«Мобільний» інтелект: огляд мобільних зерносушарок

«Мобільний» інтелект: огляд мобільних зерносушарок

/ Зберігання / Середа, 20 березня 2024 15:35

Сучасні й відносно недорогі мобільні зерносушарки останніми роками оснащують інтелектуальними системами, що забезпечують по-справжньому ефективну роботу

Сучасні вимоги до зняття надмірних відсотків вологості зерна в Україні досягають якихось меж реальності. Вкрай низькі ціни на зерно та високі — на усі без винятку ресурси для фермерів змушують шукати способи для економного і водночас якісного сушіння. Також ніхто не скидає з рахунків і потреби у високій продуктивності процесу.

Тому, попри гострий брак коштів у вітчизняних фермерів, на обладнання для сушіння зерна економити не доводиться. Кожен заощаджений кубометр газу, кожна додаткова тонна зерна і гарантована якість сушіння мають високу вагу. Відповідно, на ринку завжди будуть актуальними потужні зернові сушарки, котрі забезпечують так зване інтелектуальне сушіння зерна. Хоча, на жаль, гроші на них є не у всіх. Найчастіше українські фермери обирають все-таки найдешевший варіант — мобільні зерносушарки.

Заведено вважати, що мобільні зернові сушарки — найнижчий за ефективністю сегмент величезного сімейства обладнання для післязбиральної доробки зерна. Адже це відносно недорогі агрегати із помірною продуктивністю та простотою експлуатації. Власне мобільні сушарки колись і з’явилися на ринку, щоб забезпечити північноамериканським фермерам можливість досушувати врожай безпосередньо у полях. Але впродовж десятків років ця техніка істотно розширила свій функціонал.

 

_____________________

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Вкрай необхідним елементом вибору кожної моделі мобільної зерносушарки є наявність офіційного сервісного обслуговування в Україні. Адже запустити нашпигований сучасними технологічними рішеннями агрегат в роботу, зробити усі потрібні налаштування та контролювати коректність сушіння зможуть лише кваліфіковані сервісні спеціалісти. В інакшому разі робота із обладнанням перетвориться на велику проблему.

_____________________

 

Хтось може і справді десь там досушує зерно у полі, проте український фермер купує мобільну зерносушарку (чи кілька) далебі не для цього. Річ у тім, що у багатьох випадках це чудова можливість уникнути низки організаційних та юридичних проблем. Адже стаціонарна сушарка — це необхідність замовляти й розробляти проєкт, вибивати різноманітні дозволи та папірці, обходити заборони тощо. До того ж це — необхідність підводити природний газ і знову ж таки купа проблем.

Для мобільної зерносушарки цього всього не потрібно. Її справді можна прикотити трактором на тік, приєднати до газогону (або обрати інший тип палива) й спокійно працювати. До того ж вартість придбання мобільного обладнання буде незрівнянно нижчою. Саме тому з часом чимало фермерів воліють мати кілька мобільних сушарок замість однієї шахтної.

Це все чудово, але прихильники великих стаціонарних зернових сушарок вказують на те, що в мобільних зерносушарок — помірна продуктивність та іноді невисока якість сушіння зерна. До неї раніше було складніше замовити теплогенератор на твердих видах палива, а автоматизація керування (а з нею і витрата газу та продуктивність) перебувала на значно нижчому рівні.

Забігаючи наперед, зазначимо, що більшість таких проблем у минулому. Не лише вітчизняні, а й закордонні виробники мобільних сушарок урахували ці всі питання, причому рушієм виступив саме ринок України з його періодичними подорожчаннями природного газу. Виробники мобільних зернових сушарок тонко відчули цей момент і сьогодні пропонують нові, справді високотехнологічні моделі.

Пропонуємо розглянути найцікавіші з них.

 

Mecmar

Це італійський виробник, що спеціалізується тільки на мобільних зерносушарках. Тому не дивно, що модельний ряд Mecmar містить до десятка лінійок в діапазоні добової продуктивності від 40–50 до 550 і більше тонн зерна на добу.

