Михайло Федчишен, співвласник компанії «Villa Milk» Михайло Федчишен, співвласник компанії «Villa Milk»

Михайло Федчишен: «Виробництво натуральних молочних продуктів у нас контролюється на всіх етапах: від поля і до торгової мережі»

/ Сучасне тваринництво / П'ятниця, 28 червня 2024 14:08

На молочній фермі «Villa Milk» в селі Каташин Вінницької області зараз утримують майже 300 корів породи чорно-рябий голштин та відразу переробляють молочну сировину на готову продукцію. Загалом за добу надоюють 7000-7300 л молока. Продуктивність деяких тварин становить до 58 л. Високих надоїв вдалося засягти завдяки збалансованим кормам власного виробництва, якісній селекції та сучасним технологіям у тваринництві. За одну зміну на заводі на даний час переробляють 6000-6500 л молока при максимальній продуктивності 12000 л. Планують розширювати поголів’я за рахунок нетелів та активно працюють над покращенням продуктивності тварин.

Як розповів Агробізнесу Сьогодні співвласник компанії «Villa Milk» Михайло Федчишену 2004 році був занепад у аграрному секторі. Потрібно було відновлювати село Каташин. Місцеві жителі звернулися із проханням до відомого на Вінниччині аграрія Павла Каленича, аби той допоміг відновити господарство та створити робочі місця у сільській місцевості. Він взявся за цю непросту справу. У 2004 році виникла Агрофірма «Україна-О» з понад 2000 га землі в обробітку, співвласниками якої стали Павло Каленич і Михайло Федчишен. На початку діяльності підприємства власники більше зосередили увагу на рослинництві, а в 2014 році розширили молочний напрямок.

Villa Milk 28 06 24 7

 

У 2015 році ми реконструювали першу ферму за сучаснішими вимогами. На ній встановили автоматизовану систему керування стадом «ДельПро» на 239 голів. Там корів доїмо тричі на добу. Молоко одразу надходить по молокопроводу в охолоджувач. Другу ферму відкрили через кілька років. Вона обладнана роботизованою системою VMS V300 компанії «ДеЛаваль», яка дозволяє керувати усіма виробничими процесами як на місці, так і віддалено. Два роботи-дояри мають контрольну функцією InControl. Вона фіксує величезну кількість даних від 144 корів протягом кожного доїння. Потім обробляє їх, аналізує та передає звіти на комп’ютер і мобільні застосунки. Тобто керувати роботою ферми, чи слідкувати за процесами можна віддалено. Система аналізує також стан здоров’я кожної корови та якість молока, яке екстракласу навіть за європейськими стандартами», – наголосив Михайло Федчишен.

_______________________

Ефективне виробництво та рентабельність молочної ферми складається із сучасних технологій, збалансованих кормів та якісної селекції

_______________________

 

Далі співвласники господарства зрозуміли, що потрібно організувати і якісну переробку молочної сировини. Вони їздили у Швецію подивитися, як там працюю сучасні крафтові молочні заводи. У травні 2017 році на території Агрофірми «Україна-О» розпочали з нуля будівництво заводу. Через півтора року його побудували. Потім пройшли тестування, атестації і вже у квітні 2019 року продукція «Villa Milk» з’явилася у торговельних мережах. На сьогодні завод має можливість переробляти біля 24000 л молока за добу. На його будівництво брали банківські кредити, які ще досі погашають.

Villa Milk 28 06 24 2

На даний час ТОВ Агрофірма «Україна-О» виробляє якісну молочну сировину, а компанія «Villa Milk» займається її переробкою та виготовленням молочної продукції. Для того, щоб отримати якісний продукт, кажуть співвласники ферми, то потрібен технічний контроль на всіх етапах, починаючи від кормів і до прилавків торгових мереж. Зараз на полях підприємства вирощують кукурудзу на силос, люцерну, а також зернові – пшеницю, ячмінь, кукурудзу зернову для виробництва концентрованих кормів. Закуповують лише соєву макуху і соняшниковий шрот.

 

_______________________

Надої від наших корів підходять для виготовлення всієї лінійки кисломолочної продукції та твердих сирів

_______________________

 

Як розповів Михайло Федчишен, селекція ферми націлена на отримання нетелів породи чорно-рябий голштин. З 2004 року орієнтувалися на м’ясо-молочний напрямок, тому розводили в господарстві корів породи симентал. Починаючи з 2015 року зробили ставку на чорно-рябий голштин, бо надої від корів цієї породи підходять для виготовлення всієї лінійки кисломолочної продукції та твердих сирів. Зараз на фермі «Villa Milk» утримують 292 корови цієї породи, частина із яких сухостої. Планують розширювати поголів’я за рахунок власних нетелів. Поки що активно працюють над покращенням продуктивності тварин. Зараз мають в середньому 27-28 л молока від корови за добу. Деякі чорно-рябі дають і до 58 л. Загалом на фермі за добу надоюють 7000-7300 л молока.

Villa Milk 28 06 24 3

За одну зміну на «Villa Milk» на даний час переробляють 6000-6500 л якісного молока. Воно проходить термічну обробку пастеризацією, яка відбувається при температурі + 85 °C з витримкою 10 хвилин і подальшим охолодженням до температури розливу. Оскільки натуральне молоко не містить антибіотиків, консервантів, тому термін його зберігання 7 діб, а кисломолочних продуктів – 14 діб. У лінійці молочної продукції представлено молоко, кефір, ряжанка, йогурти, сметана, м’який сир, масло, бринза та тверді сири. Особливість цих молочних продуктів полягає у тому, що виготовлені вони у термостатний спосіб: процес сквашування і дозрівання кисломолочної продукції відбувається у тій тарі, в якій вона і продається у магазині.

