Понад 200 тисяч постраждалих домогосподарств в Україні отримають насіння овочів

Понад 200 тисяч постраждалих домогосподарств в Україні отримають насіння овочів

/ Подія / Середа, 13 березня 2024 16:14

У рамках ініціативи AGRI-Україна USAID передає 10 тонн насіння овочів постраждалим від війни домогосподарствам, переважно у Херсонській та Запорізькій областях. Ця допомога дасть можливість виростити близько 70 тис. тонн овочів.

Ініціатива AGRI-Україна розпочалася у березні 2022 року. Вона спрямована на відновлення продовольчої безпеки прифронтових і деокупованих громад. Цьогоріч до неї приєдналися міжнародні виробники Gowan Seed, Bayer, Enza Zaden і Syngenta, які разом пожертвували 10 тонн насіння овочів: моркви, кабачків, дині, томатів, перцю, капусти, цибулі, огірків та цукрової кукурудзи.

Передача насіння здійснюватиметься через місцеві ради під координацією Всеукраїнської асоціації громад (ВАГ), яка реалізує за підтримки Програми USAID АГРО проєкт «Згуртовані громади». До лютого органи місцевого самоврядування проводили аналіз потреб своїх громад у насінні, а саме: скільки вимушених переселенців, соціально незахищених сімей чи мешканців деокупованих та прифронтових громад мають присадибні ділянки і потребу в допомозі насінням. Після цього вони надіслали заявки до Всеукраїнської асоціації громад, яка проаналізувала заявки та розподілила наявне насіння серед громад. Протягом березня ВАГ доставить насіння до органів місцевого самоврядування, які розподілять його серед домогосподарств. Для підвищення результативності вирощування, у громадах буде також поширюватися інфографіка з рекомендаціями щодо посіву, догляду за рослинами та зберіганню врожаю овочів. Також доставити насіння до громад допомагає Нова Пошта.

За словами Директорки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) Ксенії Сидоркіної, ця ініціатива підкреслює міжнародну підтримку українського народу та відданість Сполучених Штатів Америки справі зміцнення України у протистоянні путінській агресії.

 

AGRI 1

Традиція підтримувати вирощування овочів на найменшому клаптику землі веде нас до часів Першої Світової війни. Відтоді і до сьогодні нації та насіннєві компанії об’єднуються, вирощуючи «Сади перемоги». Понад 10 тонн насіння різноманітних овочів будуть доставлені 200 000 домогосподарств, що пережили окупацію та потерпають від щоденної загрози, що опинилися у складних економічних обставинах чи були змушені покинути свій дім та шукати прихистку в різних куточках України. За цю підтримку ми завдячуємо спільним зусиллям USAID у координації з Міністерством агрополітики та продовольства України, насіннєвим компаніям – Bayer, Gowan Seeds, Enza Zaden, Syngenta, а також компанії Нова пошта та Всеукраїнській асоціації громад, яка координує цей проєкт», – повідомила пані Сидоркіна.

У свою чергу директор Офісу економічного зростання Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні Кім Кім Йї нагадала, що Агентство у липні 2022 року запустило ініціативу АГРІ-Україна, аби підвищити стійкість аграрного сектора України. Результати цієї роботи варті зусиль. За її словами, на сьогодні 32% зареєстрованих фермерів в Україні отримали добрива для виробництва понад 2 млн тонн врожаю. 1300 фермерів зберегли для продажу 1,9 млн тонн зерна, на суму понад 300 млн доларів. Понад 2000 сільськогосподарських виробників отримали доступ до позик та грантів на загальну суму понад 85 мільйонів доларів.

Сполучені Штати віддані підтримці українських фермерів, тому що ми віримо в ключову роль аграрного сектора в забезпеченні економічної стійкості України, особливо в районах, які найбільше постраждали від російської війни. Зважте, до війни майже 25% овочів в Україні вирощувались у прифронтових районах.

