Про це повідомив член-кореспондент НААН, завідувач відділу «Інституту аграрної економіки» Олександр Захарчук, передає Комерсант Український.
«За час повномасштабної агресії рф в Україні зруйновано більше чверті – понад 280 тис. тонн – потужностей одночасного зберігання. Зважаючи на те, що потреба в овочесховищах складає 1-1,2 млн тонн, наявні потужності у 165-170 тис. тонн задовольняють їх лише частково», – зазначає фахівець.
Читайте також: Частка місцевих тепличних овочів в Україні взимку ледь сягає 10% – експерт
Він зауважив, що для забезпечення продовольчої безпеки держави необхідно побудувати сучасні модернізовані овочесховища місткістю 10-20 тис. т хоча б у кожній області
Серед причин, які стримують масштабне будівництво, Олександр Захарчук називає високу вартість проєктів: зведення овочесховища на 10 тис. тонн може коштувати понад 100 млн грн. А факторами, які сприятимуть будівництву овочесховищ, є державна фінансова підтримка та здешевлення кредитних ресурсів.