 

_______________________

Оскільки натуральне молоко не містить антибіотиків, консервантів , тому термін його зберігання 7 діб, а кисломолочних продуктів – 14 діб

_______________________

 

У нас все контрольоване: від вим’я тварини і до торговельної мережі. Наразі ми не все молоко, яке отримуємо, переробляємо у себе на заводі. Частину віддаємо на ТОВ «Гайсинський молокозавод». У нас продукція натуральна, не містить антибіотиків, консервантів. Якщо молоко колег-виробників може без холодильника зберігатися протягом 2-6 міс. Натомість наше при температурі + 4 °C має термін зберігання лише 7 діб. А кисломолочні продукти – 14 діб. Тому ми працюємо лише під замовлення торговельних мереж. Зараз продукція Villa Milk» представлені у Сільпо, Мегамаркет, Фора, Еко-Лавка, Winetime, Епіцентр та інших магазинах. Молочну продукцію ще не експортували. Наразі орієнтуємося виключно на внутрішніх споживачів», – повідомив Михайло Федчишен і радить людям, які цінують своє здоров’я, споживати лише натуральну молочну продукцію.

Villa Milk 28 06 24 4

Військова агресія з боку «північного сусіда» внесла суттєві корективи у продажі компанії «Villa Milk». До повномасштабного вторгнення ця молочна продукція була представлена на полицях 3 магазинів у Маріуполі. Також продавалася у Миколаєві та Херсоні. Тепер в ті регіони виробник свою продукцію не постачає.

 

_______________________

Завдяки тваринництву Агрофірма «Україна-О» частково забезпечена й природним добривом для вирощування

_______________________

 

Молочна ферма «Villa Milk» має орендовані угіддя, корми, корів та свій молокопереробний комплекс. На думку власників, тільки так можна виготовляти дійсно якісні натуральні молочні продукти. Завдяки тваринництву Агрофірма «Україна-О» частково забезпечена й природним добривом для вирощування, адже гноївка та гній з ферми вносяться на поля.

Villa Milk 28 06 24 5

Про ферму можна довго розповідати, але краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Власники подбали і про таку можливість. Люди, які хочуть відпочити від міської метушні, можуть приїхати сюди та поселитися в затишному готелі поруч із фермою. Він має 15 номерів та розрахований на 36 місць.

Люди тут зможуть відчути сільський колорит. Передбачені дегустації продукції, екскурсії по фермі та на переробні потужності. Відвідувачі зможуть побачити саму ферму, як проходить процес доїння, погладити маленьких теляток. Також у спеціальній оглядовій залі через вікно можна спостерігати як проходить процес переробки молока та виробництва молочної продукції. Скуштувати наші продукти та купити їх можна відразу тут за оптовими цінами», – розповів Михайло Опанасович.

Villa Milk 28 06 24 6

На жаль, через війну екотуризм ще не запрацював на повну потужність. Але співвласники компанії «Villa Milk» Михайло Федчишен та Павло Каленич переконані, що після перемоги тут буде справжній бум. Адже на фермі є на що подивитися та поласувати натуральними молочними продуктами.

 

Тетяна Ковальчук

 

 24 липня 2024
Експорт агропродовольчої продукції у січні-червні 2024 року збільшився проти минулорічних показників за відповідний період у 11847 млн дол. США на 5% і склав 12451 млн дол. США.
Експорт агропродовольчої продукції у січні-червні 2024 року збільшився проти минулорічних показників за відповідний період у 11847 млн дол. США на 5% і склав 12451 млн дол. США.
24 липня 2024
 24 липня 2024
За шість місяців 2024 року виробництво пива в Україні досягло 67,9 млн дал, що становить 104,2% до виробництва за аналогічний період минулого року.
За шість місяців 2024 року виробництво пива в Україні досягло 67,9 млн дал, що становить 104,2% до виробництва за аналогічний період минулого року.
24 липня 2024
 24 липня 2024
У червні 2024 року волинська компанія «Шанс Вік» офіційно презентувала власний бренд органічного чаю Travka. До того компанія 10 років займалася заготівлею та експортом дикорослих трав і ягід.
У червні 2024 року волинська компанія «Шанс Вік» офіційно презентувала власний бренд органічного чаю Travka. До того компанія 10 років займалася заготівлею та експортом дикорослих трав і ягід.
24 липня 2024
 23 липня 2024
Закупівельні ціни на ріпак в Україні протягом тижня виросли на 1000-1300 грн/т до 23000-23500 грн/т або 485-500 $/т з доставкою до портів Чорного моря на тлі стримування продажів виробниками та низької урожайності, що може скоротити експорт в новому сезоні.
Закупівельні ціни на ріпак в Україні протягом тижня виросли на 1000-1300 грн/т до 23000-23500 грн/т або 485-500 $/т з доставкою до портів Чорного моря на тлі стримування продажів виробниками та низької урожайності, що може скоротити експорт в новому сезоні.
23 липня 2024
 23 липня 2024
У податковому комітеті Верховної Ради України створено робочу групу, яка має розробити законопроєкт щодо зниження акцизів на пальне для сільгосптехніки.
У податковому комітеті Верховної Ради України створено робочу групу, яка має розробити законопроєкт щодо зниження акцизів на пальне для сільгосптехніки.
23 липня 2024
 23 липня 2024
З 24 липня 2024 року набирає чинності наказ Мінагрополітики від 15.02.2024 № 431, відповідно до якого в Україні буде діяти новий Порядок державної реєстрації потужностей.
З 24 липня 2024 року набирає чинності наказ Мінагрополітики від 15.02.2024 № 431, відповідно до якого в Україні буде діяти новий Порядок державної реєстрації потужностей.
23 липня 2024

Please publish modules in offcanvas position.