Актуальна розмова

На сьогоднішній день ФГ «Маран» заплатило в бюджет понад 600 тис. гривень податків (всіх рівнів). Для господарства, яке має 200 га землі в обробітку, пережило окупацію та зазнало збитків на 4,5 млн гривень в перший рік війни, розмінування – в 2023-му, і лише торік зібрало повноцінний врожай – це дуже…
2024 рік був найтеплішим у світі та в Україні. Але не треба говорити, що все погано, тому що є і позитивні моменти від потепління. Можна сіяти нові культури, наприклад, бавовник на Херсонщині, або кавуни в Київській області та віддавати перевагу пізнім, більш урожайним сортам. Бонус від глобального потепління – це…
Нестабільність завжди була, є і буде – це неминучий шлях розвитку суспільства, потрібно просто продовжувати рухатись, – так вважає засновниця і співвласниця «Горіхової садиби в Буговому» на Кіровоградщині Ольга Кадікова. Влітку 2022 року вона разом із чоловіком та його батьками почала закладати сад. Спочатку садили пекан і фундук, мікоризовані чорним…
Спочатку власники ФГ «Прометей» на Івано-Франківщині заходили в поля, тобто розширювали земельний банк, тому тваринництвом майже не займалися. Коли ж зупинилися на 6 тис. га, то вирішили розвивати й тваринництво. Крок за кроком, рік за роком нарощували поголів’я корів та свиней. Починали із 300, а на сьогодні мають вже 700…
Інновації під час війни можуть здаватися недоречними, але для Романа Шнуровського – це шлях до розвитку. Разом із батьком та братами він успішно розвиває АПП «Золота Нива» у Зборівській громаді Тернопільщини, впроваджуючи новітні агротехнології.
У селі Хотімля на Харківщині вже кілька років відновлюється після російської окупації сучасна молочна ферма «Пані Юпітер». Спочатку відгодовували виснажених корів, а нині намагаються їх запліднити та збільшити надої у майбутньому. Працювати за 30 кілометрів від бойових дій дуже ризиковано і непросто. Але про жодну релокацію сьогодні мова не йде,…
Інститут сільського господарства Північного Сходу НААНУ, що в селі Сад поблизу Сум, має не тільки славетну історію, а й вагомі наукові та практичні аграрні набутки. Забезпечуючи науковий супровід у виробництві продукції полів і ферм, колектив ефективно співпрацює з аграріями області, України та низки зарубіжних країн.
На сьогодні в Україні спостерігається відчутний дефіцит прісної води. Із втратою Каховського водосховища її обсяги зменшилися ще на 20%. В сучасних кліматичних умовах вирощувати картоплю та овочеві культури без зрошення в будь-якій частині країни означатиме в кінцевому підсумку мати великий мінус. Саме тому зараз основною проблемою для сільського господарства і…
У ТОВ «Степ» на Кіровоградщині переконані, що у сільському господарстві не можна бути азартним гравцем і поставити все на кін, аби заробити. У складні часи найперше завдання для аграрія – це вистояти, втримати підприємство, не мати боргів та вчасно виплачувати зарплату. Для цього треба дотримуватися золотої середини та максимально диверсифікувати…
Україна може бути одним із великих і потужних осередків у ЄС з вирощування свинини. На сьогодні бачимо розширення ферм і створення великих комплексів у Румунії, Болгарії, Польщі, тобто «Стара Європа» видавлює свинарство на схід. Загалом тренд такий. Станом на 2022 рік Україна була практично самодостатня, тобто баланс виробництва і споживання…
В останні роки у промислових господарствах збільшуються посівні площі картоплі сортів селекції Інституту картоплярства НААН України. Суб'єкти насінництва зацікавлені у виробництві і поширенні високоякісного насіннєвого матеріалу за прозорими «правилами гри» зі сплатою роялті за комерційне використання селекційних розробок. У Державному реєстрі на сьогодні зареєстровано 237 сортів картоплі, у тому числі…
Різке підвищення ціни на картоплю у вересні-жовтні було реакцією ринку на її дефіцит. Погодні умови і справді знизили врожайність. 30% – це інтегральний показник по Україні. Інколи врожайність впала і до 50%, навіть 60%, а подекуди залишилась на рівні попередніх років: мова йде саме про професійне виробництво. Додалося зменшення кількості…

Please publish modules in offcanvas position.