Отримай більше!

/ Подія / Середа, 17 листопада 2010 00:00
26 серпня один із лідерів ринку засобів захисту рослин компанія БАСФ проводила ДЕНЬ ПОЛЯ, на який були запрошені керівники та агрономи сільськогосподарських підприємств, керівники філій та менеджери дистриб'юторів, представники державних та наукових установ. Ця подія відбулась на Кіровоградщині у с. Велика Виска в ДЕМО-центрі БАСФ, який знаходиться у СФГ «Флоря».У гостей Дня поля була можливість переконатись в ефективності технологій, які рекомендує компанія БАСФ. Керівник господарства Андрій ФЛОРЯ, вітаючи усіх присутніх на щедрій Кіровоградській землі, побажав, аби відвідування цього заходу зародило раціональне і мудре зерно в агробізнесі області, щоб господарники, впровадивши технології, які рекомендує компанія БАСФ, отримували як економічний зиск, так і моральне задоволення.
Глобальні світові тенденції значною мірою впливають на сільське господарство, збільшення кількості населення на Землі, зростають урбанізація та рівень життя. За цих умов людство вимагає дедалі більшої кількості продовольства. Відтак виробництво сільгосппродукції набуває світового значення. Збільшити кількість виробництва сільськогосподарської продукції екстенсивним шляхом, за рахунок збільшення посівних площ, не можливо, оскільки кількість земель у світі, придатних для ведення с/г виробництва, обмежена, проте вихід є. І він полягає у підвищенні врожайності с/г культур, тобто від виробництва потрібно отримувати більше.
Вітаючи гостей Дня поля, Олег СТАРОСТЕНКО, керівник центрального регіону, проголосив головний девіз компанії БАСФ: «Інновації, Інновації, Інновації». У компанії вважають, що лише інноваційні підходи до с/г виробництва допоможуть вирішити глобальні проблеми людства і значно підвищити ефективність виробництва.
Для цього БАСФ, шляхом багаторічних досліджень, пропонує виробникам продукти під брендом AgCelence®.
AgCelence® -- це стратегічний проект компанії БАСФ, який дає можливість виробникам отримати додатковий прибуток. Препарати бренду AgCelence® допоможуть збільшити урожайність та якість продукції за рахунок гарних фунгіцидних властивостей, покращення використання рослиною макро-, мікроелементів та підвищення стійкості до абіотичних факторів середовища: високі температури, посуха тощо.
AgCelence® -- це не препарат, це бренд. Не можливо придбати AgCelence®, але є можливість придбати препарати з ефектом AgCelence®.
На сьогодні компанія БАСФ пропонує виробникам перейти від обробітків «проти-від» до обробітків «для». Для того, щоб отримати більше, збільшивши врожайність, підвищити якість продукції, покращити економічну ефективність виробництва.
Сергій Удовенко, менеджер з продажу БАСФ, докладно розповів про інноваційні технології, які пропонує компанія, зокрема про систему захисту кукурудзи, до якої входять і продукти під брендом AgCelence®, та систему вирощування соняшнику CLEARFIELD®, що в перекладі означає «чисте поле». Саме такі ДЕМО-посіви соняшнику могли побачити учасники Дня поля.
CLEARFILD® -- на сьогодні найінноваційніша і найефективніша система вирощування соняшнику, яка включає у себе дві складові: високоякісне насіння від відомих виробників: Сингента, Лімагрейн, Євраліс тощо, та гербіцид -- Євро-Лайтнінг®.
Саме вдале поєднання цих двох складових -- надійного гербіциду та високоврожайних гібридів -- дозволяє отримати чудові результати.
С. УДОДЕНКО зауважив, що на сьогодні Євро-Лайтнінг®. -- єдиний післясходовий продукт на соняшнику, який за один обробіток дозволяє вирішити проблему з однорічними злаковоми та дводольними бур’янами, а також контролює деякі баготорічники. На дію продукту не впливають ані кількість опадів, ані вміст гумусу, оскільки він проникає як через листовий апарат бур’янів, так і через кореневу систему.
Серед переваг системи CLEARFIELD® можна зауважити наступне: вдале рішення для енергозберігаючих систем землеробства, так званих NO-TILL та MINI-TILL; дає можливість контролювати таку рослину-паразит, як вовчок.
До речі, вовчок поширюється дуже стрімкими темпами як у світі, так і на теренах нашої країни. Приміром, в Україні за останні 10 років площі ураженого вовчком соняшнику збільшились втричі. У Росії чимало господарств зовсім відмовились від вирощування цієї культури через високу ураженість вовчком, хоча тривалий час вона була найбільш рентабельною.
Зробивши детальні акценти на всі особливості та переваги системи CLEARFIELD®, пан Удоденко звернувся до присутніх зі словами «Думайте і робіть правильний вибір!»
Продовжуючи розмову, доповідач навів кілька найбільш поширених запитань, які виникають у його щоденній роботі зі споживачами.
«Чи можна використовувати гербіцид ЄВРО-ЛАЙТНІНГ у сумішах із добривами при позакореневому підживленні або додавати аміачну селітру для покращення дії препарату?».
Відповідь однозначна -- ні. При використанні робочого розчину у суміші з мінеральними добривами відбувається більш прискорене поглинання діючих речовин, що може призвести до фітотоксичності. У переважній більшості випадків строки внесення гербіциду не співпадають із оптимальним терміном для позакореневого підживлення.
«Чи може проявлятись зміна кольору рослин соняшнику після застосування цього препарату?».
В окремих випадках після застосування гербіциду ЄВРО-ЛАЙТНІНГ спостерігається зменшення висоти рослин чи зміна кольору. Такий ефект може бути виражений сильніше, якщо рослини соняшнику перебувають під впливом стресових факторів навколишнього середовища (низькі температури, сильна посуха, перезволоження). Нормальний ріст та вигляд рослини, як правило, відновлюється протягом кількох тижнів.
«Чи має значення жорсткість води для приготування розчину з гербіцидом ЄВРО-ЛАЙТНІНГ?».
Жорсткість води не є перешкодою. А ось використовуючи занадто м’яку воду, слід застосовувати мінімальну норму гербіциду -- 1 л/га.
«Чи впливає показник pH на дію цього гербіциду?».
Рівень pН не впливає на дію гербіциду, оскільки він діє як через ґрунт, так і через листя. Але pH може впливати на післядію.
«Чи є сенс вносити повну дозу препарату частинами: наприклад, 0,6 л/га -- у фазу 4-го листка культури, а потім 0,6 л/га -- у стадію 8-10 листка?».
Практично сенсу немає, адже, крім усього іншого, підвищуються витрати на внесення.
 