Не буде перебільшенням сказати, що конструктори Mecmar досягли вже певної досконалості у своїй справі, в тому числі, що стосується інтелектуальних рішень. Зокрема, агрегатами можна керувати дистанційно за допомогою девайсів. Відповідно, оперативно реагувати на будь-які зміни.

03 04 514 515 74 2

Всі елементи конструкції сушарок разраховано на безперебійну автоматичну роботу. Прилади керування розміщено в контрольній панелі та захищено дверима з подвійним ущільнювачем, а вся електроніка захищена від перепадів напруги.

Температурні датчики легко програмуються та моніторяться за допомогою цифрових електронних приладів GEFRAN із LED дисплеями. Також тут встановлено вентиляторні дизельні та газові пальники RIELLO з двоступеневим режимом роботи, 380 V та низькими викидами оксидів азоту (LOW NOx). Фронтальний доступ до всіх вузлів пальника дає можливість налаштування пальника без зняття з пальника.

Зазначимо, що вентилятор пальника оснащено спеціальною формою лопатей, що знижує рівень шуму. Власне тут стоїть полегшений високопродуктивний відцентровий вентилятор із плавним стартом для запобігання навантаженню на двигун та вакуумним датчиком захисту.

І, нарешті, згадаємо про найважливіший елемент рівномірного сушіння — систему перемішування зерна, у якій використовується мішалка з потрійним скребком із товстої сталі.

 

Fratelli Pedrotti

Ще один відомий італійський виробник мобільних зерносушарок — компанія Fratelli Pedrotti. Компанія пропонує в Україні три основні серії мобільних агрегатів для досушування зерна. Це серії Basic, Large та XL, що, як нескладно здогадатися, відрізняються передусім розміром, добовою продуктивністю, а також, певним чином, функціоналом.

При цьому продуктивність сушіння вологої кукурудзи, залежно від моделі, перебуває в діапазоні від 60 до 280 т. Звісно, що по пшениці ці цифри є вищими.

Принцип роботи цих сушарок ґрунтується на принципі порційної сушки: зерно завантажується в сушарку, висушується, охолоджується, а потім вивантажується.

03 04 514 515 74 3

Зерновий продукт циркулює у двох площинах: по горизонталі за допомогою лопатей і по вертикалі за допомогою центрального шнека. За допомогою нагрітого повітря зерно висушується до потрібної вологи.

Завважимо, що на кожен у в конструкції сушарок Fratelli Pedrotti передбачений окремий електродвигун, що істотно сприяє точності роботи та економії енергії. Тут інтегровано два види систем безпеки та управління, завдяки чому виконується по-справжньому інтелектуальне та високоефективне сушіння зерна.

Важливо, що як паливо для сушарок Fratelli Pedrotti можуть використовуватися деревні пелети та щепа, що, згідно із твердженням виробника, удвічі знижує витрати на сушіння, у порівнянні із природним газом. Увесь процес подачі палива та керування сушінням повністю автоматизовано і за зручністю та ефективністю він не відрізняється від природного газу.

 

Riela

Відомий німецький виробник зерносушильного обладнання із усією відповідальністю ставиться до всієї лінійки своєї продукції. І безумовно — до мобільних зерносушарок. Передусім слід відзначити високу зносостійкість елементів конструкції: товщину витків шнека, труби шнека та власне діаметр шнека на 395 мм, а також потужну оцинковану раму і шасі, виготовлені із якісної сталі від європейських виробників.

Завважимо, що майже всі виробники, щоб зменшити габарити сушарки для зерна, зменшують довжину теплогенератора. Це призводить до того, що полум’я в камері згоряння постійно впирається в протилежну від пальника стінку. Метал поступово прогорає і потім язик полум’я виривається просто в зону, де знаходиться зерно, і як наслідок, відбувається спалах. Натомість у зерносушарках торгової марки RIELA значно збільшена камера згоряння, тому такої проблеми не виникає.

