Взаємна вигода

Взаємна вигода

/ Актуальні статті / Понеділок, 15 квітня 2024 11:10

Товарне кредитування, що допомагає українським агровиробникам вчасно забезпечитись добривами та засобами захисту рослин

Ми й далі розповідаємо про те, як аграрії з різних куточків України шукають шляхи не просто збереження, а розвитку власного бізнесу. Суттєву роль у цьому завданні відіграє можливість отримання кредитних ресурсів, необхідних для нормальної роботи. Зокрема, тут слід виокремити унікальну програму «Кредитний Коридор», яку компанія ADAMA реалізує спільно з USAID.

Особливістю цієї програми є те, що нею можуть скористатися фактично всі українські агрокомпанії незалежно від місця їх розташування та фінансового становища. Головне — бажання працювати й зберегти свій бізнес, а також абсолютна порядність у відносинах із партнерами.

07 08 518 519 adama 1

Різними програмами підтримки від компанії ADAMA вже скористалися сотні українських фермерів, отримавши наперед потрібні їм ЗЗР та мінеральні добрива. Сьогодні ми розповімо про досвід двох господарств, розташованих у Київській і Тернопільській областях.

Це розповідь їх керівників — Володимира Іванця й Петра Литвина.

 

07 08 518 519 adama 2

Володимир Іванець, ТОВ «Лан-К» (Київська обл.)

 

— Наше господарство розташовано в Баришівському районі Київщини. Його площа становить приблизно 600 гектарів — відносно небагато за українськими мірками. Тому вже досить давно, ще років 10 тому, ми виділили частину сівозміни під вирощування овочів, щоб підвищити рентабельність з одного гектара.

Так, за грамотного підходу до справи та хорошої кон’юнктури ринку вирощування овочів забезпечує дуже добру рентабельність. Однак, з іншого боку, і вкласти сюди потрібно щонайменше в 10 разів більше, особливо у закритому ґрунті. Нині маємо 50 гектарів під овочевими культурами, із них 20 га — у теплицях.

Поступово переходимо на нульовий і мінімальний обробіток ґрунту, але без фанатизму. Головний критерій — щоб це було виправдано не лише економічно, а й агрономічно. Дещо знизили норми внесення міндобрив, передусім на кукурудзі та пшениці. Але намагаємося чітко витримувати нормальну ефективну технологію вирощування, бо інакше — ніяк.

07 08 518 519 adama 4

До початку повномасштабної війни ми інтенсивно розвивалися й досягли високого технологічного рівня. Подумки були готові до агресії, але, звісно ж, це стало для нас шоком. Активні бойові дії точилися буквально за 10 км від нашого господарства. Ми тоді відпустили працівників додому й міркували: сіяти чи не сіяти. Такий бізнес на паузу не поставиш і замок не почепиш. Зрештою я вирішив, що краще пальне та міндобрива витратити в полі, ніж вони лежатимуть на складі й дістануться ворогу.

Поступово робочий режим налагодився, і постало питання підвищення рентабельності нашого виробництва. Зерно занадто дешеве, його складно продати за нормальною ціною, тому ми вирішили перейти частково на овочі в закритому ґрунті. Це технологічно складно й витратно, але може бути набагато вигіднішим. Працюємо з теплицями фактично другий рік. Вирощуємо моркву, редиску, картоплю і хочемо спробувати кавуни, дині та солодку кукурудзу під накриттям.

Звісно, що це все потребує солідних капіталовкладень, набагато більших проти традиційного вирощування зернових і технічних культур. Це не лише теплиці, а й потужна дорога технологія захисту й мінерального живлення.

 

_______________________

ADAMA надає якісні препарати й міндобрива в потрібному нам обсязі, а по завершенні угоди ми віддаємо позичене зерном або грошима — як нам зручніше

_______________________

 

У цій справі для нас, без перебільшення, рятівною стала вже досить тривала співпраця з компанією ADAMA. Ми вже понад чотири роки користуємося їхніми програмами кредитної підтримки, зокрема «Кредитним Коридором». Простими словами, ADAMA надає якісні препарати й міндобрива в потрібному нам обсязі, а по завершенні угоди ми віддаємо позичене зерном або грошима — як нам зручніше.

Це надзвичайно ефективна програма, зручна та вкрай важлива для нас. Без неї було б дуже складно. Адже ми отримали справді якісні препарати, за допомогою яких забезпечили повноцінний надійний догляд за посівами. Наразі я користуюся ЗЗР ADAMA практично на понад 90%! Утім, жодної миті не сумнівався у їх якості й раніше, бо користуюсь препаратами цього виробника вже понад 10 років, і вони ніколи не підводили.

Як і тепер. Наприклад, мені дуже сподобався гербіцид РЕЙСЕР, який чітко усуває амброзію та інші злісні бур’яни. З давніших я пригадую відмінний препарат ГОЛТІКС, у якого не було конкурентів щодо ефективності застосування на цукрових буряках. Утім, тільки хороше можна сказати про кожен препарат ADAMA.

