agro business 160 160

ТОВ «Новий елеватор»: зерносушарка як вигідний бізнес

ТОВ «Новий елеватор»: зерносушарка як вигідний бізнес

/ Актуальна розмова / Понеділок, 29 травня 2023 13:32

Менеджмент компанії радить, як знизити витрати на сушіння зерна, зняти екологічні ризики та навчитися заробляти додаткові кошти на послугах

У вітчизняному агросекторі працює дуже небагато таких компаній-виробників, як «Новий елеватор». Адже це люди, які сміливо реалізували привабливу з технічного та економічного погляду ідею і, без перебільшення, відкрили новий напрям в агробізнесі. Компанія не просто продає обладнання для економного і чистого сушіння зерна, а й пропонує своїм клієнтам усі можливості для надання послуг, а отже, отримання додаткового заробітку.

Теплогенератори та зерносушарки на деревній щепі від «Нового елеватора» останніми роками розходяться буквально, як гарячі пиріжки, незважаючи на відносно високу вартість обладнання. Причому за обладнанням сюди приходять не лише фермери, готові будь-що відмовитися від природного газу, а й ті, що мають досвід роботи з твердопаливними теплогенераторами. Якість і бездоганна репутація виробника завжди будуть вирішальними аргументами. Ну, і головне — реальна, а не задекларована ефективність роботи.

— Справді, за останній рік-два кількість звернень до нас потенційних клієнтів — як власників господарств, так і елеваторів зросла у кілька разів. І це з тим, що ми особливо активно не рекламуємося. Усю рекламну роботу за нас виконує раніше встановлене обладнання — багато хто купляє другий комплекс через рік-другий після придбання першого. У різних регіонах України люди приїжджають до сусідів і знайомих, бачать, як все працює — і незрідка відразу ж ідуть до нас, — розповідає співзасновник ТОВ «Новий елеватор» Олексій Голуб.

 

09 10 496 497 14

Олексій Голуб, співзасновник ТОВ «Новий елеватор»

 

З паном Олексієм ми познайомилися ще років 10 тому. Тоді фахівець одним із перших в Україні збудував власний зерносушильний майданчик, використовуючи як паливо деревну щепу. Тоді такі ініціативи викликали у більшості аграріїв або нерозуміння, або іноді навіть поблажливе ставлення. Мовляв, навіщо «розважатися» із сотнями тонн щепи й топками, якщо можна спокійно відкрутити газовий краник, отримуючи плановий вихід якісно посушеного зерна.

— Ну, тепер навряд чи хтось буде над нами сміятися, — констатує Олексій Голуб. — Навпаки, чимало категоричних прихильників блакитного палива для сушіння зерна їздить тепер до нас за консультаціями та щодо придбання нашого обладнання. І ми намагаємося допомогти кожному — не просто продати теплогенератор чи повний сушильний комплекс, а й ділимося досвідом, як налагодити власний бізнес із надання послуг».

 

_____________________________

Інноваційний теплогенератор — ідеально збалансований зерносушильний комплекс потужністю 300 т/добу зерна кукурудзи зі зняттям вологості з 24 до 14%. Спираючись на власний досвід, «Новий елеватор» пропонує найкращі рішення створення зерносушильного підрозділу під ключ з додатковою інфраструктурою, або ж пропонує індивідуальні проєкти переобладнання наявної сушарки теплогенератором на щепі

_____________________________

 

Природний газ за останніх 10–15 років дешевим ніколи не був — кожен рік сушити на ньому стає ще дорожче, ніж на щепі. Ціни на це паливо мають сезонні коливання, але різко стрибонули вгору восени 2021 року. Ще гірше стало передвоєнної осені, коли на тотальне безгрошів’я аграріїв наклалася вкрай волога погода. Відповідно, вартість сушіння вологої кукурудзи газом зросла так, що в окремих випадках дешевше було просто лишити качани в полі.

