураження шкідниками - і сад гине, а з ним і прибутки. Від особливо небезпечних захворювань яблуневого саду - парші, борошнистої роси та винограду - оїдіуму і мілдью компанія «Мактешим-Аган» пропонує фунгіцид Ардент®, к. с., який має не тільки лікувальну, а й профілактичну дії. До речі, в окремі роки від оїдіуму може загинути до 50–80% урожаю винограду. Уникнути втрат допоможуть препарати Фольпан® 80, в. г., який часто застосовують із системним фунгіцидом Оріус® 250, в. е.а також Сфінкс® Екстра, в. г. В інтегрованому захисті саду не обійтись без контактного фунгіциду Мерпан® 80, в. г.особливо у період цвітіння, коли можливе зараження багатьма хворобами. Також для захисту садів та виноградників від бур’янів у портфелі компанії «Мактешим-Аган» є гербіциди Агіл® 100, к. е. та Гліфоган® 480, в. р.
 
У своєму виступі пан Зевако наголосив, що кожен агровиробник повинен добре знати особливості біології шкідливого об’єкту, знати механізм дії і потенціал пестициду, розуміти вплив погодно-кліматичних умов, аби мати змогу продуктивно застосовувати системи захисту. Саме тому кожна конференція, яку організовує компанія «Мактешим-Аган Україна» супроводжується науковим викладом проблем шкодочинності, стану та прогнозів поширення шкодочинних організмів. До речі, партнером заходу стала компанія ТОВ «Терра Тарса Україна», агроном-консультант якої - Анна Черкашина - представила особливості мінерального живлення садів та виноградників. Адже оптимальний баланс поживних речовин дуже важливий для здоров’я саду.
 
«Мета нашої компанії - не продати наші препарати, не знищити хвороби та шкідників, а щоб ви, агровиробники, виростили високий урожай»,- наголосив пан Данько.

Коментарі
 
altМикола БЕБКЕВИЧголовний агроном ВАТ «Зелений Гай»
- Приємно, що на цій конференції було детально розглянуто як питання шкодочинності, біології хвороб і шкідників, так і безпосередньо препаратів, які, до речі, відомі нам не один рік. Ми для себе випрацювали ефективну систему захисту плодових насаджень та виноградників. Адже на сьогодні головною проблемою є не стільки вибір препаратів, скільки економічна ефективність застосування, адже у вартості кожного кілограма яблук 20 коп.- це вартість препаратів, 5 коп.- це добрива і решта - зарплата тощо. Тому, звісно, у нашій системі захисту присутні препарати компанії «Мактешим-Аган», оскільки це вигідне поєднання ціни та якості. Зокрема, цього року застосовуємо селективний контактний акарицид специфічної дії Аполло®, к. с.а також контактний фунгіцид Мерпан® 80, в. г. Із гербіцидів ми обрали для себе Гліфоган® 480, в. р. Препарати компанії «Мактешим-Аган» - це цікаве і необхідне рішення для захисту саду і винограду.

altКостянтин ЛУКІНголовний агроном агрофірми «Зоря Інгула»
- Ми препаратами компанії «Мактешим-Аган» працювали і працюємо, зауважень не було. Особливо у роботі подобається системно-контактний фунгіцид широкого спектра дії Шавіт Ф 72, ВГ.

 24 травня 2024
Компанія «Лан-Ойл», що входить до групи ОККО, планує збудувати у Тернопільській області біоетанольний завод потужністю 83 тис. т на рік.
Компанія «Лан-Ойл», що входить до групи ОККО, планує збудувати у Тернопільській області біоетанольний завод потужністю 83 тис. т на рік.
24 травня 2024
 23 травня 2024
Торги минулого тижня завершилися довгоочікуваною зміною вектора руху цін закупівлі свиней забійних кондицій: постачальники живця розписали товарні партії на 3-5 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше.
Торги минулого тижня завершилися довгоочікуваною зміною вектора руху цін закупівлі свиней забійних кондицій: постачальники живця розписали товарні партії на 3-5 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди. Бразилія збільшить імпорт рису після сильної повені на півдні країни, а Індонезія продовжить купувати значні обсяги й надалі.
Ціни на рис, який є основним продуктом харчування в багатьох країнах, після певного періоду стабільності сягнули 15-річного максимуму на тлі несприятливої погоди. Бразилія збільшить імпорт рису після сильної повені на півдні країни, а Індонезія продовжить купувати значні обсяги й надалі.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Верховна Рада України на засіданні 22 травня прийняла в другому читання та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (реєстр. №11150).
Верховна Рада України на засіданні 22 травня прийняла в другому читання та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» (реєстр. №11150).
23 травня 2024
 23 травня 2024
Агропідприємство у Миколаївської області збільшило площі для вирощування плодоовочевих культур до 2000 гектарів порівняно з торішніми 300 га.
Агропідприємство у Миколаївської області збільшило площі для вирощування плодоовочевих культур до 2000 гектарів порівняно з торішніми 300 га.
23 травня 2024
 23 травня 2024
Спекулятивне зростання пшеничних котирувань призвело до підвищення біржових цін на кукурудзу, але 21 травня вони знизилися на тлі фіксування прибутків трейдерами та на даних про прискорення сівби у США.
Спекулятивне зростання пшеничних котирувань призвело до підвищення біржових цін на кукурудзу, але 21 травня вони знизилися на тлі фіксування прибутків трейдерами та на даних про прискорення сівби у США.
23 травня 2024

Please publish modules in offcanvas position.