07 08 518 519 adama 5

Ну, і варто зазначити простоту та зручність отримання кредитної підтримки. Мінімум бюрократії, довідок та інших дражливих моментів. Усе швидко і чітко. Доступна вартість кредитування. Таких умов не пропонує жодна інша компанія на ринку. Я виростив урожай, віддав певний обсяг зерна, мені заплатили кошти, і я їх повернув. Усе!

Це зручно й з того боку, що ціни на зерно на ринку дуже непередбачувані. В жнива можна продати пшеницю чи соняшник дорожче, ніж через пів року. З ADAMA всі ці процеси є передбачуваними та гарантовано вигідними.

З такою підтримкою, попри нинішні складні часи, можна подумати й про розвиток нашого бізнесу. Хочемо розширити овочеву групу та поставити ще три теплиці. Також замислюємося про потужніший трактор і посівний комплекс, але будемо бачити, як далі буде. Поки що підтримуємо ту техніку, що є, в робочому стані.

Взагалі я дуже хочу, щоб людям було комфортно жити в селі. Ми зі свого боку робимо, що можемо, аби залучити нових працівників у нашу галузь. Наприклад, пропонуємо зарплатню, вищу ніж у Києві, та створюємо умови для комфортної роботи.

 

07 08 518 519 adama 3

Петро Литвин, ФГ «Ігровицьке» (Тернопільська обл.)

 

— Наше господарство розташовано неподалік Тернополя. Його створено буквально з чистого аркуша 2008 року, так би мовити, з «малого камінчика», і від початку я орієнтувався на сучасні інтенсивні технології. Сьогодні ми обробляємо 400 гектарів угідь. Ніби й не дуже багато, але я вважаю, що, зважаючи на всі виклики останніх років, уже те, що ми встояли на ногах, свідчить, що рухаємося у правильному напрямі.

Цікаво, що починали ми свою роботу з вирощування лікарських рослин, зокрема розторопші плямистої. Звісно, що вся технологія була цілковито органічною. Проте зрештою зрозуміли, що це занадто клопітка й не завжди вигідна справа, тому перейшли на вирощування традиційних культур — озимого ріпаку, кукурудзи, пшениці, соняшнику тощо. З головною умовою — отримати максимальний ККД із кожного гектара.

Ми досягли високої інтенсивності технології і, як результат — чудової врожайності. Наприклад, ми так добре відпрацювали технологію вирощування озимого ріпаку, що збирали по 6,2 т/га. Однак, з іншого боку, для такої врожайності потрібно вкладати в кожен гектар ріпаку по 60–70 тис. гривень — і це сьогодні недоцільно.

07 08 518 519 adama 6

Тому наразі переглядаємо сівозміну й орієнтуємося на найбільш комерційно привабливі культури, передусім бобові. Проте все робимо з холодною головою, бо нині такий час, що кожна зекономлена гривня — це вже зароблена гривня. Аграрій витрачає гроші цілий рік, а щоб заробити, має обмежені можливості. Тому хочемо спробувати, наприклад, вертикальний обробіток ґрунту, щоб знизити витрату пального.

Однак не можна ігнорувати очевидні моменти. Скажімо, нині всі кинулися сіяти сою, і це означає, що за рік-два розпочнуться серйозні проблеми із захистом цієї культури від хвороб. Уже зараз слід починати шукати ефективні рішення для подолання цієї проблеми. Якісний фунгіцидний захист — одна з обов’язкових умов для цього.

Тому нам не обійтися без надійних партнерів — виробників ЗЗР, які пропонують свої препарати на справді вигідних умовах. Чому саме компанія ADAMA? Річ у тім, що я завжди працюю з тими фірмами, які не бояться брати на себе відповідальність. Представники ADAMA ніколи не кажуть: «Моя хата скраю»… Тому, власне, дедалі більше аграріїв користуються їхніми продуктами, їхніми програмами співпраці. Ринок усе розставляє по своїх місцях!

07 08 518 519 adama 8

Я бачу, що ADAMA навчилася балансувати між своїм прибутком й інтересами аграрія. Мені ніколи нічого не намагаються «впарити» заради одноразового заробітку. Технологія захисту, кожен препарат, кожне внесення — все провадиться гармонійно і забезпечує максимальний результат. Причому з високоякісними препаратами, такими як ОРІУС чи СФЕРІКО. Коли вперше застосовував ОРІУС із малооб’ємною нормою внесення 50 л/га, то звернув увагу, що вся поверхня ріпаку змочена. Подумав, що збилися налаштування в обприскувачі — виявилося, що — ні. Насправді всі препарати ADAMA містять дуже якісну олійну основу, яка забезпечує повне покриття поверхні рослин разом із прилипанням. Ось така «дрібничка», яка істотно підвищує ефективність застосування ЗЗР.