Цього року USAID передає насіння, яке допоможе 200 000 домогосподарствам виростити приблизно 70 000 тонн овочів. Ця підтримка допоможе задовольнити нагальні потреби деокупованих громад і посилити їхню продовольчу безпеку. Ця неймовірна робота стала можливою завдяки щедрим пожертвам насіннєвих компаній, які, як і уряд Сполучених Штатів, віддані підтримці сільськогосподарського сектора України. Завдяки цій підтримці тисячі родин в Україні, які дуже постраждали від війни, матимуть більше впевненості у завтрашньому дні», – підкреслила Кім Кім Йї.

AGRI 2

Директор Офісу економічного зростання USAID в Україні Кім Кім Йї
Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик

 

На думку заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дениса Башлика, підтримка домогосподарств – це також підтримка економіки країни й забезпечення продовольчої безпеки українців. Саме домогосподарства забезпечують овочами третину внутрішнього ринку.

На початку війни ми зіткнулися з нестачею овочів через окупацію Південної України. Багатьом людям довелося покинути свої домогосподарства або відновлювати їх після деокупації. У доволі короткі терміни нам вдалося цю проблему вирішити. Центральні та Північні регіони швидко зреагували й розширили площі під вирощування овочів. Нам вдалося швидко відновити обсяги виробництва, які б задовольняли попит внутрішнього ринку. І як результат, торік ми виростити 29 млн тонн овочів. У лідерах були такі області як Житомирщина та Дніпропетровщина. Ми можемо зараз констатувати, що у 2023 рік виробництво овочів майже зрівнялося з показниками 2022 року і українці були достатньо забезпечені овочами», – наголосив Денис Башлик.

Принагідно генеральний директор «Байєр» в Україні Олівер Гірліхс повідомив, що для компанії велика честь у партнерстві з USAID підтримувати українських аграріїв та аграрний сектор України в цілому, особливо у такі складні часи.

 

AGRI 3

Генеральний директор «Байєр» Олівер Гірліхс

 

Керуючись нашою місією «Світ без хвороб і голоду», ми щасливі вже не вперше надавати українським аграріям насіння напередодні посівної. «Байєр» як один із ключових лідерів аграрного ринку відчуває свою відповідальність і зобов’язання допомогти фермерам, які демонструють неабияку стійкість і сміливість, забезпечити продовольчу безпеку в Україні та за її межами. Ми будемо і далі продовжувати підтримувати Україну та її народ і сподіваємося на швидке відновлення агросектору країни», – переконаний Олівер Гірліхс.

За словами виконавчого директора Всеукраїнської асоціації громад Івана Слободяника ініціативи АГРІ Україна, яку реалізовує USAID разом із насіннєвими компаній має дві складові. Одна з них – продовольча безпека та підтримка домогосподарств, які перебувають у складному становищ. Але саме головне – це віра в перемогу України.

 

AGRI 4

Виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад Іван Слободяник

 

Попередні результати ініціативи

Ініціатива підтримки громад, які постраждали від війни, сільськогосподарськими ресурсами стартувала у 2022 році. Лише у 2023 році Програма USAID АГРО передала домогосподарствам 530 кг насіння моркви, наданого компанією Bayer, і 28 270 кг насіння овочів від інших світових виробників. Понад 98 тис. домогосподарств із 458 громад отримали підтримку та згодом зібрали понад 115 261 т овочів.

Така підтримка важлива, бо в умовах, коли логістичні ланцюжки постачання під загрозою, важливо мати локальне джерело продуктів. До війни понад третина потреби внутрішнього ринку в овочах забезпечувалась завдяки вирощуванню у домогосподарствах, а більше 25% виробництва зосереджувалося у південних областях, частина яких зараз знаходиться під окупацією, тож вирощування овочі у домогосподарствах допоможе забезпечити продовольчу безпеку країни.