У розмові з Сергієм УДОДЕНКОМ я запропонувала йому уявити, що я господарник і вагаюся, застосовувати мені цю систему чи ні. Отже, потрібні аргументи для прийняття рішення. На що він відповів, що головний аргумент один -- ефективність.
 
С.У.: Ця система найбільш ефективна з усіх існуючих. На ринку захисту рослин компанія БАСФ пішла не на крок, а на три кроки вперед. Розробивши діючу речовину, використання якої на наших культурах -- сої, ріпаку, соняшнику, кукурудзі -- дає дуже добрі показники.
Це стало реальністю. Торік ми говорили про такий захист, але це були слова, сьогодні ми маємо реальні показники, реальні господарства, які використовують систему CLEARFILD® та продукти під брендом AgCelence® і мають гарні результати. Ми безкоштовно давали господарствам препарати, так би мовити, на пробу, аби вони самі переконались і побачили результат. Сподобалось -- користуйтесь! Не треба вагатися, треба брати і діяти. Не відставати від прогресу!
 
АБС Яким довгим був шлях цієї системи від наукових розробок до споживача?
 
С.У.: Шлях був довгим і тернистим. Компанія БАСФ тим і відрізняється від інших, що чимало коштів інвестує у наукові розробки, існує мережа наукових центрів, у яких працюють досвідчені науковці…. Тепер можемо з упевненістю сказати, що шлях не був марним».
АБС Декого лякає ціна...
 
С.У.: Не треба лякатися, хочеш мати прибутки -- використовуй якісні продукти. Якщо людина цілеспрямована, знає що їй потрібно, вона впевнено йтиме до успіху. Інших шляхів немає.
 
 
КОМЕНТАРІ
 
Ігор ДЕГТЯРЬОВ, директор ТОВ «Влада-Агро»,
Кіровоградська обл.
Добровеличківський р-н
с. Олександрівка
 
«10 років працюємо в аграрному бізнесі. У нашому господарстві сіємо озимий ріпак та ячмінь, пшеницю, соняшник, сою. Маємо в обробітку 2,5 тис. га землі. Знаємо компанію БАСФ вже не перший рік. Спочатку купували сумнівні препарати у невідомих фірм. З приходом таких компаній, як БАСФ, змінився і підхід, і технологія. Аби належним чином застосовувати цю технологію, треба мати певні знання і техніку. Техніка для посіву має бути більш точною, треба якісне обприскування, позаяк препарати недешеві, тож не можна втрачати ані краплі.
Застосовуючи технологію CLEARFIELD від компанії БАСФ, у нашому господарстві збільшилася рентабельність виробництва, хоча і затратна частина зросла. Але вкладені кошти повністю себе виправдовують. Земля -- це така субстанція, яка потребує до себе уваги, вона не пробачає нещирості стосовно себе. Якщо до неї відповідно ставитися, вона віддячить добрим результатом.
Компанія надає консультаційну підтримку, фахівці приїжджають до господарства, радять як найкраще застосовувати препарати. Якщо у нас виникають якійсь запитання, вони реагують миттєво, надають професійні консультації. Конче важливими є особисті знайомства з консультантами по кіровоградському регіону».
 