 

_______________________

Ми разом з ADAMA пройшли важкий 2022 рік і не менш важкий 2023-й. Ми маємо надійного партнера, який надає нам якісну продукцію на вигідних умовах кредитування

_______________________

 

У нас з ADAMA відносини вже не лише ділові, а й по-справжньому дружні. Ми знаємо, що не підведемо один одного. Їхні кредитні програми я почав використовувати ще перед повномасштабною війною, і це стало дуже суттєвою підтримкою для нашого господарства. Ми разом з ADAMA пройшли важкий 2022 рік і не менш важкий 2023-й. Хочеться сподіватися, що 2024 року буде простіше. Але у всякому разі ми маємо надійного партнера, який надає нам якісну продукцію на вигідних умовах кредитування. І я раджу всім українським фермерам звернути увагу на їхні програми.

Як кажуть, важкі часи створюють сильних людей. Я щиро радий, що маю таких партнерів, як ADAMA, і переконаний, що ми зможемо, попри все, розвивати аграрну галузь в Україні та робити нашу справу ефективнішою.

 

07 08 518 519 adama 7

Віталій Мороз, менеджер з аналізу ризиків ТОВ «Адама Україна»

 

— Українські аграрії в умовах війни отримали нові виклики: труднощі з реалізацією сільгосппродукції, суттєве підвищення її собівартості та просідання ціни реалізації готової продукції, що впливає на фінансову стабільність аграріїв. На додачу — обмеження та здорожчання кредитування як від банків, так і від постачальників ТМЦ.

«Кредитний Коридор» від ADAMA став відповіддю на ці виклики. Ми підтримуємо сільгоспвиробників шляхом надання в товарний кредит високоякісних власних ЗЗР, мінеральних добрив. Допомагаємо з реалізацією сільгосппродукції. Завдячуючи підтримці наших партнерів із USAID, ми зробили товарне кредитування на власні ЗЗР дешевшим. У рамках проєкту «Кредитний Коридор» вже надано кредити понад 200 малих і середніх сільгоспвиробників на суму більшу ніж 10 млн доларів».

* Проєкт «Кредитний Коридор» реалізується завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яку виконує компанія Chemonics International.

 24 липня 2024
Експорт агропродовольчої продукції у січні-червні 2024 року збільшився проти минулорічних показників за відповідний період у 11847 млн дол. США на 5% і склав 12451 млн дол. США.
Експорт агропродовольчої продукції у січні-червні 2024 року збільшився проти минулорічних показників за відповідний період у 11847 млн дол. США на 5% і склав 12451 млн дол. США.
24 липня 2024
 24 липня 2024
За шість місяців 2024 року виробництво пива в Україні досягло 67,9 млн дал, що становить 104,2% до виробництва за аналогічний період минулого року.
За шість місяців 2024 року виробництво пива в Україні досягло 67,9 млн дал, що становить 104,2% до виробництва за аналогічний період минулого року.
24 липня 2024
 24 липня 2024
У червні 2024 року волинська компанія «Шанс Вік» офіційно презентувала власний бренд органічного чаю Travka. До того компанія 10 років займалася заготівлею та експортом дикорослих трав і ягід.
У червні 2024 року волинська компанія «Шанс Вік» офіційно презентувала власний бренд органічного чаю Travka. До того компанія 10 років займалася заготівлею та експортом дикорослих трав і ягід.
24 липня 2024
 23 липня 2024
Закупівельні ціни на ріпак в Україні протягом тижня виросли на 1000-1300 грн/т до 23000-23500 грн/т або 485-500 $/т з доставкою до портів Чорного моря на тлі стримування продажів виробниками та низької урожайності, що може скоротити експорт в новому сезоні.
Закупівельні ціни на ріпак в Україні протягом тижня виросли на 1000-1300 грн/т до 23000-23500 грн/т або 485-500 $/т з доставкою до портів Чорного моря на тлі стримування продажів виробниками та низької урожайності, що може скоротити експорт в новому сезоні.
23 липня 2024
 23 липня 2024
У податковому комітеті Верховної Ради України створено робочу групу, яка має розробити законопроєкт щодо зниження акцизів на пальне для сільгосптехніки.
У податковому комітеті Верховної Ради України створено робочу групу, яка має розробити законопроєкт щодо зниження акцизів на пальне для сільгосптехніки.
23 липня 2024
 23 липня 2024
З 24 липня 2024 року набирає чинності наказ Мінагрополітики від 15.02.2024 № 431, відповідно до якого в Україні буде діяти новий Порядок державної реєстрації потужностей.
З 24 липня 2024 року набирає чинності наказ Мінагрополітики від 15.02.2024 № 431, відповідно до якого в Україні буде діяти новий Порядок державної реєстрації потужностей.
23 липня 2024

Please publish modules in offcanvas position.