Про це повідомляють аналітики GrainTrade.
Так, експортні ціни попиту на кукурудзу в Україні протягом тижня залишалися на рівні 9850-9900 грн/т (205-207 $/т) з доставкою до чорноморських портів у листопаді, але ціни попиту на фуражну пшеницю виросли до 10000-10100 грн /т, а на фуражний ячмінь – до 10500-10550 грн/т або 208 і 220 $/т відповідно.
Аналітики зауважують, що ціни попиту на кукурудзу зі сторони переробників також залишаються на рівні 9000 грн/т з доставкою на заводи.
Експорт кукурудзи з України у 2025/26 МР залишається низьким. Станом на 10 листопада відвантажено 2,19 млн т, що в 2,7 рази менше, ніж рік тому (5,9 млн т), що пов'язано з низькими темпами експорту у серпні та вересні через низькі запаси старого врожаю та затримку збирання нового.
Уряд Туреччини з 8 листопада підвищив з 700 тис. т до 1 млн т квоти на безмитний імпорт фуражного ячменю та кукурудзи для державної зернової ради (TMO), що посилить попит на українську кукурудзу, але не матиме особливого впливу на ціни, які залишаються під тиском падіння цін у США.
Спекулятивне зростання котирувань на кукурудзу в Чикаго на очікуваннях відновлення закупівель Китаєм завершилося, і грудневі ф'ючерси наприкінці тижня знизились на 1,8%, але вчора виросли на 0,5% до 169 $/т (+4,6% за місяць), не реагуючи на новий прогноз збільшення врожаю та зменшення імпорту в Китаї.
Читайте також: Експорт сої та ріпаку: в Україні створять цифрову систему контролю
Міністерство сільського господарства Китаю підвищило прогноз виробництва в країні на 2025 рік до 300 млн т (порівняно з прогнозом USDA в 295 млн т), водночас знизивши прогноз імпорту кукурудзи на 25/26 МР на 40% до 6 млн т (USDA –10 млн т).
Експорт кукурудзи з США протягом 30 жовтня – 6 листопада знизився порівняно з попереднім тижнем на 16,8% до 1,425 млн т, але загалом у 2025/26 МР сягнув 13,725 млн т, що на 65,7% перевищує минулорічні темпи.
За даними агенції AgRural, станом на 6 листопада в Бразилії кукурудзою першого урожаю засіяно 72%, і опади сприяють розвитку посівів.
Агенція Safras & Mercado підвищила свій прогноз виробництва кукурудзи в Бразилії на 2025/26 МР на 1,1 млн т до 143,6 млн т, що значно перевищує вересневий прогноз USDA (131 млн т).
Якщо прогнози збільшення врожаю в Китаї та Бразилії будуть посилені оновленим прогнозом USDA щодо зростання врожаю у США, то котирування на кукурудзу зазнають сильного тиску в грудні та січні.