— І навіть тепер, коли природний газ із певних причин тимчасово подешевшав, сушіння зерна деревною щепою нашими теплогенераторами буде принаймні вдвічі вигіднішим. На осінь, якраз на сезон сушіння, ціни на газ знову підуть угору, і деревна щепа буде вигіднішою вже у 3–4 рази, — пояснює співзасновник ТОВ «Новий елеватор» Андрій Марійчин.

 

09 10 496 497 16

Андрій Марійчин, співзасновник ТОВ «Новий елеватор»

 

Після років випробувань та пошуків для власного елеватора оптимального варіанта для сушіння щепою Олексій Голуб разом з Андрієм Марійчиним зважилися на рішучий крок. Вони вибрали найефективніші за якістю технічні рішення та створили спочатку зерносушарку, а згодом — інноваційний теплогенератор. Фактично це ідеально збалансований зерносушильний комплекс потужністю 300 т/добу зерна кукурудзи зі зняттям вологості з 24 до 14%. Спираючись на власний досвід, «Новий елеватор» пропонує найкращі рішення створення зерносушильного підрозділу під ключ з додатковою інфраструктурою, або ж пропонує індивідуальні проєкти переобладнання наявної сушарки теплогенератором на щепі.

— Сьогодні до структури компанії «Новий елеватор» окрім виробництва входять уже п’ять власних майданчиків для надання послуг для сушіння зерна, на яких наше обладнання обслуговує близько 600 фермерських господарств загальною потужністю сушіння 100 тис. тонн зерна на рік. Окрім того, це десятки реалізованих проєктів і тих, що перебувають у стадії реалізації. Це все працює і приносить прибуток власникам, і я вважаю, що це найкращий доказ того, що ми вірно пішли цим шляхом, — стверджує Олексій Голуб.

09 10 496 497 13 1

— Економічні підрахунки тут відносно прості. Так, минулої осені вартість зняття одного тонно/відсотка вологості на сторонніх елеваторах досягала 160–200 грн без урахування додаткових «послуг» приймання-відвантаження. Ми ж, надаючи послуги, могли собі дозволити ставити ціну 130–150 грн «усе враховано», ще й до того закладаючи хорошу маржу. Відповідно, замість платити комусь по 160 грн, ви можете сушити для себе із собівартістю 30 грн за тонно/відсоток: собівартість витрат щепи на тонно/відсоток у сезоні 2022/23 року становила 20 грн, та й все інше ще 10 грн (електроспоживання, зарплатня, адмінвитрати тощо). Більшість наших покупців додатково заробляють на послугах, які надають своїм сусідам, — уточнює Андрій Марійчин.

Тут варто зробити важливу ремарку. В процесі створення власного зерносушильного обладнання менеджмент ТОВ «Новий елеватор» зупинився на цифрі 300 т/доба як оптимальне значення продуктивності сушарки. І це недарма.

09 10 496 497 15

— Нас іноді запитують: а чому у вас немає теплогенераторів із продуктивністю 150–200 т на добу, ми б тоді взяли. А 300 т — це для нас, мовляв, забагато. Річ у тім, що давно вже час перестати сприймати сушарку як щось напівкустарне, що дає змогу посушити сотню-другу тонн у день, засипати на склад і забути. Все потрібно рахувати. Закладаючи продуктивність 300 т на добу, ми виходили з того, що приблизно саме такий обсяг зерна збирає один комбайн за світловий день. Якщо у вас сушарка меншої удвічі потужності, то його надлишки почнуть накопичуватися: день, два, тиждень… Ще гірше може бути, якщо врожай зібрано із завеликою зайвою вологою, ніж розраховано — а таке періодично буває у всіх регіонах України. Тобто фермер почне захлинатися у цих обсягах, а вологе зерно — псуватися, — пояснює Олексій Голуб.

Далі — більше. Адже якщо у фермера навіть буде надлишок продуктивності зерносушарки, то гріх ним не скористатися.

— Ви пропонуєте сусідам сушити 1 тонно/відсоток вологості за 130 грн, тобто за ціною, нижчою від ринкової, і заробляєте на цьому 90–100 грн. Тобто продуктивність сушарки піде в безумовний фінансовий плюс для вашого господарства. Фактично це — самостійний вигідний бізнес, який може бути ще вигіднішим, ніж вирощування зерна. Я скажу більше: за повного завантаження наше обладнання відпрацьовує свою вартість придбання за 35–40 днів. І це реальні речі, які підтвердять наші покупці, — стверджує Андрій Марійчин.