03 04 514 515 74 4

Зазначимо також наявність комплектуючих від провідних світових брендів: пальники від всесвітньо відомої фірми Riello, електродвигуни від SIEMENS, німецькі приводні ремені. Слід звернути увагу і на наявність двох лопаток для перемішування продукту та рівномірного сушіння.

Зерносушарку спроєктовано таким чином, що є можливість легкого доступу до всіх робочих точок. Своєю чергою шафа керування має простий і зрозумілий інтерфейс. Під час роботи здійснюється цілковитий контроль за температурою сушіння, що виключає перегрівання і дає змогу сушити різний матеріал, в тому числі — і насіннєвий.

Зерносушарки Riela працюють на різних видах палива: дизельному паливі, на газі GPL, на метані/рідкому пропані, і за потреби тут можна встановити систему аспірації повітря.

 

Agrimec

Польська компанія AGRIMEC є визнаним лідером у виробництві мобільних зерносушарок, які пропонують вирішення для ефективного видалення надлишкової вологості із зібраного врожаю.

Ця компанія відзначається передовими технологіями та інженерними рішеннями, що дозволяють сільськогосподарським виробникам забезпечити найвищий рівень якості збереження зерна.

Модельний ряд сушарок AGRIMEC включає агрегати, потужністю від 54 до 283 т вологої кукурудзи за добу.

03 04 514 515 74 5

Технології мобільних зерносушарок AGRIMEC дозволяють контролювати процес сушіння точно та ефективно. Завдяки автоматизованим системам, можна налаштувати параметри вологості та температури для різних видів зерна. Це допомагає досягати оптимальних результатів і забезпечує найвищу якість збереження.

Тобто ефективність сушіння кожної партії зерна не залежить від людського чинника, а щоразу чітко вираховується та контролюється електронікою.

 

 25 квітня 2024
23 квітня 2024 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо поширення сортів бавовнику в Україні» (реєстр. №10427-1).
23 квітня 2024 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо поширення сортів бавовнику в Україні» (реєстр. №10427-1).
25 квітня 2024
 25 квітня 2024
Сезон спаржі 2024 року на Черкащині розпочався раніше, ніж очікувалось, адже за теплої погоди рослина росте швидко.
Сезон спаржі 2024 року на Черкащині розпочався раніше, ніж очікувалось, адже за теплої погоди рослина росте швидко.
25 квітня 2024
 25 квітня 2024
Відома Сумська сироварня «O’bereg» освоїла випуск двох видів нової продукції – згущеного молока та молочного соусу топінгу «Слобожанська ніч».
Відома Сумська сироварня «O’bereg» освоїла випуск двох видів нової продукції – згущеного молока та молочного соусу топінгу «Слобожанська ніч».
25 квітня 2024
 24 квітня 2024
Загальне споживання риби в Україні за рік складає понад 520 тис. тонн.
Загальне споживання риби в Україні за рік складає понад 520 тис. тонн.
24 квітня 2024
 24 квітня 2024
Перші, поки невеликі партії молодої білоголової капусти з'явилися на українському ринку. Цьогоріч початок сезону ранньої капусти в Україні відбувся приблизно в ті самі терміни, що й рік тому, що стало можливим завдяки досить м'якій зимі та досить гарній весняній погоді.
Перші, поки невеликі партії молодої білоголової капусти з'явилися на українському ринку. Цьогоріч початок сезону ранньої капусти в Україні відбувся приблизно в ті самі терміни, що й рік тому, що стало можливим завдяки досить м'якій зимі та досить гарній весняній погоді.
24 квітня 2024
 24 квітня 2024
Ринок ріпаку в Україні останнім часом є дуже мінливим, тому різке зростання цін на олійну, яке відбулося минулого тижня, ймовірно, зміниться стабілізацією.
Ринок ріпаку в Україні останнім часом є дуже мінливим, тому різке зростання цін на олійну, яке відбулося минулого тижня, ймовірно, зміниться стабілізацією.
24 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.