AGRI 5

Проєкт «Згуртовані громади» – це проєкт, який виконується Всеукраїнською асоціацією громад за підтримки Програми USAID АГРО. Його мета – підтримка стійкості та життєздатності громад в умовах війни через своєчасну логістику товарів першої необхідності, а також ресурсів для агровиробництва. У межах проекту від початку війни доставлено понад 1500 тонн вантажів до деокупованих та прифронтових громад, а також для вимушених переселенців. Допомогу отримали понад 200 000 осіб з 572 територіальних громад. Донорами стали понад 80 громад та 20 організацій.

 

Підготувала Тетяна Ковальчук

 27 травня 2024
Значна частина сільськогосподарських угідь України мають підвищену кислотність ґрунтового розчину. Через різке зменшення обсягів вапнування площі кислих ґрунтів постійно збільшуються. Це призводить до зниження врожайності всіх культур і насамперед високоінтенсивних, які витісняють із сівозмін стійкіші до кислотності, але менш конкурентоздатні, що призводить до зниження загальної ефективності землеробства.
Значна частина сільськогосподарських угідь України мають підвищену кислотність ґрунтового розчину. Через різке зменшення обсягів вапнування площі кислих ґрунтів постійно збільшуються. Це призводить до зниження врожайності всіх культур і насамперед високоінтенсивних, які витісняють із сівозмін стійкіші до кислотності, але менш конкурентоздатні, що ...
27 травня 2024
 27 травня 2024
З початку 2024 року 10 тисяч підприємців отримали кредити за програмою «Доступні кредити» на загальну суму 39,2 млрд гривень. 22% з цих кредитів банки видали підприємствам, які працюють в зоні високого воєнного ризику.
З початку 2024 року 10 тисяч підприємців отримали кредити за програмою «Доступні кредити» на загальну суму 39,2 млрд гривень. 22% з цих кредитів банки видали підприємствам, які працюють в зоні високого воєнного ризику.
27 травня 2024
 27 травня 2024
На українському ринку фуражної кукурудзи продовжує домінувати підвищувальна цінова динаміка.
На українському ринку фуражної кукурудзи продовжує домінувати підвищувальна цінова динаміка.
27 травня 2024
 27 травня 2024
Щороку селекція ДСВ розширює свій портфель новими, інноваційними сортами та гібридами. В сезоні озимих 2024 року, ДСВ в Україні представить ринку 9 нових продуктів: 4 гібриди озимого ріпаку, 3 сорти озимої пшениці і 2 сорти озимого ячменю.
Щороку селекція ДСВ розширює свій портфель новими, інноваційними сортами та гібридами. В сезоні озимих 2024 року, ДСВ в Україні представить ринку 9 нових продуктів: 4 гібриди озимого ріпаку, 3 сорти озимої пшениці і 2 сорти озимого ячменю.
27 травня 2024
 27 травня 2024
Українська зернова асоціація дещо знизила оцінку потенційного врожаю зернових і олійних культур в Україні у поточному році – на 1,5 млн тонн в порівнянні з попередньою оцінкою, до 74,6 млн тонн. Також оновлений прогноз поступається показнику попереднього року, який асоціація оцінює в 82,8 млн тонн.
Українська зернова асоціація дещо знизила оцінку потенційного врожаю зернових і олійних культур в Україні у поточному році – на 1,5 млн тонн в порівнянні з попередньою оцінкою, до 74,6 млн тонн. Також оновлений прогноз поступається показнику попереднього року, який асоціація оцінює в 82,8 млн тонн.
27 травня 2024
 27 травня 2024
Кабінет Міністрів України пропонує підвищити податки на пальне впродовж кількох років, а розпочатися цей процес має вже 1 липня.
Кабінет Міністрів України пропонує підвищити податки на пальне впродовж кількох років, а розпочатися цей процес має вже 1 липня.
27 травня 2024

Please publish modules in offcanvas position.