 

_____________________________

Головне у виборі альтернативного теплогенератора — це шукати обладнання з повноцінним теплообмінником, а не просто топку, як це незрідка трапляється

_____________________________

 

Тобто фермер отримує в користування надійний гнучкий інструмент гарантованого отримання прибутку. Власне про що і свідчить досвід самого «Нового елеватора», який вже понад 10 років заробляє на наданні послуг із сушіння зерна.

— Не варто боятися логістичних проблем зі щепою — це питання сьогодні дуже легко вирішуються. Найпростіший спосіб — придбати влітку найдешевшу деревину в лісництві й найняти потужні подрібнювачі, що розправляться з нею буквально за 2–3 дні. Зберігати щепу можна просто неба, навіть за умови сильних тривалих дощів змокає тільки верхній шар маси, що ніяк не впливає на роботу теплогенератора. Але ми вже давно маємо більше пропозицій щепи, ніж споживаємо, тому купляємо її тоді, коли вона потрібна й охоче надаємо контакти постачальників нашим покупцям, — розповідає Олексій Голуб.

09 10 496 497 17 2

Головне у виборі альтернативного теплогенератора — це шукати обладнання з повноцінним теплообмінником, а не просто топку, як це незрідка трапляється.

— Це взагалі проблема з проблем! До нас приходять люди, які обпеклися на цій темі й буквально викинули гроші на вітер. Що таке теплогенератор? Це обладнання, яке обов’язково повинно мати теплообмінник. Якщо його немає, то це просто топка — низькопродуктивне небезпечне обладнання, яке сушить зерно смердючим канцерогенним димом. Річ у тім, що наш теплогенератор тому й коштує дорожче, ніж у конкурентів, бо у ньому використані тільки якісні імпортні матеріали, а в самій конструкції є високонадійний теплообмінник. І часом фермер бачить ціну і каже: та нащо воно мені, це дорого, я краще он куплю щось дешевше… Але таким чином він собі купує проблему, бо та топка ані служити довго не буде, ані нормально працювати — все швидко вигорятиме та руйнуватиметься, або ще й спалить вашу сушарку. В ціні нашого обладнання обґрунтовано кожну копійку, і ця копійка працює надійно та приносить прибуток, — стверджує Андрій Марійчин.

 

_____________________________

ДОВІДКА «АС»

Теплогенератори NET

Ключовим елементом зерносу­шильного комплексу «Новий еле­ватор» є теплогенератор NET, що працює на трісці та пелеті. Разом із зерносушаркою NEZ це готове комплексне рішення.

До особливостей конструкції теплогенератора NET належать:

• бункер автоматичного завантаження палива обладнано трьома подавальними шнеками і двома ворушителями, які запобігають «підвисанню» палива;
• пальник футеровано жароміцною сталлю AISI 310 S із системою вентиляції;
• каскад чавунних колосників пальника (завтовшки 50 мм) із піддувом обладнано штовхачами золи;
• камера допалення й перший ступінь теплообмінника на 100% виготовлено із жароміцної стали AISI 310 S, що значно збільшує строк експлуатації, надійність і знижує інерційність;
• теплообмінник утеплено сендвіч-панелями з неіржавної сталі, що дає змогу максимально підвищити енергоефективність;
• корпус — з оцинкованої конструкційної сталі S350GD європейських виробників;
• просте і надійне автоматизоване керування з програмованим логічним контролером і сенсорною панеллю.

_____________________________

 

Вкрай важливу роль тут відіграє екологічність сушіння, бо висушене у «топках» зерно не проходить екологічний контроль на міжнародних ринках через шкідливі домішки. І далі ці вимоги суворішатимуть відповідно до світових вимог.

— Уже доведено, що таке зерно справляє потужний канцерогенний вплив і може спричиняти в людини онкологічні захворювання. Натомість наше обладнання видає тільки чисте зерно без слідів продуктів згоряння. І це сьогодні один із найважливіших моментів.