Олег НАЗАРЕНКО, директор Кіровоградської філії ПАТ «Компанія «Райз»
 
«Ми вже 14-й рік працюємо в аграрному бізнесі, відповідно увесь цей час знаємо компанію БАСФ. На сьогодні в обробітку маємо 166 тис. га землі. Відповідно увесь цей час знаємо компанію БАСФ. Це роки надійної співпраці. Ми не лише дистриб’ютори цієї компанії, а й маємо господарства, які на своїх землях застосовують технологію CLEARFIELD. На сьогодні по кукурудзі, сої, соняшнику, тобто по всіх позиціях, по яких ми співпрацювали за цією програмою, є позитивні результати.
Безумовно, наступного сезону продовжимо співпрацювати. Добре, що компанія БАСФ спочатку запропонувала господарствам так звані «пробники» препаратів, аби випробувати їх на невеликих ділянках (5-10 га). Це для виробника конче важливо, оскільки відомо, що українець поки не побачить сам, не повірить в ефективність.
Ця технологія вимагає належних знань і чіткого дотримання рекомендацій.
Якщо якісно і правильно використовувати гербіцид ЄВРО-ЛАЙТНІНГ, можна отримати результат, який перевершить усі цінові затрати.
Приємно зауважити, що БАСФ став іншим. Розширив мережу менеджерів по регіонах, представники працюють із кінцевим споживачем. Змінилися підходи у веденні бізнесу. Якщо у господарства виникають проблеми чи питання щодо технології, менеджер порадить, допоможе».
 
Олександр МАРЧЕНКО, головний агроном ТОВ «Агротех»
Кіровоградська обл.
Добровеличківський р-н
с. Тишківка
 
«По системі CLEARFIELD ми в цьому році посіяли 300 га соняшнику, по 1000 га кукурудзи та сої, використовуючи системи захисту, які рекомендує компанія БАСФ, що включали у себе іннокулянти, інсектициди, гербіциди та фунгіциди бренду AgCelence®. Перед тим, як прийняти рішення застосовувати цю систему в своєму господарстві, ми відвідали чимало семінарів, слухали, придивлялися. І жодним чином не жалкуємо про зроблений вибір! Посіви цих культур на сьогодні свідчать про добру врожайність, поля чисті від бур’янів. Сподіваємося, зберемо все вчасно і отримуємо очікуваний результат. Техніка для цього у господарстві є, маємо і трактори, і потрібні для цієї технології оприскувачі. Цьогорічна спека, безумовно, вплинула на врожай, але, я думаю, аби не система CLEARFIELD, показники були б не такими високими. Її застосування дає на порядок вищий результат у порівнянні з іншими, які ми використовували раніше.
З-поміж переваг хочеться виділити ще й те, що компанія дає постійний супровід своїм продуктам. Окрім регулярних семінарів (раз на місяць), менеджер щотижня відвідує наше господарство, а якщо у нас виникають якійсь запитання, відповіді отримуємо майже миттєво».
 
 
Вікторія РОЗОВА, головний редактор «АБС»

 

 18 квітня 2024
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
Ціни на свиней забійних кондицій в Україні зміцнюються третій тиждень поспіль. Так, у ході минулих торгів котирування на ринку живця зміцнилися на 1-2 грн/кг чи у середньому на 2,2%.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
У 2024 році виробництво ріпаку в Україні може лише незначно поступитися врожаю 2023 року, склавши близько 4,3 млн тонн, що на 4% вище попередньої оцінки, проте на 7% нижче показника 2023 року.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
Польські аграрії з організації «Польське ошукане село» у Підкарпатському воєводстві з 9-ї ранку четверга на 48 годин заблокували рух вантажівок біля ПП «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» із вимогами до уряду Польщі виконати зобов'язання, зокрема, щодо надання доплат до окремих видів агропродукції.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
В червні поточного року має розпочатися будівництво інтермодального «сухого порту» Horonda Platform в с. Горонда Закарпатської області.
18 квітня 2024
 18 квітня 2024
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
Збитки сільського господарства через втрати ґрунтів внаслідок воєнних дій лише в Харківській області складають майже 37 мільярдів гривень.
18 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.