Слід наголосити й на тому, що, на відміну від багатьох виробників сушильного обладнання, «Новий елеватор» має власні будівельно-монтажні та сервісні бригади, спроможні в максимально короткі строки встановити теплогенератор, сушарку, переобладнати наявний агрегат чи здійснити сервісне обслуговування або ремонт.

09 10 496 497 17 1

— Минулої осені ми запустили зерносушильний комплекс буквально на голому майданчику менше ніж за три тижні. Люди прийшли до нас вже під час збирання кукурудзи, і ми навіть випередили узгоджений графік, — згадує Андрій Марійчин.

Своєю чергою, Олексій Голуб запрошує усіх охочих завітати на господарства, які працюють на обладнанні «Нового елеватора».

— Гадаю, що у цьому сезоні пошук альтернативних економічних способів сушіння зерна буде ще актуальнішим. Ми готові поділитися всіма нашими знаннями й досвідом. Своєрідним лакмусовим папірцем ефективності та надійності є наш перший теплогенератор, що працює майже без зупинок уже вісім років поспіль за дуже високого навантаження. Ви можете подивитися, як він працює, й переконатися, що це обладнання має запас міцності на багато років наперед, як і фінансовий запас міцності, що отримає господарство, яке почне з ним працювати. Ми гарантуємо чесний результат!

 03 березня 2024
Українські виробники цього тижня знову підвищили вартість білокачанної капусти. Капуста подорожчала одразу до 8-12 гривень за кілограм. Це означає, що її продають на 26% дорожче ніж тиждень тому.
Українські виробники цього тижня знову підвищили вартість білокачанної капусти. Капуста подорожчала одразу до 8-12 гривень за кілограм. Це означає, що її продають на 26% дорожче ніж тиждень тому.
03 березня 2024
 03 березня 2024
Аліна Різник із села Гельмязів, що на Золотоніщині, вирощує екзотичні рослини. У її колекції жимолость, актинідія, айва, інжир та лохина.
Аліна Різник із села Гельмязів, що на Золотоніщині, вирощує екзотичні рослини. У її колекції жимолость, актинідія, айва, інжир та лохина.
03 березня 2024
 02 березня 2024
Комунальне підприємство «Добробут Захід» П’ядицької громади Івано-Франківської області розпочало органічну сертифікацію плантації лохини.
Комунальне підприємство «Добробут Захід» П’ядицької громади Івано-Франківської області розпочало органічну сертифікацію плантації лохини.
02 березня 2024
 01 березня 2024
Продовольча та сільськогосподарська організація Об'єднаних націй (ФАО) у співпраці з Мінагрополітики надасть насіння ярої пшениці малим та середнім фермерським господарствам, земельні угіддя яких становлять від 10 до 500 гектарів.
Продовольча та сільськогосподарська організація Об'єднаних націй (ФАО) у співпраці з Мінагрополітики надасть насіння ярої пшениці малим та середнім фермерським господарствам, земельні угіддя яких становлять від 10 до 500 гектарів.
01 березня 2024
 01 березня 2024
Всесвітня рада томатів на переробку оприлюднила спрогнозувала, що світове виробництво технічних томатів зросте на 6% до 47 млн тонн. В ряді країн, серед яких Україна, виробництво зросте набагато більше.
Всесвітня рада томатів на переробку оприлюднила спрогнозувала, що світове виробництво технічних томатів зросте на 6% до 47 млн тонн. В ряді країн, серед яких Україна, виробництво зросте набагато більше.
01 березня 2024
 01 березня 2024
Аграрії чотирьох областей України – Вінницької, Миколаївської, Одеської та Херсонської розпочали посівну ярих зернових та зернобобових. Сіють пшеницю, ячмінь і горох.
Аграрії чотирьох областей України – Вінницької, Миколаївської, Одеської та Херсонської розпочали посівну ярих зернових та зернобобових. Сіють пшеницю, ячмінь і горох.
01 березня 2024

Please publish modules in offcanvas position.